Archiwum Aktualności
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2008/2009

19 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2008/2009. Po wielu miesiącach ciężkiej nauki dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Rogowie nastał upragniony czas wakacji! Podczas akademii najlepszym wychowankom zostały wręczone liczne nagrody oraz dyplomy uznania. Pani Dyrektor mgr Ilona Kisiel podziękowała wszystkim zgromadzonym za trud i wysiłek włożony w pracę i naukę, życzyła także wspaniałej pogody oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji. Wszystkim towarzyszyły pogodne minki, no może tylko szóstoklasiści z łezką w oku zaglądali do swych ulubionych szkolnych katów. Ich godnie pożegnała klasa piąta, potem tylko pamiątkowe zdjęcie i głośno odśpiewane : "To już jest koniec." ! Bawcie się dobrze Drodzy Uczniowie, w każdym zakątku świata, Polski czy naszej małej Ojczyzny!

Wszystkim uczniom i przyjaciołom życzymy dobrego, bezpiecznego wypoczynku ogrzanego słońcem, miłych rodzinnych spotkań, wielu okazji do uśmiechu i przede wszystkim chwil wartych wspomnień !


DUMA ROGOWSKIEJ SPOŁECZNOŚCI UCZNIOWSKIEJ GALA NAJLEPSZYCH 2008/2009

16 czerwca 2009r. już po raz szósty spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej w Rogowie, by w sposób szczególny uhonorować tych, którzy swój czas i energię przeznaczyli na rozwijanie pasji i zdobywanie wiedzy – uczniów najlepszych, świadomych zarówno swych talentów jak i znaczenia pracy potrzebnej, by je rozwijać. Na Galę zaproszono docenionych wychowanków wraz z rodzicami, przyjaciół szkoły oraz władze gminy. Uroczystość ta miała charakter szczególny bo i wyjątkowych uczniów w tym roku szkolnym nagrodzono! Podkreśliła to w swym przemówieniu zarówno Pani Dyrektor mgr Ilona Kisiel jak i wspominał o tym Wójt Gminy Gorzyce Piotr Oślizło, który kilka dni wcześniej miał szansę poznać najlepszych uczniów Szkoły Podstawowej w Rogowie.
PRZEDSTAWIAMY NAJLEPSZYCH :


- Prymus roku szkolnego 2008/2009

IVa Kacała Zuzanna 5,0
Szczeponek Krzysztof 5,0
IVb Jasiak Sandra 5,1
Krzyżok Arkadiusz 5,0
Wrazidło Marcin 5,0
Va Chytroszek Marcin 5,0
Fibic Michał 5,0
VIa Danuch Justyna 5,1
Fornagiel Magdalena 5,1
Kasza Julia 5,2
Smyczek Barbara 5,2
Studniczek Natalia 5,1
Kołoczek Jakub 5,1
VIb Radzyński Bartosz 5,7

- Najlepszy recytator klas I - III : Debora Kacała
- Najlepszego recytator, gawędziarz klas starszych : Wiktoria Myśliwiec
- Najlepszy Plastyk klas I - III : Kamil Kuhn
- Najlepszy Plastyk klas IV - VI : Karolina Saniecznik
- Najlepszy Literat : Jakub Janicki, Angelika Odelga
- Najlepszy Czytelnik : Edyta Katryniok
- Najlepszy Sportowiec : Szymon Sosulski
- Najmłodszy Matematyk: Kacper Greiner, Krzysztof Siedlaczek
- Najlepszy Muzyk: Aleksandra Kałuża, Magdalena Fornagiel

- OMNIBUS Szkoły Podstawowej w Rogowie: Bartosz Radzyński

Uczniom dyplomy i pamiątkowe upominki wręczyła pani dyrektor szkoły mgr Ilona Kisiel oraz wicedyrektor mgr Teresa Sosna. Dyrekcja w sposób szczególny podziękowała także rodzicom wyróżnionych oraz wszystkim pracownikom i przyjaciołom szkoły, którzy wspierali nas radą, pomocną dłonią i konkretnym czynem.


Konkurs biblioteczny

4 czerwca odbył się szkolny konkurs czytelniczy pt. "W krainie baśni Ch. Perrault'a" dla uczniów klas I - III

I miejsce (drużynowo) zajeli:
Anna Bugla
Rozalia Tlołka
Marek Student

II miejsce:
Edyta Katryniok
Monika Bielaczek
Jakub Salah Alddin

III miejsce:
Laura Jasiak
Debora Kacała
Oliwia Sowa

IV miejsce:
Magdalena Glenc
Mateusz Gawliczek
Świerkosz Szymon


Wizyta w Domu Dziecka w Gorzyczkach

Pod koniec maja grupa naszych młodych aktorów wystawiła przedstawienie pt. :"Tomek i Czarny Kruk" w Powiatowym Domu Dziecka w Gorzyczkach. Przedstawienie to zostało ciepło przyjęte przez wychowanków placówki i ich opiekunów.
Mamy nadzieję, że poprzez walory wychowawcze pozostawi ono pozytywny ślad w umysłach dzieci. Również dla naszych uczniów był to wyjazd pouczający i uwrażliwiający na los innych ludzi.
Przekazaliśmy też z okazji Dnia Dziecka kartę z życzeniami od całej społeczności Szkoły Podstawowej w Rogowie.


Podziękowania

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rogowie składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców, sponsorom, Radzie Pedagogicznej, uczniom i pracownikom obsługi za pomoc i zaangażowanie w zoragnizowaniu festynu szkolnego.


SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ROGOWIE!

1 czerwca 2009r. w naszej szkole odbył się Sportowy Dzień Dziecka zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Pomimo nie najlepszej pogody na szkolnym boisku rozegrano kilka widowiskowych konkurencji. Chłopcy przeprowadzili rozgrywki w piłkę nożną, natomiast dziewczyny popisywały się swym talentem koszykarskim. Wszyscy bawili się świetnie.


JAK BEZPIECZNIE POMAGAĆ RODZICOM W GOSPODARSTWIE ROLNYM?

Uczeń Szkoły Podstawowej w Rogowie nie będzie miał już żadnych wątpliwości dotyczących bezpiecznego pomagania rodzicom w pracach gospodarstwa rolnego i domowego. Szkolenie, które zostało przeprowadzone 01.06.09r. w sali gimnastycznej pomoże uczniom uniknąć wielu niebezpieczeństw, które zagrażają zdrowiu a nawet życiu. Dzieci wiedzą już dokładnie jakim pracom są w stanie podołać bez narażania się na niepotrzebne niebezpieczeństwa. Pomagaj bezpiecznie, najcenniejszym twoim skarbem jest zdrowie! To hasło było przewodnim mottem zorganizowanego szkolenia.


GMINNY PRZEGLĄD MUZYCZNYCH TALENTÓW!

18 maja 2009r. w Wiejskim Domu Kultury w Olzie odbył się Gminny Przegląd Muzycznych Talentów. W kategorii solistek nasze dziewczyny zdobyły jedne z najwyższych miejsc! II miejsce przyznano Magdalenie Fornagiel (uczennicy klasy VIa ), zaś miejsce III wywalczyła Aleksandra Kałuża (klasa VI a). Wyróżnieniem uhonorowano także występ Julii Kaszy, która wykonała utwór z własnym akompaniamentem (gitarą). Wszystkie dziewczyny przygotowywała pani K. Kasperczyk za co jej ogromnie dziękujemy, wam zaś gratulujemy i dalszych sukcesów życzymy!


I Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej

I nie mamy już żadnych wątpliwości, że w naszej szkole śpiewają prawdziwe gwiazdy! 19.05.2009r. odbył się I Powiatowy Festiwal Piosenki Angielskiej "SING ALONG" zorganizowany przez Centrum Języków Obcych w Pszowie i SP nr 16 w Wodzisławiu, z którego dwie uczennice Szkoły Podstawowej w Rogowie przyjechały z uśmiechem na twarzy, pierwszym miejscem oraz wyróżnieniem. Za najlepszą i niedoścignioną w swym talencie muzycznym wokalistkę uznano Aleksandrę Kałużę (I miejsce), wyróżniono zaś Magdalenę Fornagiel jako jedną z tych, którym niewątpliwą sławę się wróży! Do konkursu tego dziewczyny przygotowywała p. K. Kasperczyk, jej tradycyjnie dziękujemy, gwiazdom muzycznym gratulujemy i czekamy na więcej... !


