Archiwum Aktualności

Wakacje !

Kochani Uczniowie! Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły pragną złożyć Wam życzenia najwspanialszych, pogodnych i wymarzonych wakacji. Odpoczywajcie w dni słoneczne i pochmurne, bawcie się każdą wolną chwilą, spędzajcie wiele czasu z rodziną oraz z przyjaciółmi. Bezpiecznych, szczęśliwych i beztroskich wakacji!


Uroczysta Gala „Nasi Najlepsi” roku szkolnego 2012/ 2013

25 czerwca 2013r. po raz dziesiąty odbyła się w murach Szkoły Podstawowej w Rogowie uroczysta Gala „Nasi Najlepsi”. W sali oprócz tegorocznych prymusów, ich rodziców oraz wszystkich przyjaciół szkoły, gościliśmy także Wójta Gminy Gorzyce, pana Piotra Oślizło, radnych sołectwa Rogów pana Ryszarda Nielabę i pana Stanisława Witosza oraz wielu innych gości honorowych. Co roku impreza budzi wielkie zainteresowanie, bowiem to właśnie podczas jej trwania Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym docenia trud i zmagania codziennej, mozolnej pracy uczniów prowadzącej do sukcesu. Wyróżnienie to nierzadko łączy się z wyrzeczeniami laureatów, często jest to brak czasu na zabawę, daje jednak w zamian coś wyjątkowego, daje mądrość i doświadczenie, którymi dzieci w przyszłości będą mogły chwalić się w świecie. W tym roku szkolnym podczas gali wręczono również stypendium dyrektora szkoły za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, otrzymała je Emilia Kuczera, uczennica klasy IV b, która zdobyła najwyższą średnią w szkole oraz sławiła naszą placówkę na arenie gminnej, powiatowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Wszystkim zdobywcą „Szkolnych Oskarów” życzymy wielu kolejnych sukcesów, dziękujemy Wam także za wysiłek, zaangażowanie i chęć pracy. Serdecznie gratulujemy!
Wyróżnieni


Konkurs matematyczny

Emilia Kuczera i Kamil Pawelec zdobyli I miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym „PLUSIK 2013” w kategorii klas IV zorganizowanym 7.06.2013 r. przez Szkołę Podstawową w Czyżowicach. Gratulujemy!

1 2


Bezpieczne wakacje

1


http://jakreagowac.pl/


KAMPANIA RZECZNIKA PRAW DZIECKA

1


http://jakreagowac.pl/


ZMIANA TERMINU FESTYNU SZKOLNEGO

1


Zdobyliśmy dwa wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Panda” z języka polskiego!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o szczególnych osiągnięciach uczniów klasy IV b, Kamila Pawelca oraz Emilii Kuczery, którzy zajęli 7 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Panda” z języka polskiego. Uczniowie Ci zdobyli dyplom wyróżnienia! Gratulujemy i tradycyjnie życzymy dalszych sukcesów!


„LISTY DLA ZIEMI”

