60-lecie Szkoły Podstawowej w Rogowie

Obchody 60-lecia Szkoły Podstawowej w Rogowie przeszły już do historii i na długo zostaną w naszej pamięci. Z okazji tego pięknego jubileuszu w szkole zorganizowano szereg konkursów plastycznych, literackich i poetyckich, w których wzięło udział wielu uczniów.
27 listpada odbył się Jubileusz 60-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Rogowie. W tym dniu cała społeczność szkolna brała udział w uroczystej mszy św. w intencji uczniów, pracowników i absolwentów. Gala artystyczna święta szkoły odbyła się w sali gimnastycznej. Mury placówki zgromadziły wówczas wielu zacnych gości m.in. przedstawicieli władz powiatu, kuratorium, gminy, przedstawicieli ZNP, byłych i obecnych pracowników szkoły, dyrektorów placówek oświatowych naszej gminy .
Po oficjalnym rozpoczęciu imprezy jako pierwsza głos zabrała pani dyrektor Ilona Kisiel. Powitała serdecznie gości zaproszonych na tę niezwykłą uroczystość oraz podziękowała wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego jubileuszu, zwróciła także uwagę na wspaniałą tradycję szkoły i podkreśliła rangę jubileuszu. Zaś podczas przemówień gości nie zabrakło życzeń, kwiatów, upominków i ciepłych słów.
Galę jubileuszową uświetnili uczniowie, którzy zabrali gości w podróż po historii szkoły. Prezentowane kalendarium i zdjęcia (w postaci specjalnie przygotowanej na tę okazję prezentacji multimedialnej) z najważniejszych wydarzeń szkoły, przybliżyły uczestnikom historię 60 lat istnienia placówki. Po uroczystej akademii był czas na wspomnienia, spotkania po latach, zwiedzanie okolicznościowych wystaw.
Po południu szkołę odwiedziło wielu absolwentów oraz mieszkańców Rogowa. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się wystawy oraz kroniki przygotowane specjalnie na tę okoliczność. Co chwilę można było usłyszeć okrzyki radości osób, które rozpoznaly się na starych fotografiach . W bardzo miłej atmosferze zwiedzano sale lekcyjne. Była to też okazja, by wpisać się do pamiątkowej księgi.
Przygotowaniom do jubileuszu towarzyszyła radość, pozytywne emocje i troska o to, by było to wyjątkowe wydarzenie. Mamy nadzieję, że ożyły wspomnienia.
Dziękujemy wszystkim, którzy w tym szczególnym dniu zawitali w murach dostojnej jubilatki.

Powrót
Opieka nad stroną: T.Sosulski