Kolejny wygrany konkurs literacki !

Angelika Odelga, uczennica szóstej klasy Szkoły Podstawowej w Rogowie zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Korespondencyjnym "Jan Paweł II w oczach dzieci" pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Wiersz, który napisała Angelika został wydeklamowany na uroczystości rozdania nagród i dyplomów, wtedy też jury podkreśliło niezwykły talent oraz umiejętności literackie dziewczynki. Gratulujemy sukcesu oczywiście czekamy na kolejne wyróżnienia!

1


Szkolny Festiwal Piosenki

20.05.2009 r. w szkole wszystko w duszy nam grało i śpiewało! Festiwal, który w tym dniu zorganizowano przede wszystkim odkrył wiele niezauważonych talentów i talencików. Wyłoniono najlepszych z najlepszych, oto oni:
kategoria: klasy I - III
I miejsce : Jakub Salah Alddin - klasa I a, duet z kl. III A: Angelika Danielik, Natalia Lewandowska
II miejsce : zespół z kl. I a - Jędrzej Radzyński, Kacper Glenc, Kamil Smołka
III miejsce : duet z kl. II a - Katarzyna Gawron, Julia Walczak
kategoria : klasy IV - VI
I miejsce: Aleksandra Kałuża, Edyta Kałuża, zespół z kl. VI b - Wiktoria Myśliwiec, Martyna Stromska, Karolina Jęczmionka
II miejsce: Magdalena Fornagiel
III miejsce: Maksymilian Domin, Emilia Tlołka, Barbara Smyczek
Dziękujemy za wspaniałą zabawę, wszystkim oczywiście serdecznie gratulujemy!


Zawody sportowe

Szkolna reprezentacja piłki nożnej zdobyła I miejsce w gminnych zawodach w piłkę nożną 11-sto osobową !
Skład:
Paweł Lenard
Szymon Sosulski
Jan Krawiec
Tomasz Kampka
Adrian Katryniok
Roman Kwiatoń
Sławomir Czyż
Patryk Pietrasz
Szymon Panic
Tobiasz Stwiertnia
Grzegorz Polak
Kamil Kucza
Dawid Franecki

GRATULUJEMY!!!


Wyróżnienie w konkursie: "Nałogi Plagą".

Od kilku dobrych lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym przez Wójta Gminy Gorzyce pt.:"Nałogi Plagą" często zdobywając nagrody.
W tym roku wyróżnienie otrzymał uczeń szóstej klasy Jakub Janicki za swoją poruszającą pracę. Przedstawiała ona miniaturę domu wypełnionego niedopałkami papierosów oraz smutne oblicza dzieci wyglądających przez okna.
Praca ta poprzez swoją wymowę może skutecznie odstraszać od sięgania po papierosy szczególnie rodziców.
Gratulujemy Jakubowi wyróżnienia oraz trafnego spojrzenia na trudny problem uzależnień.


Festyn w szkole

Rada Rodziców, Dyrektor oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rogowie zapraszają na

Festyn rodzinny

Festyn odbędzie się 23 maja 2009r.o godzinie 15.00 w Rogowie.
W programie festynu m.in. :
występy młodzieżowych, szkolnych, amatorskich zespołów wokalnych
mini playback show
recytacje szkolnych artystów
najsmaczniejsze ciasta na świecie
dania kuchni regionalnej
loteria fantowa

Serdecznie Zapraszamy oraz życzymy udanej zabawy!


Konkurs j. niemieckiego

Uczeń klasy IVa Patryk Palenga zakwalifikował się IV Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego " Der Globus". 11 maja reprezentował naszą szkołę w II etapie tegoż konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 18 w Raciborzu.


Kolejny sukces naszych uczniów

19 maja 2009r w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Lubomii odbyła się V edycja konkursu wiedzy matematycznej "MATEMATYKA W PRAKTYCE 2009".
Uczestniczyła w niej trzyosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie: Jakub Kołoczek, Szymon Kuczaty, Bartosz Radzyński (wszyscy są uczniami klasy szóstej). W zaciętej rywalizacji nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą, umiejętnością logicznego myślenia oraz sprawną organizacją pracy zespołowej.
Ich wysiłek przyniósł efekt w postaci I MIEJSCA. Nasz zwycięski zespół w nagrodę otrzymał okazały puchar, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nie zabrakło także gromkich braw od zebranej publiczności oraz wyrazów uznania od jury i nauczycieli. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.


Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie: Bartosz Radzyński, Adrian Katryniok oraz Szymon Kuczaty okazali się najlepszymi znawcami przyrody i ekologii w gminie! Organizatorami konkursu były trzy współpracujące ze sobą szkoły : Szkoła Podstawowa w Rogowie, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Karola miarki w Olzie, w tej ostatniej 30 kwietnia br. uczniowie zmagali się z testem. Tematyka konkursu obejmowała treści, które stopniem trudności zaskoczyłyby niejednego dorosłego! Na szczęście nasi szkolni ekolodzy wiedzą wszystko na temat krain geograficznych Polski, budowy człowieka, problemów dotyczących zagrożeń współczesnego środowiska, roślin i zwierząt chronionych w Polsce oraz wielu innych zagadnień, które nie sposób w tym miejscu wymienić. Pani K. Kasperczyk dziękujemy za przygotowanie uczniów do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnego I miejsca !

Kolejne wyróżnienie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Rogowie!

Angelika Danielik (kl.III a) oraz Natalia Studniczek (kl.VI a) brały udział w Gminnym Konkursie Plastycznym pt.: Wielkanoc w tradycji polskiej. Prace ww. osób zostały wyróżnione. Należy zaznaczyć, że wyróżnienie było najwyższą nagrodą jaką przyznało jury. Konkurs organizowany był przez WDK w Czyżowicach, tam też można było zobaczyć zwycięskie prace!


Konkurs j. angielskiego

Uczniowie SP Rogów (Bartek Radzyński i Basia Smyczek) zajęli grupowo pierwsze miejsce w konkursie z j. angielskiego "Hey Hi Hello" - międzygminny konkurs wiedzy z j. angielskiego i znajomości krajów Europy.

Konkurs zorganizowany był 8 maja 2009 w SP w Czyżowicach.
Cęść pierwsza była pisemna a część druga - quiz.
Konkurs dotyczył krajów i ich stolic, flag i patronów krajów, symboli, słynnych busowli, głównych faktów z życia słynnych postaci Wielkiej Brytanii:
William Shakespeare, Sir Winston Chuzrchil, Diana, Princess of Wales, Queen Elizabeth I, Margaret Thatcher, Queen Elizabeth II, Queen Victoria, Charls Dickens, Henryk VIII, Pocahontas.


Zawody lekkoatletyczne

7.05.2009 roku odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym w Gorzyczkach.

Reprezentacja dziewczyn zajęła II miejsce !

Skład dziewczyn:
Dominika Niewolska
Angelika Odelga
Aneta Hiltawska
Karolina Niewolska
Aleksandra Markiewicz

Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce !

Skład chłopców:
Patryk Pietrasz
Szymon Sosulski
Sławomir Czyż
Kamil Nieszczesny
Jan Krawiec

Gratulujemy !!!


