Archiwum Aktualności
Zakończenie roku szkolnego 2010/2011

22.06.2011 odbyło sie zakończenie roku szkolnego 2010/2011 w naszej szkole.
Galeria


"Nasi Najlepsi" roku szkolnego 2010/2011

Już po raz ósmy w murach Szkoły Podstawowej w Rogowie odbyła się uroczysta gala "Nasi Najlepsi". Kolejny raz w sposób szczególny uhonorowano tych, którzy swój czas i energię przeznaczyli na rozwijanie pasji i zdobywanie wiedzy. Wyróżniono uczniów zdolnych i pracowitych, przedstawiono wszystkim licznie zgromadzonym gościom, dumę rogowskiej społeczności uczniowskiej.
Oto wyróżnieni:
1 Prymus roku szkolnego 2010/2011

IV A :Mateusz Gawliczek, ŚR. 5.0
IV B: Edyta Katryniok, ŚR. 5,2
Adam Antończyk, ŚR. 5,1
VB : Kacper Greiner, ŚR 5,1
VI B:Patrycja Kionka, ŚR. 5.1
Marcin Wrazidło, ŚR.5,2
2. Najlepszy Recytator klas I-III :Matylda Kołek ( Ib )
Najlepszy Recytator klas IV- VI : Oliwia Karcz ( IVa )
3. Najlepszy Plastyk klas I-III: Julia Karnówka ( III a )
Najlepszy Plastyk klas IV-VI : Sandra Jasiak ( VI b )
4. Najlepszy Czytelnik: Emilia Kuczera ( II b )
5. Mistrza Ortografii : Mateusz Kołek ( III b )
6. Najlepszy Gawędziarz : Kacper Glenc ( III a )
7. Najlepszy Matematyk : Emilia Kuczera ( II b )
8. Mistrz Języka Niemieckiego: Patryk Palenga ( VI a )
9. Najlepszy Przyrodnika : Adam Antończyk ( IV b )
10.Omnibus Szkoły Podstawowej w Rogowie: Marcin Wrazidło ( VI b )
11.Omnibusek Szkoły Podstawowej w Rogowie: Paweł Fornagiel ( I b )

Uczniom dyplomy i pamiątkowe książki wręczyła pani dyrektor szkoły mgr Ilona Kisiel oraz wicedyrektor mgr Teresa Sosna. Dyrekcja w sposób szczególny podziękowała także rodzicom wyróżnionych oraz wszystkim pracownikom i przyjaciołom szkoły, którzy wspierali nas radą, pomocną dłonią i konkretnym czynem.


Praca Julii Walczak w książce " I Ty możesz zostać baśniopisarzem"

Julia Walczak brała udział w tegorocznym Ogólnopolskim Konkursie " I Ty możesz zostać baśniopisarzem." Nadesłano na konkurs 264 prace z aż 15 województw, z tych prac wybrano 37 baśni, które wydrukowano w książce, tekst Julii znalazł się wśród nich! Gratulujemy uczennicy ogromnego sukcesu! Pomimo zgiełku dnia codziennego, ery Skypa, smsów i Internetu dziewczynce udało się zachować to, co w życiu najważniejsze, pamięta o życzliwości, akceptacji i otwartości na innych, o tym też pisze w swej baśni. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do biblioteki, gdzie można wypożyczyć książkę zawierającą pracę naszej uczennicy! Panowie - panie, czapki z głów !


Piłka Nożna

14.06.2011 odbyły się gminne zawody o Puchar Wójta Gminy Gorzyce w piłce nożnej 11-sto osobowej.
Nasza reprezentacja zdobyła I miejsce.
GRATULUJEMY !!


"Od Lolka do Błogosławionego Jana Pawła II"

Z nieukrywanym wzruszeniem informujemy, że Szkoła Podstawowa w Rogowie była organizatorem jednego z najpiękniejszych tegorocznych konkursów piosenki!
18 maja wszyscy miłośnicy muzyki zebrali się w kościele NSPJ w Rogowie. Zgromadzili się po to, by uczestniczyć w niezwykle uduchowionym, wyjątkowym Gminnym Konkursie Piosenki Religijnej. Nie bez powodu została wybrana taka data. To właśnie 18 maja Papież-Polak obchodził swoje urodziny. Zjechali się najważniejsi przedstawiciele gminy, zaszczycił nas swą obecnością wójt Piotr Oślizło oraz jego zastępca Czesław Zychma. Nikt nie ukrywał swego wzruszenia, bo przecież stale pamiętamy o naszym wyjątkowym Rodaku, którego beatyfikację niedawno świętowaliśmy! Konkurs odbywał się w kategoriach dostosowanych do wieku uczestników. Występowali oni indywidualnie i zespołowo. Najwyższe, pierwsze miejsca zajęli:
kategoria soliści (kl. I - III )
miejsce I : J. Kwaśnica ( SP Rogów)
miejsce II : M. Spałek ( SP nr 2 Gorzyce)
kategoria soliści (kl IV - VI)
miejsce I : J. Grzebak (SP Turza Śl.)
miejsce II : A. Toman ( ZSP Gorzyczki)
kategoria zespoły ( kl. I - III)
miejsce I : P. Fornagiel, W. Szczęsny, B. Kuczera, S. Leśnik, M. Czyż (SP Rogów)
miejsce II : P. Porembska, S. Godula, Z. Pałasz, K. Kozieł, M. Szuścik, Ł. Folwarski, K. Spałek, P. Szablak (SP nr 2 Gorzyce)
kategoria zespoły (kl. IV - VI)
miejsce I : W. Hudek, K.Rek, Z. Konieczny ( SP Turza Śl.)
miejsce II: A.Bortlik, S.Skiba, K.Adamczyk, J.Wieczorek, E.Stabla,B.Sikora, M.Warzeszka, W.Tyma ( ZSP Gorzyczki)
kategoria : duet
D. Kacała, Z. Kacała (SP Rogów)

Dziękujemy siostrze Krystianie oraz p. K. Kasperczyk, które wiele swego czasu poświęciły na stworzenie tego niezapomnianego spotkania. Pozostanie ono na długo w naszej pamięci i sercach.