Pod takim hasłem przebiegały tegoroczne obchody „Dnia Ziemi” w naszej szkole. W odpowiedzi na zaproszenie Fundacji Ekologicznej ARKA przystąpiliśmy do akcji ekologicznej, której głównym założeniem było pisanie przez dzieci listów tematycznych skierowanych do dorosłych. W listach tych mieli zachęcić swoich domowników do podejmowania różnych działań wpływających korzystnie na naszą planetę.
Tak więc uczniowie klas IV – VI pisali na specjalnych arkuszach wykonanych z makulatury listy do dorosłych o gospodarce odpadowej i recyklingu, o ochronie lasów, o sposobach oszczędzania energii i wody, o ekologicznym stylu życia, o dbaniu o zwierzęta. Napisane na lekcjach przyrody listy zabierali do domów i przedstawiali rodzinom. Wspólnie z domownikami ustalali trzy działania ekologiczne, które rodzina postanowiła realizować w codziennym życiu. Wybierali spośród siebie strażnika czuwającego nad realizacją tej „rodzinnej” deklaracji. W ramach akcji „Listy dla Ziemi” został przeprowadzony szkolny konkurs na „najładniejszy list”. Zwyciężczynią okazała się Emilia Kuczera z klasy IV b (list został wysłany do Fundacji ARKA na Ogólnopolski Konkurs „List roku”). Do pisania „Listów dla Ziemi” uczniowie przygotowywali się podczas lekcji przyrody. W trakcie zajęć dyskutowali na temat segregacji śmieci, zakupów ekologicznych, ekologicznego stylu życia, ochrony zasobów przyrody. Omówione zostały problemy związane z kwaśnymi deszczami, smogiem, recyklingiem, dziurą ozonową, potrzebą zakładania parków przyrody. Rozwiązując krzyżówki ekologiczne uczniowie utrwalali swoje wiadomości na temat zagadnień związanych z ochroną środowiska przyrodniczego. W trakcie zajęć powstało wiele trafnych rebusów związanych tematycznie z akcją.
W salach lekcyjnych zawisły gazetki o tematyce związanej z obchodami „Dnia Ziemi”.
Uczniowie klas IV-VI mieli okazję do wzięcia udziału w konkursach nawiązujących tematycznie do zagadnień proponowanych przez Fundację ARKA. Odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej, a także konkurs na „Prezentację multimedialną”, w którym głównymi hasłami były: „Dbajmy o lasy”, „Opiekuj się zwierzętami”, „Bądź Eko”, „Recykling. Lubię to”, „Oszczędzaj ciepło”. Najlepsze prezentacje multimedialne zostały wykorzystane w trakcie zajęć związanych z obchodami „Dnia Ziemi”.
„Dzień Ziemi” był też inspiracją do działań członków Koła Ekologicznego, którzy udali się na „Sprzątanie Świata”. W ramach akcji „Listy dla Ziemi” odbyła się w szkole akademia, w czasie której zaprezentowane zostały najważniejsze problemy naszej planety. Przedstawiono prezentację multimedialną oraz wiersze i piosenki, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się m.in. o sposobach ochrony przyrody, zasadach segregacji odpadów, chronionych i zagrożonych wyginięciem gatunkach roślin i zwierząt. W trakcie akademii uczniowie klas IV – VI przedstawili plakaty zachęcające do ochrony lasów, prowadzenia ekologicznego stylu życia, zaś klasy I-III recytowały ekologiczne hasła i rymowanki.
Tegoroczne obchody „Dnia Ziemi”, przystąpienie do akcji „Listy dla Ziemi” z pewnością poszerzyły i utrwaliły uczniom wiadomości związane z koniecznością dbania o naszą planetę. Najważniejszym jednak wydaje się fakt, że zrealizowane z tej okazji przedsięwzięcia spowodowały włączenie się do praktycznych działań na rzecz Ziemi nie tylko uczniów naszej szkoły, ale całych ich rodzin i bliskich.
Wspólnie zdziałamy więcej!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Kolejne sukcesy Emilii w Konkursach Matematycznych.

Emilia Kuczera, uczennica klasy IVb może poszczycić się kolejnymi sukcesami matematycznymi. W Powiatowym Konkursie dla uczniów klas III i IV "Matematyczny Bzik" zajęła I miejsce. Okazała się najlepsza w rozwiązywaniu zadań wymagających logicznego myślenia. W Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym "Panda" z matematyki Emilia zajęła V miejsce i tytuł laureata. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów matematycznych!


Wojewódzki Konkurs Grafiki Komputerowej "Bezpieczny Internet"

W VI edycji wojewódzkiego konkursu organizowanego przez Gimnazjum 12 w Tychach uczennica klasy VIb naszej szkoły Marta Biela zdobyła II miejsce w kategorii „szkoła podstawowa” za swoja pracę „MAPA SKARBU”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
1


Fenomenalny sukces Emilii w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny 2013”!

Emilia Kuczera, uczennica klasy IV b, kolejny raz udowodniła, że nauka jest jej ogromną pasją a ona sama ma niezwykłą zdolność koncentracji. Dziewczynka w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2013” zdobyła maksymalną ilość punktów i dzięki temu znalazła się w grupie laureatów w kategorii „Maluch”. Szczególne osiągnięcie Emilii wynika nie tylko z tego, iż jest ona bardzo dobrą uczennicą, ale też jest efektem systematycznej, dodatkowej pracy dziewczynki oraz wysiłku włożonego przez nauczycielkę, panią Teresę Sosnę, która ją przygotowywała. Serdecznie dziękujemy Emilce za tak miłą niespodziankę i z całego serca życzymy jej dalszych sukcesów!