Powiatowy Konkurs języka angielskieg

Bartek Radzyński uczeń VI klasy naszej szkoły zajął trzecie miejsce w IV Powiatowym Konkursie z języka angielskiego organizowanym w PODN w Wodzisławiu śl.
Konkurs trwa już od 6 lat, a jego głównym organizotorem jest pani Aleksandra Sobała.
Patronatami konkursu są posłowie i senatorowie RP. - http://www.podn.wodzislaw.pl/


Finał Artystycznego Konkursu Ortograficznego: "Ortograficzna Corrida"

Od kilku już lat w naszej szkole organizowany jest konkurs ortograficzny do udziału w którym zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych całego powiatu. Współorganizatorem jest odział Polskiego Towarzystwa Dysleksji w Gorzycach. Celami przewodnimi są : rozpowszechnianie zasad pisowni oraz rozwijanie wyobraźni i sposobów pracy twórczej. W tym roku w konkursie wzięło udział 50 uczestników . Jury wyłoniło laureatów w kilku kategoriach ,osobno w grupie klas młodszych i starszych. W grupie klas młodszych pierwsze miejsca zdobyli: Łukasz Swoboda, Laura Jasiak, Monika Bielaczek ze Szkoły Podstawowej w Rogowie za pracę zbiorową.
W grupie klas starszych zdobywcą pierwszego miejsca został Bartosz Piprek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gorzyczkach. 29 kwietnia bieżącego roku w naszej szkole odbyła się impreza na której rozdano dyplomy i nagrody . Miło nam było powitać laureatów konkursu, opiekunów , członków jury. Na początku ciepłe słowa skierowała do gości Pani dyrektor Ilona Kisiel. Następnie aby wprowadzić wszystkich w atmosferę spotkania uczniowie zaprezentowali się w krótkim występie artystycznym poświęconym zawiłościom ortografii polskiej.
Po rozdaniu nagród przy poczęstunku uczniowie mogli przyjrzeć się wystawionym pracom konkursowym, podzielić się wrażeniami a także zagrać w wykonane gry.


Konkurs Matematyczny

11 marca 2009r w Szkole Podstawowej im. K. Miarki W Olzie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III "Sprawnie liczymy". Naszą placówkę reprezentowali: Kacper Greiner i Jakub Kantor. Po ciężkich zmaganiach trzecioklasistów, jury wyłoniło najlepszego matematyka w gminie Gorzyce. Okazał się nim nasz uczeń. KACPER GREINER ODNIÓSŁ ZWYCIĘSTWO! Zajął I miejsce. Nie zabrakło gromkich braw, atrakcyjnych nagród, dyplomu i oczywiście uznania od komisji i zebranych nauczycieli.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


WYBIERAM ZDROWE ŻYCIE!

"Żyj zdrowiej!" - pod takim hasłem przebiegała impreza zorganizowana 03.04.09r w Szkole Podstawowej w Rogowie. Impreza jak zwykle adresowana była do wszystkich uczniów oraz nauczycieli i pracowników szkoły. W naszych murach gościliśmy przedstawiciela Zarządu Rejonowego PCK-a panią Halinę Błędowską oraz panią Marię Musioł emerytowaną, wieloletnią higienistkę szkolną. Zaprosiliśmy również panią Ewę Moczałę, obecną higienistkę, panią, która stale czuwa nad naszym zdrowiem. W trakcie tego niesamowitego spotkania zobaczyliśmy przedstawienie pt.:"Czarny Kruk", obejrzeliśmy prezentację multimedialną poświęconą działalności PCK, wzięliśmy udział w mini-konkursie oraz zapoznaliśmy się z plakatami "Agresji stop!" wykonanymi przez uczniów klas piątych. Za organizację tej wyjątkowej zabawy o szczególnie zacnym celu dziękujemy pani Iwonie Kornackiej oraz p. Alinie Tekieli-Łusce!


Światowy Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Rogowie

Dzień Ziemi w naszej szkole to nie tylko okazja do zabawy, ale także do zdobycia nowych wiadomości ekologiczno-przyrodniczych. 22.04.2009r uczniowie klasy IVa wspólnie z panią Katarzyną Kasperczyk (organizatorem imprezy). przygotowali szereg zaskakujących informacji przydatnych każdemu, nie tylko miłośnikowi natury! Przedstawienie teatralne, którego głównym bohaterem była Ziemia uzmysłowiło zgromadzonym problem zaśmiecania i niszczenia środowiska naturalnego. Na koniec kolejny raz szkolny chór odśpiewał piosenkę pt.: "Bo świat to my, my dzieci jego..." Po tych słowach wszyscy obiecali poprawę oraz sumienną naukę życia w zgodzie z Matką Naturą


MIM PIERROT UJĄŁ SERCA UCZNIÓW SZKOŁY !

20.04.2009r. w Szkole Podstawowej w Rogowie gościła grupa artystów, która przedstawiła tajniki sztuki pantomimy. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć w sali gimnastycznej niezwykłe popisy mima Pierrot, który bawił zarówno starszych jak i młodszych, w efekcie wszyscy pokochali ujmującego artystę. Sztuka świadomego milczenia na tyle zafascynowała uczniów, że już następnego dnia szkolne korytarze zamieniły się w ulice przepełnione robotami prezentowanymi w czasie przedstawienia! Taka żywa lekcja sztuki nie tylko rozwinęła niebywałą wyobraźnię uczniów, ale też poruszyła ich niesamowitą wrażliwość! Nic tylko życzyć sobie więcej takich lekcji!


Wybitne osiągnięcia naszych Perełek !

1. Kacper Greiner - I mce w Gminnym Konkursie Matematycznym "Sprawnie Liczymy"
2. Wiktoria Myśliwiec - II mce w Gminnym Konkursie Recytatorskim
3. Angelika Odelga - III mce w Gminnym Konkursie Recytatorskim
4. Kamil Jureczko - II mce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Wielkanocny Zając"
5. Kamil Sowa - III mce w Gminnym Konkursie Plastycznym "Wielkanocny Zając"
6. Bartosz Radzyński - II mce w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej "Młodzież Zapobiega Pożarom"
7. Edyta Kałuża - Dyplom Grand Prix, Wojewodzki Turniej Piosenki Dzieci i Młodzieży 2009r.
8. Jakub Janicki - I mce w Powiatowym Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży "Złoty Wawrzyn"
9. Krzysztof Szczeponek - III mce w Powiatowym Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży "Złoty Wawrzyn"
Oczywiście gratulujemy i ...
           czekamy na dalsze sukcesy !


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - PLAN

06. 04. 2009r.

10. 00 - nauka dla uczniów klas I - III
11.30 - nauka dla uczniów klas IV - VI

07.04. 2009r.

10. 00 - nauka dla uczniów klas I - III
11.30 - nauka dla uczniów klas IV - VI

08.04.2009r.

10. 00 - msza św. dla wszystkich uczniów szkoły


Spotkanie Mistrzów Słowa!

Dwa dyplomy (II i III miejsce) przywiozły uczennice z Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Niezwykłą, osobistą interpretację utworu „Magnificat” K. Wojtyły zaprezentowała Wiktoria Myśliwiec, zdobywczyni drugiego miejsca konkursu. Nie gorzej wypadła Angelika Odelga, która zajęła trzecie miejsce popisując się piękną recytacją wiersza „Rupaki” D. Wawiłow . Szkołę Podstawową w Rogowie reprezentowała także Zuzanna Kacała, która w etapie szkolnym należała do grona trzech najlepszych recytatorów. 17.04.2009r. laureatka drugiego miejsca spotka się z innymi zwycięzcami konkursów na kolejnym, tym razem powiatowym, etapie potyczek recytatorskich. Mamy nadzieję, że piękno słowa, które z niezwykłym poczuciem estetyki wygłasza Wiktoria ujmie wszystkich w jury i pomoże jej zrealizować swe marzenia artystyczne! Trzymamy kciuki !


Szkoła Podstawowa w Rogowie znowu najlepsza!

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
27.03.2009r. przygotowywani przez p. Tymoteusza Sosulskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie zajęli dwa najwyższe miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej! Tym najlepszym z najlepszych okazał się Szymon Kuczaty (uczeń klasy VI a), drugie miejsce zajął Bartosz Radzyński również uczeń naszej szkoły (kl.VI b). Zwycięzcy przeszli już etap szkolny oraz gminny, teraz czeka ich bój o pierwsze miejsca na szczeblu powiatowym. Wszyscy mamy nadzieję, że i w piątek (03.04.) przyjadą pełni zadowolenia a ich droga ku szczytom sięgnie poziomu ogólnopolskiego !
Gratulujemy sukcesu i trzymamy za Was kciuki chłopaki!