Powiatowy Konkurs Wiedzy Informatycznej

31maja 2011r. w Zespole Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śl. odbył się finał Powiatowego Konkursu Wiedzy Informatycznego dla uczniów klas IV-VI. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie, internetowym, z naszej szkoły wzięli udział Bartosz Stebel, Arkadiusz Krzyżok, Maksymilian Domin, Dominik Błędowsi i Dominik Święcik. Do drugiego etapu - "wielkiego finału", zakwalifikowało się 10 uczniów ze szkół podstawowych powiatu wodzisławskiego, wśród których znalazł się Arkadiusz Krzyżok z klasy VIb. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się znajomością systemu Windows oraz pakietu Microsoft Offic. Ostatecznie AREK zajął V miejsce. Gratulujemy!


Sukcesy uczniów naszej szkoły w kolejnej edycji konkursu: "Nałogi plagą".

Konkurs plastyczny pod hasłem "Nałogi plag" już na stałe wpisał się w kalendarz konkursów do których corocznie przystępują chętni uczniowie naszej szkoły. Ma on rangę gminną a honorowy patronat obejmuje wójt gminy Gorzyce. Celem konkursu jest niezmiennie propagowanie idei abstynencji i przestrzeganie przed pokusą sięgania po środki uzależniające.
W tym roku możemy cieszyć się z naprawdę dużych sukcesów. Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwyższe miejsca. Tymoteusz Dziaćko zajął pierwsze miejsce w kategorii klas I-III w zakresie szkół podstawowych. Uczennica Karolina Saniecznik zajęła pierwsze miejsce a uczeń Krzysztof Lenard miejsce II w kategorii klas IV-VI. Laureatom serdecznie gratulujemy!
Należy nadmienić ,że bardzo ciekawą formę miała impreza podsumowująca a dyplomy wręczał sam wójt pan Piotr Oślizło.
Zachęcamy więc do licznego udziału uczniów w przyszłorocznej edycji konkursu bo jak widać naprawdę warto!


Zawody Pływackie w Gorzycach

16 maja odbyły się Gminne Zawody Pływackie w Gorzycach.
Kacper Greiner zdobył 2 miejsce w stylu klasycznym.

GRATULUJEMY !!


GRA TERENOWA - POWSTANIA ŚLĄSKIE

Wiejski Dom Kultury w Olzie oraz Gimnazjum w Turzy Śląskiej byli organizatorami Gry Terenowej o tematyce powstańczej , która odbyła się 14.04.2011r.w Parku Olszynka w Bluszczowie. Z okazji 90-tej rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, dla uczniów Szkół Podstawowych Gminy Gorzyce, przygotowano ciekawą zabawę opartą na podchodach, połączoną z zadaniami o tematyce powstańczej . Uczniowie naszej Szkoły zdobyli w grze terenowej I miejsce. Naszą Szkołę reprezentowali: Sandra Jasiak kl.VIB, Maksymilian Domin kl.VIB, Patryk Palenga kl.VIA, Krzysztof Szczeponek kl.VIA .
GRATULUJEMY!


POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "Kapliczki-małe formy architektury sakralnej"

27 kwietnia 2011 roku w Gminnej Bibliotece w Rogowie odbyło się uroczyste rozdanie nagród dla zwycięzców Powiatowego Konkursu Plastycznego na temat "Kapliczki-małe formy architektury sakralnej". W konkursie mogli brać udział uczniowie wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z terenu całego powiatu wodzisławskiego. Komisja konkursowa wśród ogółu prac doceniła także dzieła uczniów naszej szkoły. III miejsce w kategorii klas IV-VI zdobyła Sandra Jasiak z kl.VIB, a Wiktoria Rymań z kl.IIB otrzymała wyróżnienie w kategorii klas I-III. Wszystkie prace musiały oddawać temat konkursu, być stworzone na formacie A3 wykonane dowolną techniką.


Gminny Konkurs Matematyczny "PLUSIK"

10.05 2011r. odbył się VII Gminny Konkurs Matematyczny "Plusik" zorganizowany w Szkole Podstawowej w Czyżowicach. Naszą placówkę reprezentowali: Edyta Katryniok - kl. IVb, Kacper Greiner - kl. Vb, Patrycja Kionka i Marcin Wrazidło - kl. VIb.
Kacper Greiner zajął III miejsce w kategorii uczniów klas V, a Marcin Wrazidło również III miejsce w kategorii uczniów klas VI.. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Sukces uczennicy klasy I b...

Matylda Kołek uczennica klasy I b zdobyła I Miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który od paru lat odbywa się na terenie naszej szkoły. Uczennica swoim talentem będzie mogła się pochwalić na szczeblu wojewódzkim 15.04.2011 r. w Gliwicach. Życzymy Matyldzie powodzenia i trzymamy kciuki!!!