Zawody LA

Chłopcy naszej szkoły zdobyli II miejsce w powiatowych zawodach czwórboju LA
Skład:
Grzegorz Ochojski
Bartłomiej Pawłowski
Kamil Khun
Mateusz Gawliczek
Łukasz Koczwara
Tomasz Kozielski
Chłopaki będą reprezentować nasz powiat na zawodach rejonowych.
GRATULACJE !!!


Niezapomniane chwile w Jastrzębiej Górze

6 maja po dwutygodniowym pobycie w fantastycznym ośrodku „Diuna” uczniowie klas trzecich wrócili do rzeczywistości szkolnej ze słonecznej Jastrzębiej Góry. Wszyscy chórem orzekli, iż pobyt na Zielonej Szkole można uznać jako jeden z najbardziej udanych wyjazdów (mimo że tęsknota za rodziną dawała się we znaki). Kiedy zdarzały się pochmurne dni to rozświetlały je uśmiechnięte twarze dzieci, które jedynie narzekały na brak wolnego dla siebie czasu, bowiem zwiedzania nie było końca. Już na początku naszego pobytu czekała na nas miła niespodzianka, mogliśmy uczestniczyć w treningu mistrzyni olimpijskiej Anity Włodarczyk. Odwiedziliśmy Trójmiasto, gdzie wstąpiliśmy w szlachetne progi statku„Dar Pomorza”, przespacerowaliśmy się najdłuższym molo w Sopocie, przywitaliśmy się z Neptunem oraz nareszcie dowiedzieliśmy się do czego służył żuraw w Gdańsku. Dzięki kolejnej wyprawie zapoznaliśmy się z historią Kaszub, odwiedziliśmy ich wioskę oraz wstąpiliśmy do zjawiskowego domu, który stał na głowie – tym szczycił się Szymbark.W międzyczasie nakarmiliśmy foki na Helu oraz popłynęliśmy w daleki rejs Morzem Bałtyckim, a w drodze powrotnej zostaliśmy zaproszeni do chaty rodziny kaszubskiej. Najbardziej jednak utkwiła nam wycieczka do Malborka, która pozwoliła poznać tajemnice zakonu krzyżackiego. Pobyt zakończyliśmy spacerem po Alei Gwiazd Sportu oraz niemalże pływaliśmy z rekinami w nowo otwartym Ocean Parku we Władysławowie. Czas nam tak szybko uciekał, że nim się spostrzegliśmy nadeszła pidżamowa dyskoteka i zaczęło się wielkie pakowanie. Szczęśliwie choć ze łzami w oczach opuściliśmy Jastrzębią Górę i wróciliśmy do naszych kochanych rodziców

Galeria


Zebranie rodziców

Zebranie rodziców odbędzie się 21.05.2013 o godzinie 17.00


Zawody

Na gminnych zawodach LA uczniowie naszej szkoły spisali się wyśmienicie:
Dziewczyny zdobyły III miejsce
Chłopcy zdobyli I miejsce
GRATULACJE !!!


Impreza ogólnoszkolna „ Przepis na sukces szkolny”

27 kwietnia miała miejsce impreza pod hasłem „ Przepis na sukces szkolny, czyli co zrobić, żeby dobrze czuć się w szkole i osiągać dobre wyniki w nauce”. Poszczególne klasy przygotowały wcześniej plakaty, na których przedstawiły swoje propozycje przepisów na sukces szkolny. W swoich pracach uczniowie ujęli takie zagadnienia jak: motywacja do nauki, prawidłowe planowanie czasu w ciągu dnia, zdrowe odżywianie, prawidłowe relacje międzyosobowe, techniki i sposoby efektywnego uczenia się. Uczniowie wykazali się duża inwencją twórczą, a przedstawione tam wskazówki mogą okazać się pomocne dla wielu z nich. Akcentem humorystycznym było zaprezentowanie dowcipów o tematyce szkolnej przez chłopców z klasy V a. Podsumowaniem i usystematyzowaniem informacji była prezentacja multimedialna. W drugiej części spotkania omówiono zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, co zostało poparte pokazem filmów instruktażowych. Uczniom zostały również przypomniane numery telefonów alarmowych. Zwrócono też uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, co zostało zilustrowane stosownym filmem.