IV Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

Szkoła Podstawowa w Rogowie kolejny raz wzięła udział w Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych, który odbył się 26.03.2009r. w Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach. 23 uczniów we wspaniałych, własnoręcznie przygotowanych strojach wystawiło sztukę autorstwa W. Kostrzewy pt. „Jest taki kwiat.” Grupa teatralna wiele swego pozalekcyjnego czasu spędziła na próbach, dlatego tak bardzo cieszył nas fakt, iż wszystkich zachwycił występ! Uczniowie udowodnili, że można się jeszcze prawdziwie interesować piosenką, poezją i samym teatrem. Praca nad spektaklem przyniosła grupie wiele radości, niewątpliwie rozwinęła ich wrażliwość estetyczną, wzbogaciła o nowe, szersze doświadczenia. Z przyjemnością oświadczam, że amatorska grupa recytatorsko–teatralna rozwija się w zaskakującym tempie. Dziękuję wszystkim aktorom za cudowny występ i fantastyczną atmosferę towarzyszącą nam tego dnia. Opiekun kółka.
1 2 3 4


Turniej Piłki Nożnej

Rozpoczęły się zapisy do IX edycji Turnieju Piłki Nożnej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Udział w turnieju wezmą dziesięciolatkowie i młodsze dzieci.
Nagrodą jest wyjazd na stadion Realu Madryt - Santiago Bernabeu.
Informacje:
www.zpodworkanastadion.pl
www.uks.info.pl


Kiermasz w Szkole Podstawowej w Rogowie

Szkoła Podstawowa w Rogowie zaprasza wszystkich mieszkańców na wielkanocny kiermasz świąteczny, który odbędzie się w dniach 26 i 27 marca w świetlicy szkolnej. Oferujemy kartki świąteczne oraz pełny wybór stroików.
Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa obecność.


Konkurs Recytatorski

Prawdziwa uczta dla wszystkich miłośników poezji...
Konkurs Recytatorski w Szkole Podstawowej w Rogowie


Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I - III Szkoła Podstawowa w Rogowie organizuje już od lat, w tym roku odbył się 17.03.09r. pod hasłem: "Święta w poezji dziecięcej". W konkursie, w którym najważniejsza jest piękna dykcja i zachwycająca recytacja wzięło udział siedem szkół Gminy Gorzyce ( SP 2 Gorzyce, SP Czyżowice, ZSP Gorzyczki, SP1 Gorzyce, SP Olza, SP Turza Śl., SP Rogów). Jury w składzie : Władysława Bańczyk, Bibianna Dawid, Barbara Błędowska, Anna Jęczmionka po wysłuchaniu wszystkich uczestników i ocenieniu ich poprawności wypowiedzi, umiejętności wykorzystania możliwości głosowych oraz znajomości tekstu postanowiło przyznać trzy pierwsze miejsca :
Kl. I - Kinga Adamik (SP Czyżowice, opiekun: W. Kasznia)
Kl. II - Debora Kacała ( SP Rogów, opiekun: I. Gulec)
Kl. III - Agnieszka Pażdzior (SP Olza, opiekun : G. Ciuraj)
Prawdziwych perełek konkursu było więcej, dlatego jury będąc pod urokiem innych uczestników przyznało wyróżnienia:
Kl. I - K. Cykowski (SP Turza Śl.), J. Radzyński (SP Rogów)
Kl. II - A. Pawliczek (SP Turza Śl.), A. Siedlaczek (SP 1 Gorzyce)
Konkursy recytatorskie zawsze będą wzbudzać emocje, tak było i tym razem, zwycięzcy jednak niepodważalnie wydobyli z literackiego przekazu językowego świat, który ukryty jest ponad słowami i nawiązali kontakt z wszystkimi zgromadzonymi odbiorcami.
Uczestnikom serdecznie gratulujemy, a nagrodzonym życzymy dalszych sukcesów na coraz wyższych etapach konkursu!


Przegląd Teatrzyków Zuchowych

W sobotnie przedpołudnie tj. 14 marca 2009 Gromada Zuchowa "Dzielne Baranki" wzięła udział w Przeglądzie Teatrzyków Zuchowych w Gołkowicach. Zuchy zaprezentowały przedstawienie pt. "Kocie Łzy". Wśród wielu występujących Gromad nasze Zuchy wyróżniały się strojami i ogromnymi zdolnościami aktorskimi. W nagrodę za podjęty trud Zuchy otrzymały paczkę łakoci i już zapowiedziały, że w przyszłym roku znów wezmą udział w przeglądzie.
W Szkole Podstawowej w Rogowie odbyła sie uoczysta akademia z okazji Dnia Kobiet.

1 2 3 4


Dzień Kobiet

Wyjątkowy Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Rogowie rozpoczął się występem zespołu muzycznego, który swe utwory dedykował wszystkim małym i dużym dziewczynom! Szczególnie ciepło zostały przyjęte hity wykonane przez chłopaków, którzy swymi solowymi występami poderwali do śpiewu nieomal całą widownię! Nauczyciele czuwający nad programem artystycznym akademii (p.K.Kasperczyk, p.T.Sosulski oraz p.M.Wodecki) zadbali, by uczniowie klas VI w miłej i wesołej atmosferze przedstawili kilka scenek, ich kluczowym tematem był problem równouprawnienia kobiet. Po występie przewodniczący szkoły jeszcze raz złożył wszystkim kobietom życzenia, nastąpiło także wręczanie kwiatów nauczycielkom, higienistce oraz paniom, które dbają o porządek w naszej szkole.
W Szkole Podstawowej w Rogowie odbyła sie uoczysta akademia z okazji Dnia Kobiet.

1 2 3 4


Ja uczeń klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Rogowie uroczyście ślubuję, że będę szanować książki ...

Słowa przysięgi uczniów klas pierwszych dumnie odbijały się echem w murach Szkoły Podstawowej w Rogowie. 17.02.2009r. odbyło się, nieco spóźnione, uroczyste pasowanie pierwszaków na czytelnika biblioteki szkolnej. Był ludek książkowy, krasnoludy i wiele postaci z bajek wprowadzających wszystkie maluchy w prawdziwy świat książki. Uczniowie z niekłamanym zaangażowaniem uczyli się wierszyka, opowiadali o upodobaniach książki, także wspominali o tym czego ona wyjątkowo nie lubi, na koniec głośno i wyraźnie recytowali słowa ślubowania.
Wreszcie nastąpiło prawdziwe pasowanie! Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najważniejszym uczestnikom pasowania – uczniom towarzyszyli ich wychowawcy,a zaszczyciła nas również swoją obecnością Pani Dyrektor Ilona Kisiel, której podobała się wyjątkowa postawa pierwszaków. Dzieciaki zdziwiły się gdy zobaczyły inną, bajkową aranżację klasy, ale przecież to taki świat proponuje nam książka. Nic tylko do niej sięgać i czytać, czytać, czytać...
Teraz to już tylko czekamy na Wasze uśmiechnięte buzie, a gdzie? Oczywiście w bibliotece!


Bądź bezpieczny w sieci !

Dzień Bezpiecznego Internetu to kolejna ogólnopolska akcja, w której wzięła udział Szkoła Podstawowa w Rogowie. Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej by zobaczyć pozornie śmieszne kreskówki. Bohaterowie filmów: Kradziej, Bełkot, Śmieciuch i Kłamacz pokazali dzieciom ciemne strony współczesnego okna na świat.
Zasoby Internetu urzekają swą nieskończonością, dzieciaki chętnie serwują po .... wszystkich dostępnych stronach! Przeprowadzona akcja miała na celu przede wszystkim zaznajomienie dzieci z ogólnym zasadami bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie. Podkreślano edukacyjne, ale też i rozrywkowe strony Internetu, przede wszystkim uświadamiano zagrożenia płynące z sieci. BAW SIĘ W INTERNECIE - BEZPIECZNIE to hasło towarzyszyło zajęciom odbywającym się 10.02.09r. w naszej szkole. Zachęcamy wszystkich internautów oraz rodziców udostępniających swym dzieciom klucz do innej, wirtualnej przestrzeni świata, by wsparli akcję powadzoną m.in. w naszej szkole i zapoznali się z materiałami edukacyjnymi strony : www.sieciaki.pl .
Dziękujemy p. T. Sośnie za zaangażowanie i zorganizowanie w szkole Dnia Bezpiecznego Internetu!