"Dzieci w poezji dziecięcej"

29 marca na terenie naszej szkoły odbył się gminny konkurs recytatorski dla uczniów klas I - III. Do udziału w konkursie zgłosiło się 7 szkół : SP Turza Śl., SP 2 Gorzyce, SP Czyżowice, SP Gorzyce, SP Rogów, ZSP Gorzyczki, SP Olza. Przewodniczącą w komisji była Władysława Bańczyk , a także Bibianna Dawid, Ewa Baranek oraz Anna Jęczmionka. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja przyznała I miejsca w kategorii poszczególnych klas:
- Klasa I - MATYLDA KOŁEK , SP Rogów.
- Klasa II - MAŁGORZATA KUCZA , SP Turza Śl.
- Klasa III - KINGA ADAMIK, SP Czyżowice.
Uczniowie Ci będą reprezentowali Gminę Gorzyce w konkursie wojewódzkim w Gliwicach w dniu 15.04.2011r. Za udział wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i słodycze. Laureaci I miejsc dodatkowo otrzymali nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w konkursie wojewódzkim ! ?


Konkurs piosenki

W dniu 7 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki pt. ,, Od Lolka do Błogosławionego Jana Pawła II''. Wzięło w nim udział 45 uczniów. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci śpiewały, tańczyły, Był również RAP.
Publicznośc gorąco oklaskiwała wykonawców.
JURY w składzie ; s. Krystiana, P. Katarzyna Kasperczyk, P. Małgorzata Matus wyróżniły następujące dzieci.
Kl. I- III
Solista; Jakub Kwaśnica- I miejsce kl. IA
Julia Karnówka - II miejsce.Kl. IIIA
Zespół; Paweł Fornagiel, Wiktoria Szczęsny, Bartosz Kuczera, Szymon Leśnik,
Mateusz Czyż- I miejsce kl. Ib
Marta Opic, Julia Rduch- II miejsce Kl. IIA
Kl. IV -VI
Zespół ;Debora Kacała IVA, Zuzanna Kacała VIA - I miejsce
Kacper Greiner, Łukasz Swoboda, Daniel Gorzolnik - II miejsce Kl. VB
Edyta Katryniok, Marta Biela, Łukasz Koczwara- II miejsce- Kl. IVB
Monika Bielaczek, Laura Jasiak, Katarzyna Szymiczek - II miejsce- Kl. VB
Ewa Lenard, Julia Tkocz, Barbara Sanecznik, Magda Glenc- III miejsce- Kl. VA
Solista. Dawid Marcinkowski - II miejsce- kl. IVA
Magda Opic- III miejsce- kl. IVB
Maks Domin-III miejsce - kl. VIB
Uczniowie którzy zajęli I miejsce przechodzą do następnego etapu Konkursu Gminnego który odbędzie się w naszej szkole dnia 18 maja. Gratulujemy wszystkim uczniom .


Konkurs

W Nowym Sączu odbywał się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt,, Jan Paweł II w oczach dzieci"w którym wzięły udział następujące uczennice; Wiktoria Bańczyk -kl. IIIB Oliwia Karcz, Oliwia Mucha z Kl. IVA, Anna Bugla, Edyta Katryniok,Ewa Zgrzędek z Kl. IVB, Monika Palasz, Beata Porwoł z Kl. VA, Laura Jasiak z Kl. VB, Karolina Saniecznik z Kl. VIA oraz Patrycja Kionka z kl. VIB. Prace były wykonane starannie oraz pięknie ukazały Pontyficat Ojca Świętego.


II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim!

Kolejny raz Oliwia Karcz, uczennica klasy IV a odważyła się wystąpić przed ogromną publicznością! Reprezentantka naszej szkoły zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim i tym samym przeszła do następnego powiatowego etapu! Cóż możemy dodać? Chyba jedynie tyle, że jesteśmy niezwykle dumni z aktywnego uczestnictwa Oliwii w kulturze! Czekamy na dalsze sukcesy i oczywiście trzymamy kciuki!

81


Konkurs "Magiczna Maska Teatralna" rozstrzygnięty !!!

Miło nam poinformować, że po bardzo długich i burzliwych obradach szanownego jury, wyłoniono zwycięzców szkolnego konkursu "Magiczna Maska Teatralna". I miejsce przyznano uczennicy klasy III b Wiktorii Bańczyk, miejsce II otrzymał Kamil Sowa (uczeń klasy III a), zaś miejsce trzecie przypadło uczniowi klasy II a Wojciechowi Zychmie oraz uczniowi klasy I b Miłoszowi Greinerowi. Komisja wyróżniła także maskę Mateusza Chromika. Wśród uczniów klas starszych wyłoniono tylko dwie zwycięskie maski, otóż wyróżnienia przyznano uczennicom klasy IVa: Oliwii Karcz oraz Oliwii Musze. Rozdanie nagród już wkrótce! Licznym uczestnikom konkursu gratulujemy wspaniałych pomysłów i ogromnych talentów!

81 81 81 81


"Otwórz ciszę" i wsłuchaj się w słowa poezji ... Powiatowy Konkurs Recytatorski

Oliwia Karcz 30.03.2011r. brała udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Konkurs odbył się w Rydułtowskim Centrum Kultury, a uczestnicy mieli okazję kolejny raz stanąć na prawdziwych deskach teatralnych i właśnie stamtąd recytować słowa, które niejednemu w duszy grają. Bardzo duża liczba recytatorów i ogromna rywalizacja spowodowały, że Oliwce nie udało się zająć żadnego z miejsc, pomimo to jesteśmy z niej naprawdę dumni. Gratulujemy odwagi i wierzymy, że już następnym razem się uda!