Podziękowania

Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Rogowie w imieniu Fundacji Serce „Na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom” pragnie kolejny raz gorąco podziękować wszystkim uczniom a także ich rodzicom za zakupienie świeczek wielkanocnych, z których dochód zostanie przeznaczony na wspieranie i rozwój wszelkich form lecznictwa i opieki zdrowotnej nad dziećmi. Organizując tę formę pomocy zawsze liczymy na wsparcie i dobroć płynącą z waszych serc. Ten ciepły gest jest świadectwem zrozumienia tych, którzy na tę pomoc liczą i czekają. Serdecznie dziękujemy.


Życzenia

Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Rogowie wraz z wszystkimi pracownikami pragnie złożyć Rodzicom, Opiekunom oraz Przyjaciołom szkoły zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych. Niech będą pełne wiary, miłości i nadziei na lepsze jutro. Radosnego, wiosennego nastroju oraz wesołego „Alleluja”!


Wyróżnienia w XII Powiatowym Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży„Złoty Wawrzyn”2013

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że Edyta Pietrasz (kl. IV b) oraz Dawid Marcinkowski (kl. VI a) zostali wyróżnieni za swój poetycki dorobek w XII Powiatowym Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Złoty Wawrzyn”. „Złoty Wawrzyn” to prestiżowa, powiatowa nagroda przyznawana co roku miłośnikom literatury a przy tym jej wytrawnym, najlepszym twórcom. Wyróżnieni uczniowie zostali zaproszeni do Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie na uroczyste wręczenie nagród. Serdecznie gratulujemy!


I miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Błażej Jęczmionka (kl. V b) 18 marca 2013 r. zajął pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który tradycyjnie już odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Gorzycach. W rozgrywkach brało udział 13 uczestników, spośród których Błażej okazał się tym najlepszym! Nasz uczeń swój sukces zapewnił sobie niezwykle wspaniałą interpretacją recytowanych utworów, bardzo dobrą dykcją oraz wzorowym, ogólnym wyrazem artystycznym. Błażej reprezentował gminę w VIII Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Gratulujemy!


Polskie zwyczaje opowiedziane wierszem

Pod koniec lutego uczniowie klas IV- VI mieli okazję zobaczyć występ aktorów Agencji Arbitrażowej Pro Art Krak, którzy zaprezentowali spektakl pt. „Świat naszych przodków – polskie zwyczaje i obyczaje”. To niezwykłe przedstawienie stanowiło świetne uzupełnienie wiedzy uczniów z zakresu historii oraz języka polskiego. Wojciech Habela i Jacek Lenczar w przystępny i zabawny sposób starali się przekazać uczniom jak kształtowały się nasze wierzenia od czasów pogańskich po chrześcijanizm. Przedstawili obyczaje Słowian, obrzędy i święta rycerskie oraz ludowe. Ponadto opowiedzieli o tym jak ludzie we wcześniejszych wiekach podchodzili do rodziny, patriotyzmu, honoru i ojczyzny. Uczniowie mogli dowiedzieć się także jak wyglądały typowe święta i obrzędy obchodzone przez człowieka od jego narodzin aż po śmierć. Co ciekawe, aktorzy przez cały czas opowiadali o zwyczajach wierszem. Przedstawienie odbyło się 27 lutego na Sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Rogowie.