Ty także włącz się do kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i zachęć innych!

Uczniowie klasy III a Szkoły Podstawowej w Rogowie już po raz trzeci włączyli się w ogólnopolską kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom". Tym razem gościli w Państwowym Przedszkolu w Rogowie, słuchaczami byli sześciolatkowie. Zbliżało się Boże Narodzenie, dlatego uczniowie zaprezentowali utwory tematycznie związane z tymi świętami. Wychowawczyni sześciolatków była zachwycona głośnym, płynnym i wyraźnym czytaniem trzecioklasistów. Podkreślała, że bardzo ładnie i umiejętnie zwracali uwagę na znaki interpunkcyjne. Grupa przedszkolaków zaskoczyła swych nieco starszych kolegów przygotowanym specjalnie dla nich bożonarodzeniowym przedstawieniem! Była to niezapomniana forma podziękowania! A puenta spotkań? Niech akcja "Cała Polska czyta dzieciom" trwa już od dziś w każdym domu przedszkolaków czy uczniów naszej szkoły - na zawsze!


Ogólnopolska akcja UNICEF

Szkoła Podstawowa w Rogowie przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji UNICEF "Na ratunek dzieciom w Kongo". Pragnęliśmy w aktywny sposób wspomóc najbardziej potrzebujące dzieciaki z Demokratyczne Republiki Konga. W ramach tego działania przeprowadzono lekcje informujące o tragicznej sytuacji innych dzieci. Z trudem uczniom przyszło wyobrazić sobie, że w Kongo co minutę ktoś umiera z powodu głodu i chorób. Dzięki organizowanym konkursom, gazetkom ściennym oraz prezentacji multimedialnej uczniowie dokładnie poznali sytuację swoich rówieśników z innego kontynentu. 6.12.2008r został zorganizowany apel podczas którego bliżej zapoznano się z dramatyczną sytuacją dzieci z DR Konga. Przez cały czas trwania akcji w szkole zbierano pieniądze na zakup szczepionek ratujących życie. Zebrano 517 zł., koszt jednej szczepionki równy jest 22 gr., ławo obliczyć ile dzieci uratowała nasza społeczność szkolna! 23.01.2009r. uroczyście podsumowano przeprowadzoną akcję, pani Dyrektor mgr Ilona Kisiel wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu plastycznego, a uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny przypominający o konieczności niesienia innym pomocy. Koordynatorem działań szkolnych była pani I. Kornacka. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się do przeprowadzonej akcji humanitarnej DZIĘKUJEMY.
23.01.2009r. nie tylko podsumowano wyżej opisaną akcję, przedstawiono także scenki przygotowane przez szkolnych językowców (p.M. Matus oraz p.M. Wodeckiego). Również w tym dniu uczniowie naszej szkoły spotkali się z policjantem, który przypomniał wszystkim o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu. Cała społeczność szkolna została dokładnie zapoznana z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, przypomniano numery telefonów alarmowych, przeprowadzono krotką pogadankę na temat sposobów udzielania pierwszej pomocy. Po tych atrakcjach zadowoleni i uśmiechnięci wszyscy udali się W KIERUNKU UPRAGNIONYCH FERII!


Dzień Babci

21 stycznia był dniem szczególnym dla uczniów klas drugich Szkoły Podstawowej w Rogowie. W szkolnych murach pojawili się bowiem wyjątkowi goście : Babcie i Dziadkowie. Z okazji ich święta uczniowie Szkoły Podstawowej przedstawili Jasełka, a uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń przygotowali uroczystą akademię ze specjalnym programem artystycznym. Dumne Babcie i szczęśliwi Dziadkowie , raz po raz, nagradzali występujących na scenie gromkimi brawami. Wszystkim Babciom i Dziadkom występ ich wnucząt bardzo się podobał, o czym mogły świadczyć głośne brawa i uśmiechy zadowolenia na twarzach. Każde dziecko obdarowało swoich gości pięknym prezentem, a rodzice poczęstowali wszystkich pysznymi ciasteczkami.
1 2


Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Rogowie, podsumowanie I półrocza

1. Kamil Kuhn kl. II, wyróżnienie w konkursie plastycznym "Moja europejska rodzina"
2. Angelika Frydrych kl. IV, I miejsce w XI Edycji Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"
3. Karolina Niewolska, Edyta Kałuża kl. V, wyróżnienie w Gminnym konkursie plastycznym "Moje wspomnienia z wakacji"
4. Michał Fibic kl. V, stypendium Wójta Gminy Gorzyce za rok szkolny 2007/2008
5. Julia Kasza kl. VI, III miejsce w Gminnych zawodach pływackich
6. Jakub Kołoczek kl. VI, dyplom laureata za zajęcie IV miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus" z matematyki oraz stypendium Wójta Gminy Gorzyce za rok szkolny 2007/2008
7. Judyta Bielaczek kl. VI, I miejsce w Ponadregionalnym Konkursie Ekologicznym na przedmiot użytkowy wykonany z opakowań
8. Wiktoria Myśliwiec kl. VI, półfinalistka VIII konkursu "Po naszymu czyli po Śląsku" (dziecko zgłoszone przez rodziców)
9. Jakub Janicki kl. VI, III miejsce w Gminnych Zawodach Pływackich
10. Bartosz Radzyński kl. VI, stypendium Wójta Gminy Gorzyce za rok szkolny 2007/2008; dyplom laureata za zajęcie 8 miejsca w Ogólnopolskiej Olimpiadzie "Olimpus" z matematyki


Kolędy po góralsku, hej!

Dzięki wspaniałomyślności Rady Rodziców uczniowie oraz nauczyciele Szkoły Podstawowej w Rogowie 22.01.09r. mieli szansę uczestniczyć w prawdziwie góralskim kolędowaniu! Wspólnie odśpiewaliśmy najbardziej znane pastorałki oraz nauczyliśmy się przyśpiewek do góralskich pieśniczek sławiących maluśkiego Jezuska.
Za ten wyjątkowy prezent, pozwalający nam sięgnąć do innych, mniej znanych tradycji z głębi serca dziękujemy!                                                " I tu usłyszysz, malusieńki, niemy,
                                                Jak kolęduje tobie moje serce. "

                                                   K. Wierzyński


Wieczór kolędowy w Szkole Podstawowej w Rogowie

14.01.2009r. to pamiętna data dla Szkoły Podstawowej w Rogowie. W tym dniu uczniowie przedstawili Jasełka, które połączono ze wspólnym kolędowaniem. Na uroczystość przybyli wspaniali goście, wśród nich m.in. przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Gorzyce, przedstawiciele lokalnej prasy, sponsorzy, rodzice oraz grono wszystkich życzliwych szkole przyjaciół. Uczniowie by sprostać oczekiwaniom publiczności, pod czujnym okiem siostry Krystiany oraz p. K. Kasperczyk długo przygotowywali się do nadchodzącego, niezwykłego wydarzenia. Wspólnie stworzyli Jasełka, które wiernie oddały magię tego wyjątkowego dnia. Święta Rodzina z żywym w kolebce dzieciątkiem, niebiańskie chóry anielskie, królowie i z tuzin pastuchów to tylko Ci najważniejsi bohaterowie wieczoru. A kiedy Chrystus się narodził i ucichła już ostatnia kolęda w całej szkole słychać było gromkie brawa, którymi nagrodzono wszystkich występujących na scenie. Ogromne zdumienie na twarzach zgromadzonych spowodowało, że w Szkole Podstawowej w Rogowie zrodziła się nowa, bożonarodzeniowa tradycja!

Po przedstawieniu wszyscy goście udali się na uroczysty poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.