VI Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych

29.03.2011r. W Domu Pomocy Społecznej w Gorzycach odbył się VI Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych, jak co roku udział w nim wzięła także i grupa teatralna z naszej szkoły. Wystawiono przedstawienie pt.: "Dziecięcy pokój". Przegląd nie miał charakteru konkursowego, dlatego zespoły w nim uczestniczące nie rywalizowały ze sobą, a jedynie upajały się smakiem prawdziwej gry aktorskiej. Zadowolone miny uczniów oraz ich wyjątkowo dobre humory wskazywały na to, że występ uważali za niezwykle udany! Oceńcie sami, zerknijcie na zdjęcia!

1 2 3 4


"Zimowe wieczory pachną pomarańczą" - Natchniony gość w murach naszej szkoły!!!

Poetka Hanna Goszyc 25.03.2011r.zawitała w progach naszej szkoły. Spotkanie było nietypowe a zgromadzili się na nim prawie wszyscy miłośnicy poezji. W trakcie poranka poetyckiego uczniowie nie tylko słuchali wierszy p. Goszyc, ale także bawili się z nią w tzw. poezjowanie, próbowali też zilustrować jeden z wybranych utworów naszego gościa. Na zakończenie spotkania poetka przekazała naszej bibliotece dwa autorskie tomiki wierszy ("Zimowe wieczory pachną pomarańczą", "Z szuflady wyjęte") oraz złożyła swój autograf wszystkim jego uczestnikom. Mamy nadzieję, że teraz także i nam każdy wieczór będzie pachnął pomarańczą a i natchnienie wyjmiemy wprost z babcinej szuflady.


"Teatr potrzebą dla wielu" czyli : Międzynarodowy Dzień Teatru

21.03.2011r. w Szkole Podstawowej w Rogowie po raz pierwszy zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. Początkowo mieliśmy pewne obawy... Czy aby na pewno dzieciom się spodoba tak poważnie brzmiące święto? Okazało się, że rozterki były niepotrzebne. Wszyscy uczniowie, począwszy od tych najmłodszych a na szóstoklasistach skończywszy, bawili się doskonale. Brali aktywny udział w prezentacji multimedialnej, zapoznali się z teatrem antycznym i jego aktorem, poznali wielu innych pracowników teatru, dowiedzieli się co to lalka, co kukiełka no i jak wygląda jawajka! Uczniowie w tym dniu, zaprezentowali się także w swych maskach przygotowanych do szkolnego konkursu pt. : " Magiczna Maska Teatralna". A na zakończenie wszyscy zgromadzeni w sali zobaczyli premierę przedstawienia pt.: "Dziecięcy pokój", które zostało przygotowane przez uczniów kółka recytatorskiego.


Szkolny Konkurs Recytatorski

10 marca 2011r. przeprowadzono Szkolny Konkurs Recytatorski, spośród zgromadzonych recytatorów wyłoniono zwycięzców. Oto oni : I miejsce zdobyła Debora Kacała, miejsce II zajęła Oliwia Karcz, zaś III podium przypadło Katarzynie Gawron! Gratulujemy wam dziewczyny talentu, odwagi i niezwykłej wrażliwości poetyckiej!


"Mistrz Ortografii"

Uczeń klasy III B Mateusz Kołek zdobył I miejsce w gminnym konkursie "Jestem mistrzem ortografii". W dniu 21 marca odbędzie się powiatowy konkurs w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Gorzycach, w którym Mateusz będzie reprezentował naszą szkołę.
Trzymamy kciuki !


"Ona i on, niebo i grom, losów ciągła zmienność..." czyli Dzień Kobiet w naszej szkole!

Tradycyjnie ósmego marca odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Tylko tyle było tradycyjnego, panowie przygotowali dla nas w tym roku niesamowity show! Próby trwały tygodniami, nikt z zaangażowanych nie uchylił rąbka tajemnicy i nikt nie przypuszczał, że efekt będzie aż tak bardzo zdumiewający! Moda kobiet (w męskim wykonaniu), wykład znudzonego życiem profesora (oczywiście na temat pań)i gwóźdź programu: występ Adama i Ewy (praojców naszego pokolenia)! Perypetie Adama, jego zmagania z szarą, ciężką codziennością człowieka pierwotnego oraz ulotność i delikatność Ewy, zachwyciły nawet najbardziej wymagającego widza. I to wszystko dla nas - małych i nieco większych pań :)

Dziękujemy Wam panowie za przygotowanie tak cudownego, chce się dodać anielskiego, przedstawienia!

27 28 29 33


"Zimowe drzewo"

W dniu 8 marca rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny " Zimowe Drzewo".
W konkursie wzięło udział 19-stu uczniów. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz klasy IV-VI.
W klasach I-III zwyciężyli:
I m-ce Wiktoria Sylwester
II m-ce Matylda Kołek
III m-ce Mateusz Czyż
Klasy IV-VI
I m-ce Emilia Szczeponek
II m-ce Edyta Katryniok
III m-ce Monika Bielaczek
Wyróżnienia otrzymali: , Wiktoria Szczęsny ,Tomasz Czyż, Tobiasz Świerczek.
Wszystkim gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych konkursach.


OLIMPUSEK

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń klasy I b Paweł Fornagiel zajął VIII miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie OLIMPUSEK oraz otrzymał dyplom laureata. Serdecznie gratulujemy.