Nasi uczniowie docenieni w konkursie „Wielkanocne zwierzątka”

Marta Biela uczennica klasy VIb zdobyła pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI w powiatowym konkursie „Wielkanocne zwierzątka”. Doceniono także Łukasza Winiarczyk z klasy Ia, który zajął drugie miejsce w kategorii klas I-III. Oprócz nagrodzonych uczniów, którzy zajęli główne miejsca, wyróżniono także trzy osoby: Kamila Sowę (klasa Va), Kingę Bielaczek (klasa Ia) oraz Edytę Katryniok (klasa VIb). Do konkursu zostało zgłoszonych około 300 prac plastycznych, z czego 20 wpłynęło z naszej szkoły. Regulamin konkursu przewidywał trzy kategorie wiekowe: przedszkola, klasy I-III oraz klasy IV-VI. Tematem konkursu były wielkanocne zwierzątka czyli zajączki, baranki i kurczaczki. Technika była dowolna, a forma płaska bądź przestrzenna. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci w oparciu o tradycje wielkanocne. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach. Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom gratulujemy!


Zawody

11.03.2013 odbyły się szkolne zawody w tenisa stołowego dla chłopców i dziewcząt.
Miejsca w kategorii dziewcząt:
I - Edyta Katryniok
II - Magda Opic
III- Marta Opic

Miejsca w kategorii chłopców:
I - Kamil Smołka
II - Tomasz Kozielski
III - Kamil Rybarz


Tegoroczny Dzień Kobiet i wybór Najsympatyczniejszej Dziewczyny Szkoły

Ósmego marca uczniowie klasy IV b zorganizowali akademię z okazji Dnia Kobiet,w czasie której odbył się plebiscyt na Najsympatyczniejszą Dziewczynę Szkoły. W przemiłej atmosferze przedstawicielki poszczególnych klas brały udział w szalonych konkurencjach, które miały na celu wyłonienie tej najbardziej sympatycznej. Program artystyczny przeplatany był występem wróżki Esmeraldy przepowiadającej przyszłość nauczycielom, wywołując tym niekontrolowane ataki śmiechu. Chichotanie z każdego kąta sali słychać było także podczas popisów naszych dziewczyn, naśladujących np. głosy kaczki czy kury lub reklamujących młotek albo miotłę. Impreza mimo drobnych problemów technicznych zakończyła się pomyślnie. Najsympatyczniejszą Dziewczyną Roku Szkolnego 2012/2013 została uczennica klasy VI b Magdalena Opic, czego jej serdecznie gratulujemy. A po zakończonej akademii chłopcy uroczyście odśpiewali sto lat, dedykowali je oczywiście wszystkim zgromadzonym w sali dziewczynom

1 2 3


Musical „Tarzan” w wykonaniu Gliwickiego Teatru Muzycznego podbił nasze serca!

Uczniowie klas IV siódmego marca mieli możliwość wzięcia udziału w jednym z największych musicalowych widowisk w Polsce! „Tarzan”, na który wybraliśmy się aż do Zabrza, oczarował nas wszystkich. Muzyka Phila Collinsa, przepiękna scenografia, znakomita choreografia, fantastyczna gra kolorowych świateł oraz niepodważalne i niesamowite umiejętności występujących aktorów, tancerzy, akrobatów sprawiły, że liczne sceny zapierały dech w naszych piersiach. Wracając do domu byliśmy pod wielkim wrażeniem spektaklu i marzyliśmy tylko o tym, by móc choć jeszcze raz powtórzyć tego typu wydarzenie.


Manuela Jarzębska uczestniczką uroczystej Gali Konkursu Gawędziarskiego – Fedrowani w godce!

9 lutego 2013 r uczennica klasy V Manuela Jarzębska odebrała nagrodę za zajęcie DRUGIEGO MIEJSCA w konkursie „Fedrowani w godce”. Konkurs co roku organizowany jest z okazji Dnia Górnika przez Stowarzyszenie „Vladislavia” oraz Wodzisławskie Centrum Kultury. Konkurs ma na celu promowanie i kultywowanie gwary oraz tradycji górnośląskich. W jury zasiedli eksperci gwary śląskiej a ich przewodniczącą była pani Irena Sauer. Manuela na deskach WCK wspaniale „fedrowała” po śląsku, mimo iż był to jej debiut gawędziarski. To prestiżowe osiągnięcie uczennicy pozwala nam żywić nadzieję, że zostanie ono wkrótce powtórzone, czego jej oczywiście z całego serca życzymy.