2 1 3 4Obietnica Zuchowa

Piątkowe popołudnie było bardzo ważnym dniem dla wszystkich Zuchów. Nasza szkoła zorganizowała obietnicę zuchową dla 85 Zuchów. Uczestniczyły w niej Gromady Zuchowe z Gorzyc, Gorzyczek, Bluszczowa, Skrzyszowa, Gołkowic i Kolonii Fryderyk- wraz ze swoimi opiekunami. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ilona Kisiel - witając wszystkich gości i życząc im udanej zabawy. Wszystkie Zuchy zgromadziły się na sali gimnastycznej gdzie pod czujnym okiem z- cy komendanta Hufca Ziemi Wodzisławskiej Michała Pośpiech złożyły uroczystą obietnicę. Wielką niespodzianą dla zaprzysiężonych Zuchów były czekające na nie przed szkoła, powozy konne, które zabrały je na kulig. Na zmarznięte dzieci czekała gorąca herbata i słodki poczęstunek .Maluchy bawiły się znakomicie, śpiewały i słuchały bardzo pouczających legend.
Elementem kończącym uroczystość było podarowanie każdemu dziecku legitymacji i znaczka Zucha.
Czuj!!


Jasełka

W dniach od 6-8 stycznia 2009 r. odbył się Międzynarodowy Przegląd "Betlejki Radlińskie". W pierwszym dniu, tj. 6-go stycznia, nowo utworzony zespół szkolny "KOLĘDNICY" po raz pierwszy w historii Szkoły Podstawowej w Rogowie, wystawilł tam Jasełka pt. "Świeć Gwiazdeczko".
Premiera tego spektaklu odbyła się w szkole - dla uczniów i nauczycieli w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie-aktorzy, w liczbie 46 osób, pięknie odegrali swoje role, za co otrzymali wielkie brawa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się "Dziecię Jezus" - 6-letni Mateusz Chromik, który doskonale odegrał małego Jezusa.
Ponownie zespół zagrał Jasełka w kościele N.S.P.J w Rogownie, w niedzielę 11.01.br.


Karnawałowe szaleństwa czas zacząć !

W imieniu Rady Rodziców zapraszamy wszystkich lubiących dobrą zabawę na bal karnawałowy, który odbędzie się w sobotę 17. 01. 2009r. w domu weselnym "U Kaczyny", zabawę rozpoczynamy o godzinie 19. 00, przygrywać będzie zespół "Magma".
Zapisy oraz opłata w sekretariacie szkolnym.


Zuchowa Wigilijka

17 grudnia w świetlicy szkolnej odbyło się wigilijne spotkanie Gromady Zuchowej - Wesołe Baranki. Spotkanie przebiegało w bardzo świątecznej atmosferze- dzieci zajadały się domowymi wypiekami, popijając je gorącą czekoladą i śpiewając radośnie kolędy. Jak na prawdziwą Wigilię przystało zuchy pod świąteczną choinką znalazły prezenty- w postaci chusty zuchowej. Na koniec spotkania cała gromada pozowała do wspólnych pamiątkowych zdjęć- prezentując z dumą swoje nowe chusty.
1 2 3


Spotkanie Bożonarodzeniowe

14. 01. 2009r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rogowie o godzinie 17.00 dzieci przedstawią tradycyjne JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE. Nad scenariuszem oraz oprawą artystyczną czuwała siostra Krystiana, natomiast muzykę przygotowała p. K. Kasperczyk. W ich imieniu oraz wszystkich pracowników szkoły gorąco zapraszamy na wspólne przeżywanie czasu, który przypomina jedną z największych tajemnic wiary.


Niezapomniane chwile w Porębie Wielkiej

19. 12. 2008 r. uczniowie klas szóstych wraz ze swymi wychowawcami wrócili z Zielonej Szkoły. Prawie dwutygodniowy pobyt w Gorcach można zaliczyć do tych najbardziej udanych wypraw w całej wycieczkowej historii obecnych szóstoklasistów.
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie już od pierwszych chwil pobytu w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej podbili serca wychowawców placówki. Chętnie zdobywali nawet najtrudniejsze szczyty górskie, nasłuchiwali każdego napotkanego górala, który opowiadał im o tamtejszej historii, wszyscy wstawili się na spotkanie z pasjonatem przyrody, który zwrócił uwagę na niespotykane w innych regionach kraju rośliny i zwierzęta. Takie aktywne uczestnictwo w zajęciach zaowocowało licznymi nagrodami. Nasi podopieczni zebrali najwięcej dyplomów i wyróżnień, a trzeba podkreślić, że rywalami byli gimnazjaliści oraz uczniowie krakowskiej szkoły. Kolejny raz pokazali swój aktorski talent, wcielili się w członków prawdziwej góralskiej rodziny. Byli także współorganizatorami spotkania opłatkowego. Wieczorami wspólnie z innymi uczestnikami szaleli na deskach tamtejszej dyskoteki, popisali się uzdolnieniami tanecznymi oraz wokalnymi. Czego brakowało? Może tylko odrobiny więcej śniegu, ale i tak wszyscy bawili się naprawdę dobrze i co najważniejsze godnie reprezentowali Szkołę Podstawową w Rogowie.


Życzenia

W Bożego Narodzenia dni urocze,
Niechaj szczęściem serce gra,
Niech zdrowie dobre was otoczy,
I na dni przyszłości trwa.
Niech te święta przyniosą wam Boże łaski,
spokój, radość i dostatek wszelki,
a Nowy Rok niech spełni marzenia
ukryte na samym dnie serca.
Życzenia składają: Dyryekcja, Grono Pedagogoiczne
oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Rogowie.


Program ekologiczny "Święto Drzewa 2008" - zrealizowany

Przez dwa miesiące w naszej szkole realizowano wiele działań związanych ze "Świętem Drzewa" propagowanym przez organizację ekologiczną "Klub GAJA" (www.klubgaja.pl).
Odbyły się lekcje związane z tematyką drzew: zajęcia terenowe, utrwalające umiejętności rozpoznawania gatunków drzew, zakładano zielniki, wykonywano prace plastyczne z liści, czytano teksty o drzewach. W salach lekcyjnych pojawiły się gazetki ścienne lub wystawki o drzewach.
Ogłoszona została zbiórka makulatury.
Zebraliśmy żołędzie dla Koła Myśliwskiego "Róg" w Czyżowicach.
W intencji pokoju na świecie posadziliśmy świerk.
Odbyły się również konkursy o drzewach: konkurs plastyczny "Drzewa wokół nas", konkurs grafiki komputerowej "Drzewo jesienią", konkurs na drzewo genealogiczne oraz konkurs teoretyczny "Jakie to drzewo?". Z prac wyróżnionych w konkursach powstała piękna gazetka na szkolnym korytarzu. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Spółdzielnia Uczniowska oraz Rada Rodziców.

3 4


Na ratunek dzieciom w Kongo

Szkoła Podstawowa w Rogowie włączyła się w ogólnopolską akcję UNICEF "Na ratunek dzieciom w Kongo", której celem jest pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z Konga. Akcję rozpoczęto od zrobienia gazetki szkolnej, którą obejrzała cała brać uczniowska. Nauczyciele przeprowadzali pogadanki na lekcjach wychowawczych, aby przybliżyć dzieciom sytuację ludności mieszkającej w Demokratycznej Republice Konga.
6 grudnia na sali gimnastycznej dzieci naszej szkoły obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą życia ludności z Kongo, wysłuchali apelu Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF o włączenie się w Akcję. W trakcie Samorząd Uczniowski zbierał datki od całej społeczności szkolnej na zakup szczepionek dla kongijskich rówieśników.
Końcowym przedsięwzięciem tego dnia był konkurs plastyczny pt.: "jak możesz pomóc dzieciom w Kongo?"
Wszyscy zainteresowani losem kongijskich dzieci mogą składać datki do 15 stycznia 2009r. kiedy to szkoła uroczystym apelem podsumuje akcję UNICEF "Na ratunek dzieciom w Kongo"

1 2


Kolejne laury dla ucznia naszej szkoły!!!!