Bal przebierańców

14. 02. 2011 roku zaproszono uczniów klas I - III na tradycyjny Bal przebierańców. Bawiliśmy się na sali gimnastycznej. A jak było ? Sami zobaczcie na załączonych zdjęciach


Zbieranie znaczków - konkurs

18 lutego zakończył się w naszej Szkole Międzyszkolny Konkurs,, Każdy znaczek na Misje''. Wzięło w nim udział 15 uczniów . 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej z Gorzyc, oraz 12 uczniów z naszej Szkoły.Nazbierali w sumie 1.146 znaczków. Dorośli też wzięli udział w naszaj akcji - nazbierali 1.501 znaczków.
Pieniądze ze sprzedaży tych znaczków będą przeznaczone na dożywienie dzieci III świata.

I miejsce w konkursie zdobył uczeń Szkoły Podstawowej z Gorzyc- Adam Brański- 396 znaczków
II miejsce również uczennica SP Gorzyce- Julia Wojtala -279 znaczków
III miejsce uczeń naszej Szkoły - Piotr Graczyk- 170 znaczków

Wyróżnienie otrzymała Uczennica SP Rogów- Katarzyna Krupa- 160 znaczków oraz Uczennica Sp Gorzyce- Aleksandra Zając 133 znaczki
Udział wzięli następujący uczniowie,ze SP Rogów;Łukasz Klon- 60 znaczków, Mateusz Gawliczek- 28 znaczków, Tymon Dziaćko- 11 znaczków, Gloria Szymiczek- 9 znaczków, Barbara Sanecznik- 69 znaczków, Marta Solich- 30 znaczków, Ewa Zgrzędek- 50 znaczków, Alicja Holeksa- 32 znaczki, Aleksandra Krok- 20 znaczków, Szymon Jasiak- 54 znaczki.

Zachęcamy wszystkich ,którzy chcą nieść pomoc dzieciom III świata. , do ciągłego zbierania znaczków., a uczniom którzy nazbierali znaczki serdecznie dziękujemy.


Szkoła Podstawowa w Rogowie odznaczona złotym serduszkiem " DEUS CARITAS EST"

Szkoła Podstawowa w Rogowie odznaczona złotym serduszkiem " DEUS CARITAS EST" Szkoła Podstawowa w Rogowie co roku bierze udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Śląsko-Małopolski Komitet Pomocy Dzieciom Polskim Archidiecezji Lwowskiej " Paczka Świąteczna Dzieci Śląska - Dzieciom Lwowa". Celem jej jest uwrażliwienie polskich dzieci na biedę milionów Rodaków mieszkających na Wschodzie. Uczniowie wraz z ich rodzicami, jak również pracownicy naszej szkoły przynoszą trwałą żywność, taką jak: konserwy mięsne i rybne, olej, kaszę, cukier, mąkę, fasolę, groch, słodycze, a także zabawki: przybory szkolne, sportowe. Oprócz artykułów spożywczych zbierane są też dary w postaci pieniędzy. Wiadomo, że nawet wśród nas mogą być osoby, które potrzebują wsparcia. Niektórym już pomogliśmy i sprawiło nam to ogromną satysfakcję. Oczywiście nie było by to możliwe gdyby nie otwarte serce uczniów i ich rodziców. W tym roku zaszczycił nas swoją obecnością Prezes Komitetu Kapituły Józef Ryguła, który wręczył na ręce pani dyrektor Ilony Kisiel podziękowania i wyraził szczerą wdzięczność za zgromadzone i złożone dary. Pan Józef Ryguła skierował wyrazy szacunku, dla wszystkich, którzy podzielili się z jeszcze biedniejszymi od siebie. Szkoła Podstawowa w Rogowie została odznaczona złotym serduszkiem " DEUS CARITAS EST" oraz nadano jej godność "Honorowego Wolontariusza Kapituły".


Dzień Babci i Dziadka

11 lutego 2011 r. uczniowie klasy III a zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najpierw złożyli życzenia i odśpiewali "Sto lat", wręczyli przygotowane własnoręcznie prezenty. Następnie zaprosili do obejrzenia przygotowanego na kółku teatralnym przedstawienia pt. "Dwunastu braci". Po przedstawieniu czekał na wszystkich poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na zakończenie czekało na babcie i dziadków "Magiczne pudełko" - karteczki z zadaniami do wykonania. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami, zabawa była wspaniała !


Darcie pierza gęsiego i kaczego

7 lutego 2011r. drugie i trzecie klasy wybrały się do Żorskiego Centrum Regionalnego. Dzieci uczestniczyły w lekcji "Darcie pierza kaczego i gęsiego". Była to dla nich niesamowite frajda, gdyż mogły teoretyczną wiedzę zastosować praktycznie. Było to tak: wszystkim dziewczynką prowadząca kazała zawiązać chustki przed przystąpieniem do tradycyjnego darcia pierza. Śmiechu było co niemiara bo nie każda dziewczynka czuła się dobrze w chuścinie na głowie. Natomiast chłopców ominęła "przyjemność" nakrycia głowy. Drąc pierze dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści jak to było z pierzem i do czego służy. Zwieńczeniem wycieczki była praca plastyczna która polegała na tym ,że uczniowie samodzielnie wykonali kołderkę z papieru. Ozdabiali według własnego uznania , a potem tą kołderką przykrywali "ludzika" ubranego w piżamkę. Uczestnikom humory dopisywały wszyscy wrócili zadowoleni i wzbogaceni o wiedzę z zakresu ludowego obyczaju "darcie pierza".

1 2 3 4 5


BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE !

Dzień Bezpiecznego Internetu 2011 to kolejna ogólnopolska i międzynarodowa akcja, w której wzięła udział Szkoła Podstawowa w Rogowie. Tegoroczne hasło obchodów DBI - "Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie" miało na celu zwrócenie uwagi na wpływ i konsekwencje internetowej aktywności dzieci i młodzieży. Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej by zobaczyć przygotowane prezentacje multimedialne i filmiki o zaletach i zagrożeniach , jakie daje dostęp do Internetu. W dalszej kolejności uczniowie klas I-III prezentowali przygotowane plakaty na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i recytowali swoje hasła, rymowanki i wierszyki o Internecie. Klasy IV - VI również przygotowały plakaty, ale głównym ich zadaniem było zaprezentowanie krótkich scenek teatralnych o zagrożeniach z Internetu. Uczniowie wszystkich klas z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wszyscy będą pamiętać o zasadach, które obowiązują użytkowników Internetu i dla swojego bezpieczeństwa nie będą ich łamać pod żadnym pozorem.
Zostały przedstawione wyniki Szkolnego Konkursu "Bezpieczny Internet - to mój Internet"
Klasy I - III - konkurs plastyczny
I miejsce - Matylda Kołek klasa Ib
II miejsce - Wiktoria Szczęsny klasa Ib
III miejsce -Maksymilian Myśliwiec klasa IIa
Łukasz Konieczny klasa Ib
Wyróżnienie - Emilia Kuczera klasa IIb
Mateusz Czyż klasa Ib
Klasy IV - VI - konkurs grafiki komputerowej
I miejsce - Krzysztof Siedlaczek klasa IVb
II miejsce - Angelika Frydrych klasa VIa
III miejsce - Dominik Błędowski klasa VIa
Wyróżnienie - Maksymilian Domin klasa VIb

1 2 3 4 5 6


Dziennikarska przygoda w prawdziwej redakcji!

Ferie? Tak ferie, a więc też i wiele czasu, który możemy poświęcić rozwijaniu swej pasji! Tak właśnie postąpili uczniowie kółka dziennikarskiego, którzy 19.01.2011r. wybrali się do redakcji oraz drukarni "Gościa Niedzielnego". Co tam zobaczyli, kogo spotkali? Opowiedzą Wam na pewno osobiście, ja tylko wspomnę, że budynek redakcji, mnóstwo biurek, zapracowanych ludzi, rozgrzanych komputerów zrobił na nas wszystkich ogromne wrażenie! A szczęście towarzyszyło nam od samego wejścia, rozmawialiśmy z Józefem Wolnym (kierownikiem działu fotograficznego GN),Franciszkiem Kucharczykiem (felietonistą), Barbarą Gruszką-Zych (poetką, dziennikarką, osobiście znała Czesława Miłosza, któremu poświęciła książkę "Mój Poeta") i wielu innymi osobami. Zobaczyliśmy ogromną redakcyjną bibliotekę, dotykaliśmy najświeższej rozkładówki GN, zapoznaliśmy się z wszystkimi etapami powstania gazety i jej wydruku! Nawet byliśmy w gabinecie redaktora naczelnego! To tylko nieliczne atrakcje, kogo nie było niech żałuje!

9 10 38 37


Bóg się rodzi - w każdym miejscu naszego świata!

Tak można podsumować przesłanie Jasełek wystawionych 22.12.2010r. w murach naszej szkoły. Siostra Krystiana przygotowując przedstawienie zadbała o każdy jego maleńki szczegół, o role aktorów, scenografię, dobór muzyki, efekt zaskoczył nawet ją samą! A widzowie ogromnymi brawami podziękowali za niesamowitą atmosferę spektaklu oraz za jego autentyczne przesłanie. Oto Bóg się narodził! Gdzie? W sercu każdego człowieka! Małego, dużego, białego i czarnego. Urodził się na południu, północy, wschodzi i zachodzie. Nic nie jest ważne w życiu, mówił mędrzec ze sceny, jeśli brakuje nam szczerej dobroci płynącej z głębi naszych serc.
Dziękujemy wszystkim za wkład i zaangażowanie, które umożliwiło zbudowanie tak wymownego przedstawienia oraz uroczego, artystycznego wieczoru.

galeria


Najpiękniejszy Stroik Świąteczny

Na początku Listopada w naszej Szkole został ogłoszony konkurs,, Najpiękniejszy Stroik Świąteczny" . Został podany regulamin na Afiszach wywieszonych na korytarzach. Prace można było oddawać do 9.12.2010. Wpłynęło 28 prac. Można było je oglądać w Świetlicy Szkolnej. Jury oceniło prace uczniów. Zostało nagrodzonych 10 uczniów.

Klasy IV_VI
I Miejsce- Sandra Jasiak VIB,
Laura Jasiak VB
II Miejsce- Łukasz Swoboda- Kl. VB
III Miejsce- Patryk Malina VA
Wyróżnienie Piotr Graczyk- VA

Klasy I-III
I MIejsce Kamil Sowa Kl. IIIA
II Miejsce Łukasz Klon IA
III Miejsce Natalia Sankala, II A ,Oliwiia Mucha IVA
Wyróżnienie Oliwia Sowa IIIB

Konkurs przygotowała S. Krystiana i Pani. Bożena Grabiec
We wrześniu został ogłoszony Konkurs ,, Każdy znaczek na Misje"'.. Bierze w nim udział nasza Szkoła ,oraz Szkoła w Gorzycach Na korytarzu wisi regulamin Konkursu. Trwa do Lutego. Zapraszam Wszystkich do wzięcia udziału w tym konkursie.Każdym znaczkiem możemy uratować życie dzieci na Misjach.