Osiągnięcia

Osiągnięcia uczniów za I półroczePodziękowania

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Rogowie składa serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc, współpracę oraz życzliwość w zorganizowaniu Zabawy Szkolnej, która odbyła się 09.02.2013r. Sponsorom i Rodzicom:

1) PREZES BANKU SPÓŁDZIELCZEGO P. GRABIEC MIROSŁAW
2) EKO-GLOB HALINA JANUSZ KUCZATY
3) P.H.P.U "IZOL-PLAST" SP. Z O.O. UL.RACIBORSKA 79 44-362 ROGÓW
4) MIĘSO WĘDLINY SYLWIA TOMASZ KÜHN
5) MIĘSO WĘDLINY IRENA KRZYSZTOF SMYCZEK
6) PIZZERIA "MANHATAN" MAŁGORZATA KRZYSZTOF GLENC
7) "ISABEL" IZABELA REŚ
8) SALON FRYZJERSKI "EDEN" MAŁGORZATA GLENC
9) SALON FRYZJERSKO-KOSMETYCZNY KATARZYNA KUBICA
10) "AMEWI - BRUK" USŁUGI BRUKARSKIE - OGÓLNOBUDOWLANE KOLORZ KRZYSZTOF
11) FIRMA BODZIO KEBAB BOGUSŁAW SOCIERA
12) RANDECO - ADAM BAŻAN
13) BAUERDACH - ADAM NEUGEBAER
14) SMACZEK IRENA SZYMICZEK
15) PIEKARNIA NATALIA GRZEGORZ SZYMICZEK
16) PIEKARNIA JOANNA PIOTR SZWEDA
17) IZABELA DARIUSZ PANEK
18) GABRIELA MAREK KOWALSCY
19) MARIOLA MILION
20) ZUZANNA JARZĘBSKA

Przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Koczwara


„Serfuję - Respektuję”

Pod takim hasłem 8.02.2013 r. w naszej szkole obchodzony był dzień Bezpiecznego Internetu 2013. Tegoroczne hasło przewodnie Dnia Bezpiecznego Internetu – „Serfuję. Respektuję” – miało zwrócić uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy. Ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i ich praw. Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej by zobaczyć przygotowane prezentację multimedialne i filmiki "Plik i folder" o zagrożeniach z Internetu. W dalszej kolejności uczniowie wszystkich klas prezentowali przygotowane plakaty na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i recytowali swoje hasła, rymowanki i wierszyki o Internecie. Uczniowie wszystkich klas z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Mamy nadzieję, że uczniowie będą pamiętać o zasadach, które obowiązują użytkowników Internetu i dla swojego bezpieczeństwa nie będą ich łamać pod żadnym pozorem.
Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu "Serfuję - Respektuję" .Prawa i obowiązki użytkowników Internetu
1. Konkurs plastyczny klasy I-III
I miejsce – Zuzanna Cichy klasa IIIa
II miejsce – Tymon Dziaćko klasa IIIa
III miejsce – Bartosz Szymiczek klasa IIb
Kinga Bielaczek klasa Ia
Wyróżnienia – Olga Cichy klasa IIIa
Jakub Kwaśnica klasa IIIa
Adrian Swoboda klasa IIb
Karolina Lazar klasa Ia
2. Konkurs grafiki komputerowej klasy IV-V
I miejsce – Tomasz Czyż klasa Va
II miejsce – Mateusz Fibic Vb
III miejsce - Kamil Pawelec IVb
3. Konkurs na Prezentację Multimedialną klasy VI
Wyróżnienie – Oliwia Karcz klasa VIa

11 12 13 14


Szkolny konkurs dla klas III i IV „Mistrz tabliczki mnożenia”

6.02.2013r. w naszej szkole odbył się dla uczniów klas III i IV Szkolny Konkurs „Mistrz tabliczki mnożenia”.
Wyniki:
Klasy III
I miejsce Miłosz Greiner – klasa IIIb
II miejsce Łukasz Klon - klasa IIIa
III miejsce Bartosz Kuczera – klas IIIb
Klasy IV
I miejsce Emilia Kuczera – klasa IVb
II miejsce Kamil Pawelec - klasa IVb
III miejsce Wiktoria Glenc – klas IVa
Zdobywcy I miejsca w poszczególnych kategoriach będą reprezentować naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie „Mistrz tabliczki mnożenia” w Gliwicach.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Dzień Babci i Dziadka