Kilkoro uczniów uczęszczających na zajęcia świetlicowe wzięło udział w XI Edycji Międzyświetlicowego Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pt. "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna" z wielką przyjemnością odczytaliśmy wiadomość, że uczennica klasy IV Angelika Frydrych zajęła pierwsze miejsce w kategorii wiekowej dla czwartoklasistów. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi w dniu 15.12.2008 w Gliwicach.
Laureatce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!


Zawody sportowe

1.12.2008 odbyły się Międzynarodowe Zawody w Piłkę Nożną Halową w Gorzyczkach. Nasi chłopcy po zaciętych meczach zakończyli zawody w 1/4 finału przegrywając z drużyną z Ostrawy 0 : 1.

5.12.2008 Odbyły się zawody pływackie w Gorzycach. Szkoła Podstawowa w Rogowie zajęła II miejsce. Najlepsi w naszej grupie to: Julia Kasza i Jakub Janicki.
Gratulujemy dobrej postawy i trzymamy kciuki w następnych zawodach !

1


Dzień Górnika

4 grudnia 2008 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste obchody Dnia Górnika, występując w Domu Sportu i Rekreacji w Rogowie z przygotowanym na tę okazję programem artystycznym.Było trochę na poważnie, trochę na wesoło, trochę po śląsku, trochę do potańczenia, trochę do pośpiewania. Mamy nadzieję, że występy naszych uczniów sprawiły górnikom wiele przyjemności.
Galeria


Andrzejki

We wtorkowe popołudnie tj. 25.11.2008 dzieci zapisane do świetlicy szkolnej spotkały się, by razem ulec czarowi "Andrzejkowych Wróżb". Wróżby odbywały się w dwóch turach. Wszystkie panny i kawalerowie poznali imiona swoich przyszłych żon i mężów i dowiedzieli się, kiedy zmienią stan cywilny. W miłej i bardzo wesołej atmosferze dzieci wróżyły ze szpilek, z pomocą serc z imionami, wykorzystały obierki z jabłek, lały wosk, skreślały kreski a na koniec nie zabrakło andrzejkowych słodyczy.
Galeria


Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy!

Najmłodsze Mikołaje świata, uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie 6.12.2008 r. sprzedawać będą za symboliczne złotówki prawdziwe arcydzieła! Świąteczne pocztówki, papierowe bombki, nietuzinkowe, bożonarodzeniowe gipsowe figurki (misie skaczące, gwiazdki wiszące, aniołki: grające, tańczące, śpiewające etc. ;) Te i inne ręcznie wykonane produkty to sposób na tani i oryginalny prezent gwiazdkowy! Od 8.00 w szkolnej świetlicy czekamy na wszystkich tych, którzy chcą z nami poczuć świąteczną atmosferę!


"Świąteczna Paczka Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa"

Wystarczy niewiele : kilogram cukru lub mąki, butelka oleju, może paczka ciastek by przyłączyć się do charytatywnej akcji organizowanej w Szkole Podstawowej w Rogowie. Celem działania jest zebranie trwałej żywności, przyborów szkolnych i sportowych oraz środków czystości i przekazanie tych darów Lwowskiemu Archidiecezjalnemu Centrum Oazowemu. Przeprowadzana akcja "Świąteczna Paczka ..." kształtuje u uczniów umiejętność dzielenia się z potrzebującymi, uwrażliwia na biedę, także sprzyja integracji. Zbiórka trwa do połowy stycznia.


Dbając o bezpieczeństwo dzieci ...

Cisza panująca 14.11.2008r. w sali gimnastycznej (pomimo tego, że mieściła kilkudziesięciu uczniów) zaskoczyła nawet najstarszych pracowników szkoły. Niepotrzebne były upomnienia, wszyscy w skupieniu wpatrywali się w pana T. Sosulskiego, który omawiał prezentację pt. : "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym." Przedstawiona prezentacja miała na celu ostrzeżenie przed przyczynami i konsekwencjami wypadków drogowych. Spokojny głos płynący z kolumn informował o skutkach nieuwagi pieszych, przypomniał o obowiązku posiadania karty rowerowej i motorowerowej, także poinstruował jak należy się zachować, gdy wskazówka licznika samochodowego niebezpiecznie podniesie się w górę przekraczając magiczną granicę, a mamusia czy tatuś niestety nie będą tego zauważać. Prezentacja w sposób wyjątkowy promowała właściwą postawę na drodze.
Dziękujemy p.T. Sosulskiemu za przygotowanie materiałów i włączenie Szkoły Podstawowej w Rogowie w obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
Z okazji w/w dnia został ogłoszony konkurs pt.: "Bezpiecznie na drodze."


Zebranie rodziców

19. 11. 2008r. o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej w Rogowie odbędzie się zebranie rodziców. Rozkład sal zostanie wywieszony przed zebraniem.
Serdecznie zapraszamy!


11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości

W Szkole Podstawowej w Rogowie niezwykle uroczyście obchodzono najważniejsze polskie święto narodowe ! Uczniowie klasy III b oraz klasy IV b z należytym szacunkiem przypomnieli istotne wydarzenia sprzed 90 lat, które doprowadziły do odzyskania niepodległości przez Polskę. W bogatej części artystycznej odtworzono atmosferę czasów niewoli, lęku, walki, ale też i ogromnej nadziei towarzyszącej każdemu Polakowi. Wspomniano o tych, którzy oddali życie za ojczyznę, także tę naszą, małą śląską. Dzięki zaangażowaniu p. I. Kornackiej oraz p. B. Grabiec i p. K. Kasperczyk uczniowie pięknie recytowali patriotyczne wiersze oraz odśpiewali najważniejsze polskie pieśni: "Mazurek Dąbrowskiego", "Rotę".
Mamy nadzieje, że wszyscy uczniowie zebrani w sali wiele zapamiętali z tej niezwykłej lekcji patriotyzmu.
Do galerii


Rajd Kasztanowy

W dniu 25.10.08 Gromada Zuchowa działająca przy Szkole Podstawowej w Rogowie wzięła udział w corocznie organizowanym "RAJDZIE KASZTANOWY"
Więcej informacji tutaj


Program "Mały i duży językiem obcym i komputerem się posłuży"

Odbyły się już pierwsze zajęcia, które zrealizowano w ramach gminnego programu "Mały i duży językiem obcym i komputerem się posłuży" !

Chętni uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności w zakresie języka obcego oraz posługiwania się programem komputerowym Power Point. Nasi najmłodsi (kl. I - III ) bawią się językiem angielskim, ci nieco starsi (kl. IV, V ) językiem niemieckim, zaś wspólnie przygotują dla nas zachwycające inscenizacje wybranych bajek. Trzecioklasiści nie tak dawno wrócili z "Zielonej szkoły" nadal nią żyją, ciągle o niej mówią, dlatego Ci uczniowie przygotują album z tej niesamowitej wyprawy w postaci mini prezentacji Power Point. To jeszcze nie wszystko! Uczniowie klas szóstych, jako Ci najbardziej obeznani oraz najstarsi członkowie szkoły, podjęli się zadania utworzenia swoich kronik klasowych!
Z niecierpliwością czekamy na zaskakujące efekty waszej pracy !
Nieco więcej o programie : www.gorzyce.pl


Pasowanie pierwszoklasistów

25 października 2008 r. w Szkole Podstawowej w Rogowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów!
Wiecej informacji tutaj


"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych nigdy ich nie osiągnie"

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie sięgają po najwyższe wyróżnienia ! 25.10.2008 r. najzdolniejszym uczniom naszej gminy wręczono stypendium Wójta Gminy Gorzyce za rok szkolny 2007/2008. Stypendia przyznawane są za godne reprezentowanie gminy i szkoły, wybitne osiągnięcia naukowe, sukcesy w olimpiadach i konkursach oraz bardzo dobre oceny.
Tę wyjątkową nagrodę otrzymał:
 * Michał Fibic (klasa V)
 * Jakub Kołoczek (klasa VI)
 * Bartosz Radzyński (klasa VI)
 * Adrian Michel (obecnie gimnazjum)

Wyróżnieni uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie to laureaci i zwycięzcy wojewódzkich, ponadregionalnych i ogólnopolskich zmagań.
Naszym młodym, utalentowanym naukowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Wycieczka do Komisariatu Policji w Rogowie

21 października 2008 r w klasach pierwszych wrzało, nastrój ten związany był z wizyta, którą wcześniej ustaliła p. I.Błędowska. Odwiedziliśmy naszych sąsiadów, wybraliśmy się do Komisariatu Policji w Rogowie. Nie, nie - nie dlatego, że coś zbroiliśmy! Celem spotkania było przybliżenie nam niebezpiecznej, a jednocześnie trudnej, odpowiedzialnej i jakże potrzebnej pracy policjanta. Pan policjant opowiedział wszystkim o zadaniach i obowiązkach dzielnicowych, patrolu, a także sekcji kryminalnej. Byliśmy również gośćmi komendanta Jarosława Grudzińskiego.
Na koniec wizyty każdy otrzymał mały upominek w postaci własnych odcisków palców!
mgr D. Oślizło
mgr I. Błędowska


Uwaga Uczniowie !