Konkurs Biblijny

21 .X. 2010 w naszej Szkole odbył się Szkolny Konkurs Biblijny "Odwagi ,to Ja jestem nie bójcie się"
Brało w nim udział 6 uczniów.
Jury podliczyło i oceniło prace.
I MIEJSCE zdobyła ; Debora Kacała-32 pkt. Z kl. IV A
II MIEJSCE - Zuzanna Kacała - 31 pkt. VIA
III miejsce Marcin Wrazidło - 30 pkt. VIB

Ci uczniowie wzięli udział w Etapie Rejonowym Konkursu Biblijnego- który odbył się 25,11.2010.w Skrzyszowie
Marcin Wrazidło został nagrodzony-zajął VI miejsce.
Do konkursu przygotowała S. Krystiana.


Finał konkursu : "Ortograficzna Corrida".

Od kilku lat nasza szkoła jest organizatorem Powiatowego Artystycznego Konkursu Ortograficznego :"Ortograficzna Corrida" . W tym roku mogliśmy liczyć na merytoryczne wsparcie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim. Na konkurs napłynęły ciekawe prace będące ilustracjami do wybranych zasad ortograficznych. Na uwagę zasługuje różnorodność form i pomysłowość ich wykonania. Uczniowie wykonali prace literackie w postaci bajek i opowiadań, plakaty a także gry ortograficzne. Bardzo uroczystą oprawę miało rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród. Wydarzenie to nastąpiło podczas szkolnego wieczoru kolędowego, na który zostali zaproszeni znamienici goście min. przedstawiciele władz gminy i wsi. Laureaci i ich opiekunowie mogli obejrzeć piękne i pouczające widowisko "Jasełek" a następnie wymienić się wrażeniami przy poczęstunku.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Miejsce III - Dagmara Szewc , uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszowie ;
Miejsce II, praca grupowa , Kinga Adamik, Kamila Jakubczyk, uczennice Szkoły Podstawowej w Czyżowicach;
Miejsce I , praca grupowa, Maria Skoczylas i Maja Grabiec, uczennice Szkoły Podstawowej w Gorzyczkach.

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali:
Marzena Mencner- Szkoła Podstawowa w Gorzyczkach;
Nikola Honisz - Szkoła Podstawowa w Gorzyczkach;
Anna Gajda- ZSS W Radlinie.

Wszystkim laureatom dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu.


7 8


Akcja: "Biała wstążka".

Miło nam poinformować ,że uczennica klasy Vb Alicja Holeksa zajęła II miejsce w konkursie plastycznym związanym z kampanią społeczną :"Biała wstążka". Organizatorem kampanii był Powiatowy Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śl. W konkursie wzięło udział wiele szkół z całego powiatu wodzisławskiego . Tym bardziej cieszy więc uzyskanie tak wysokiego miejsca przez uczennicę naszej szkoły! Alicji życzymy zapału i kolejnych sukcesów.
Włączając się w kampanię mającą na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie szkoła stała się jej ambasadorem co zostało potwierdzone nadaniem specjalnego certyfikatu.


Podsumowanie akcji : "Palenie szkodzi".

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji profilaktycznej mającej na celu promocję zdrowego stylu życia bez nikotyny. Akcja związana była ze Światowym Dniem Rzucania Palenia Tytoniu. Przy organizacji akcji współpracowaliśmy z terenową stacją SANEPID , która zaopatrzyła nas w materiały informacyjne tj. plakaty, ulotki. Uczniowie mieli możliwość wyrażenia sprzeciwu wobec tego nałogu w swoich pracach w ramach konkursu plastycznego. W klasach przeprowadzone były też lekcje wychowawcze o tej tematyce. Punktem kulminacyjnym była impreza ogólnoszkolna pod hasłem :"Jestem OK. Nie palę!" Miłym gościem była pani Agnieszka Abram przedstawicielka terenowej stacji SANEPID. Podczas imprezy uczniowie mieli okazję zobaczyć prezentację multimedialną na temat zagrożeń wynikających z palenia tytoniu. Przedstawiono również inscenizację pt.: "Sąd nad papierosem". Następnie przedstawiciele klas wzięli udział w mini konkursie w którym wykazali się zarówno wiedzą teoretyczną jak i sprawnościami praktycznymi. Publiczność dopingowała swoich kolegów.

Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Zwycięzcami zostali:
- w kategorii klas młodszych: I miejsce Łukasz Konieczny, II miejsce Mateusz Czyż, III miejsce Matylda Kołek oraz przyznano wyróżnienie dla Kariny Klimek;
- w kategorii klas starszych: I miejsce Magdalena Glenc, Edyta Katryniok, II miejsce Dariusz Matus.
Impreza cieszyła się zainteresowaniem, wszyscy dobrze się bawili. Organizatorom pozostaje mieć nadzieję , że uczniowie wezmą sobie do serca pozyskane wiadomości oraz przestrogi i będą umieli skutecznie przeciwstawić się pokusie sięgania po papierosy.


Kacper Glenc zdobywcą drugiego miejsca w Powiatowym Konkursie Gawędziarskim!

18.11.2010r. w Szkole Podstawowej w Bluszczowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Gawędziarski "Pogodomy po naszymu". Z przyjemnością zawiadamiamy, że uczeń naszej szkoły zdobył w nim II miejsce! Rywalizacja była duża, poziom niezwykle wysoki, Kacper Glenc udowodnił, że posiada niesamowity talent gawędziarski! Po jego występie z każdego kąta sali dało się słyszeć szepty uznania. Doceniło go także szanowne jury. Ucznia przygotowała p. Ilona Błędowska. Gratulujemy sukcesu!

76


Być dziennikarzem...