Podajemy harmonogram olimpiady przedmiotowej "Olimpus" sesja jesienna:
3.11.2008 r. - język polski,
4.11.2008 r. - matematyka,
5.11.2008 r. - język angielski,
5.11.2008 r. - język niemiecki,
7.11.2008 r. - przyroda
Życzymy powodzenia !


Wojewódzki Konkurs Interdyscyplinarny dla uczniów szkół podstawowych

Ogłaszamy, że szkolne eliminacje konkursu odbędą się 13. 11. 2008 r. Wszystkich bliższych informacji udzielają nauczyciele/opiekunowie uczniów przystępujących do konkursu.


Gromada Zuchowa

Od października działa na terenie naszej szkoły Gromada Zuchowa. Zaczynem tej gromady stali się uczniowie klas I - III. Spotykają się w każdą środę w godzinach 15.30 - 16.45 w świetlicy szkolnej. Spotkania te pozwalają dzieciom na wspólne spędzanie czasu w trakcie ulubionych gier i zabaw, które są dobierane w ten sposób, aby dzieci nauczyły się czegoś pożytecznego. Informacje o pracy gromady znajdują się na gazetce "Zuchowe wieści" w świetlicy szkolnej. Na obecnym etapie gromada liczy 21 Zuchów i jest prowadzona przez mgr Mariolę Biczysko i mgr Katarzynę Lipka
Czuj!!!


Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej w Rogowie

22.10.2008r. od godziny 15.00 do 16.00 nauczyciele czekają na wszystkich zainteresowanych rodziców w Szkole Podstawowej w Rogowie. Dzień otwarty to świetna okazja do indywidualnej rozmowy rodziców z wychowawcą lub innym nauczycielem prowadzącym lekcje.


Święto drzewa w Szkole

Z dniem 10-10-2008 już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Rogowie włącza się w program edukacji ekologicznej "Święto Drzewa". Twórcą programu jest Klub Gaja - organizacja zajmująca się ochroną środowiska naturalnego (www.klubgaja.pl). Celem "Święta Drzewa" jest kształtowanie postaw proekologicznych, zwiększenie świadomości w zakresie ochrony przyrody i zmian klimatu na Ziemi, poprzez podjęcie różnorodnych działań tematycznie związanych z drzewami.

Regulaminy oraz wiecej informacji na ten temat znajdziecie tutaj


30 września szkołę odwiedził cyrk!

W tym wyjątkowym, świątecznym dniu zorganizowano zabawne przedstawienie cyrkowe, dedykowano je oczywiście chłopcom (tym mniejszym i większym). Wszystkie dzieci doskonale bawiły się widokiem rozmaitych sztuczek. Pantomima, clownada, także wędrujące piłeczki i znikające chusty, to tylko nieliczne atrakcje magicznego pokazu.


Tennis stołowy w środy

Zapraszamy rodziców na organizowane przez pana mgr Tymoteusza Sosulskiego sportowe spotkania. W każdą środę od godziny 18 tej można w szkole zagrać w tenisa stołowego.


Wyjazdy na basen

W ramach czwartej godziny wychowania fizycznego, dwa razy w tygodniu (poniedziałek, piątek) organizowane są w Szkole Podstawowej w Rogowie wyjazdy na krytą pływalnię. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów będą nabywać lub doskonalić umiejętności pływania. Dzieci, których rodzice nie wyrazili zgody na udział w wyjazdach, spotykają się w tym czasie w szkole na zajęciach wychowania fizycznego.


Mleko w szkole

Od pierwszego września każde dziecko ma możliwość wypicia na przerwie śniadaniowej 0,25 ml mleka w kartoniku. Akcja ta ma na celu wykształcenie prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów, dodanie naszym podopiecznym energii do pracy oraz poprawienie ich samopoczucie. Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z wprowadzeniem tego programu.


Dyskoteka z okazji Dnia Chłopca

Zapraszamy wszystkich naszych uczniów na niesamowitą, niezapomnianą i zwariowaną dyskotekę, którą organizujemy w szkole z okazji Dnia Chłopca : Ową imprezę rozpoczynamy 30. 09. 2008 r. o godzinie 16. 30 (kl. I- III) lub 18. 00 (kl. IV - VI). Gwarantowana przepyszna zabawa, zjaw się koniecznie!


Europejski Dzień Języków

27. 10. 2008 r. o godzinie 8.00 spotykamy się w szkole ! W tym dniu odpracowujemy 10. 11 bieżącego roku. Zajęcia, gry i zabawy trwać będą do 10. 30. Przypominamy wszystkim uczniom, że obecność w tym dniu jest obowiązkowa ! Prosimy o zabranie wyjątkowo dobrych humorów ;)(do galerii)


Akcja - "Sprzątanie świata"

"Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem!"

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w międzynarodowej kampanii "Sprzątanie świata". Akcję rozpoczęliśmy 19. 09. 2008r. apelem przygotowanym przez panią mgr Katarzynę Kasperczyk oraz jej wychowanków ( kl. IV a ). Uczniowie opowiedzieli nam o selektywnej zbiórce odpadów oraz wykorzystywaniu przedmiotów pochodzących z recyklingu. Zapoznano wszystkich z kolorami worków służących do segregacji śmieci. (do galerii)


Zielona szkoła

19. 09. 2008 r. uczniowie klas III wrócili z Zielonej Szkoły ! Co nam przywieźli ? Ciut Trójmiasta, odrobinę Helu, szczyptę morskiego wiatru, trochę szumu fal i wiele niezapomnianych wrażeń! Po tym wyjątkowym odpoczynku zostały już niestety tylko wspomnienia. Niektóre chwile uwiecznił flesz aparatu. Zapraszamy do galerii.


Czas trwania lekcji i przerw

Od 1. 09. 2008 r. w szkole obowiązuje nowy rozkład dzwonków międzylekcyjnych. Zniesiono przerwy pięciominutowe, prosimy o zapoznanie się z godzinami rozpoczęcia lekcji. (klik)


Rozpoczęcie roku szkolnego 2008/2009

Był ciepły, słoneczny poranek. Na parkingu przed budynkiem szkolnym, tuż po mszy św. zgromadziło się wiele uśmiechniętych twarzy. Wszystkie buzie radośnie podskakując, szybciutko ( o dziwo! ) zmierzały do szkoły. Tam czekali uczniowie z przygotowanym programem artystycznym, czekała też nowa Pani Dyrektor, która przedstawiła zgromadzonym swoje marzenia i plany dotyczące roku szkolnego. Potem to już tylko było słychać opowieści, a w nich szum Morza Bałtyckiego, szelest górskich szlaków i gwar niezapomnianych, wakacyjnych wypraw.

Drodzy Uczniowie! Kolejny raz przekroczyliście drzwi prowadzące do magicznej krainy nauki i wspólnie rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY 2008 / 2009. Życzymy Wam wielu wspaniałych, edukacyjnych przygód, niesamowitych wrażeń i oczywiście samych najwyższych ocen. (do galerii)

Powrót
Opieka nad stroną: T.Sosulski