19.10.2010r. uczniowie szkolnego kółka dziennikarskiego zaprosili do siebie Panią Bibiannę Dawid - niezwykle sympatyczną dziennikarkę gazety "U NAS". Pani Bibianna opowiedziała grupie jak wygląda praca w prawdziwej gazecie, podała kilka istotnych wskazówek prowadzących do sukcesu oraz zapoznała uczestników spotkania z wymaganiami stawianymi każdemu, nawet najmłodszemu reporterowi. Wszyscy uważnie słuchali wykładu na temat etycznego kodeksu dziennikarza. W drugiej części spotkania Pani Bibianna Dawid odpowiadała na pytania przygotowane przez przyszłych obserwatorów i komentatorów naszej rzeczywistości!


OD PAPROTKA DO WĘGIELKA

2 listopada 2010r. odbyła się wycieczka klas drugich i trzecich do Żorskiego Centrum Regionalizmu. Dzieci uczestniczyły w lekcji "Od paprotka do węgielka", dzięki której poszerzyły swoje wiadomości na temat węgla, ciężkiej pracy górnika, galowego stroju górniczego oraz historii św. Barbary - patronki górników. Chłopcy zostali pasowani na górników, a następnie razem z dziewczynkami odwiedzili sztolnię, gdzie czekał na nich Skarbnik. Po wizycie w sztolni uczniowie zaśpiewali kilka piosenek, zatańczyli oraz wykonali papierowe kukiełki Karolinki i Karlika
1 2 3


Pasowanie uczniów klas pierwszych

29 października 2010 w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Na tę uroczystość zostali zaproszeni rodzice, dyrektor i nauczyciele.
W pasowaniu udział wzięli wszyscy uczniowie klas pierwszych. Dzieci przedstawiły część artystyczną, która została przyjęta aplauzem. Najważniejszym momentem dla uczniów było uroczyste dokonanie aktu pasowania na ucznia kl. I pod wodzą pani Dyrektor. Pierwszoklasiści ze zniecierpliwieniem, a zarazem z uśmiechem na ustach czekal na tę chwilę. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobny upominek. Miłym uwieńczeniem tejże uroczystości był słodki poczęstunek dla pierwszoklasistów przygotowany przez rodziców.


Gala w Gorzycach

W dniu 22 października 2010r. w sali DPS Gorzyce odbyła się uroczysta gala w związku z wręczeniem stypendiów wójta gminy najzdolniejszym uczniom z terenu Gminy Gorzyce. Gala jest okazją do wyróżnienia młodych, najzdolniejszych uczniów przejawiających swoje zdolności naukowe, artystyczne, sportowe. Wśród 25 wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wysokie osiągnięcia w olimpiadach i konkursach uczniów znalazł się Kacper Greiner - uczeń klasy Vb naszej szkoły.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2010r. odbyła się szkolna akademia zorganizowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podopieczni dziękowali nauczycielom za trud, serce oraz wkład w wychowanie i nauczanie. Krótką część artystyczną przygotowali wychowankowie pani Irmy Gulec oraz pani Justyny Stokłosy. Niemałe zamieszanie wywołały wykonane specjalnie dla pracowników szkoły ordery uznania! Nauczyciele zostali odznaczeni orderem: Oczu Dookoła Głowy, Pitagorasa, Profesora Miodka, Czterolistnej Kończyny, Sympatycznego Faceta, Syzyfowej Pracy oraz wieloma, wieloma innymi. Nikt nie miał wątpliwości, że na takie właśnie odznaczenie zasłużył! Dzięki sympatycznej atmosferze oraz niesamowitym, cudownym życzeniom dzień ten dla wszystkich pracowników szkoły stał się dniem niezwykłym i wyjątkowym, za co Wam Drodzy Uczniowie dziękujemy!


Zielona Szkoła

W dniach od 14-28.09.2010 r. 36 uczniów klas trzecich przebywało na Zielonej Szkole w Jastrzębiej Górze w Domu Wczasowym " ZEW MORZA". W czasie pobytu zwiedzili: Łebę, Władysławowo, Trójmiasto, Hel, Jastarnię, weszli na latarnię morską na Rozewiu i wiele innych ciekawych miejsc. Często spacerowali brzegiem morza, bawili się na plaży, moczyli nogi w morzu, zażywali kąpieli ( ale tylko na basenie!). Bawili się przy ognisku i na dyskotekach. Było fantastycznie!!!

27 28 29 33


Europejski Dzień Języków

28 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Wybrani uczniowie, pod okiem nauczycieli języków obcych, przygotowali program artystyczny - przebrani i ucharakteryzowani odegrali przedstawienie w językach angielskim i niemieckim.
galeria


Konkurs "Uwolnij się z sieci - odzyskaj siebie"

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do II Cyberkonkursu Antyuzależnieniowego pod hasłem "Uwolnij się z sieci – odzyskaj siebie". Był to konkurs na wykonanie spotu reklamowego poświęconego tematowi uzależnienia od Internetu. Organizatorzy Konkursu to WDK w Czyżowicach oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Gorzycach. Spot reklamowy przygotowany przez: Maksymiliana Domina, Arkadiusz Krzyżoka, Michała Walę, Seweryna Zdrzałka i Adama Polaka - uczniów klasy VIb w zajął I miejsce w kategorii szkół podstawowych.
Gratulujemy!


Rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

Drodzy Uczniowie! Kolejny raz przekroczyliście drzwi prowadzące do magicznej krainy nauki i wspólnie rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY 2010/2011.
Życzymy Wam wielu wspaniałych, edukacyjnych przygód, niesamowitych wrażeń i oczywiście samych najwyższych ocen.


Powrót
Opieka nad stroną: T.Sosulski