28 stycznia 2013roku w Ochotniczej Straży Pożarnej miało miejsce niezwykłe spotkanie, bowiem właśnie w tym miejscu odbyła się biesiada zorganizowana z okazji Święta Babci i Dziadka. Program artystyczny przygotowały dzieci z klas drugich naszej szkoły pod pilnym okiem wychowawców. Sporo Seniorów, bo aż 70 osób przyszło oglądać występ swoich wnuków. Były życzenia, tradycyjne 100 lat, laurka dla kochanej babuni i dziadziusia od swojej wnusi lub swojego najlepszego w świecie wnuka lub wnuczki. Wielu gościom w tym momencie zakręciła się łza w oku. Nie zabrakło wierszy i dowcipów. Jak to na biesiadzie bywa były także znane piosenki, które mimowolnie „zmusiły” do śpiewania obecnych na sali. Drugoklasiści pochwalili się również umiejętnościami tanecznymi. Rodzice uczniów klas drugich przygotowali z kolei dla swoich rodziców i ich małych jeszcze pociech poczęstunek. Atmosfera panowała iście rodzinna, żal było się rozstawać, ale na pewno powtórzymy takie spotkanie za rok. Zapewniamy!

11 12 13


Sześciolatek w szkole


O muzyce instrumentalnej nieco inaczej niż zwykle.

30 stycznia odwiedził nas bardzo elegancki kwartet muzyczny „Piano- Music”, który oprócz instrumentów wniósł także do szkoły wiele wspaniałych wrażeń muzycznych. Autorzy audycji umuzykalniającej pt. „Zimowe przeboje” szybko ujęli wszystkich słuchaczy swym talentem. Twórcy muzycznego pokazu w zaskakująco łatwy sposób, chociaż nieco zakamuflowany, przemycili wszystkie potrzebne informacje dotyczące używanych przez nich instrumentów. W ten oto sposób nikt z uczniów nie zauważył, że spotkanie to, oprócz charakteru relaksacyjnego, miało także wyjątkowy charakter edukacyjny.


ZABAWA SZKOLNA

11


1 % podatku

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Zaczarowany świat Mikołajka, czyli słów parę o niezwykłej teatralnej przygodzie

04.01.2013r. uczniowie klas IV skorzystali z zaproszenia Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia i wybrali się do Wodzisławskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu.” Wyjazd do teatru zawsze wśród dzieci budzi obawy. I tym razem nie było inaczej, jedni głośniej, a inni po cichutku szeptali, że: będzie nudno, poważnie, zbyt elegancko, nie będzie można jeść popcornu ani nachosów, nie będzie można rozmawiać... Narzekaniom nie było końca. Z tym większą przyjemnością obserwowaliśmy ich zaskoczone miny, kiedy kolejny już raz okazało się, że Mikołajek to postać ponadczasowa, niezawodna, potrafiąca zawsze rozbawić do łez. Bohaterowie sztuki uwiedli publiczność swym dowcipem i powszednim żartem, tak dobrze przecież znanym z codziennych podwórkowych zabaw naszych uczniów. Wesołe perypetie chłopaków dyskretnie omawiały wartość prawdziwej przyjaźni oraz odpowiedzialności. I tym razem udało się aktorom grającym w sztuce zaczarować, choć na kilka chwil, ucznia na co dzień zaangażowanego w świat wirtualny. Wychowankowie bez sprzeciwu ulegli magicznej sile żywego słowa!


Dziękujemy za Wasze SERCA

Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim uczniom oraz rodzicom za udział w organizowanych na terenie szkoły akcjach charytatywnych. W pierwszym półroczu poprzez sprzedaż kalendarzyków i pomocy naukowych ( ściąg :) wspieraliśmy fundację „Pomóż i Ty”, która działa na rzecz osób niewidomych oraz niepełnosprawnych. Na terenie szkoły rozprowadzaliśmy również świece, z których dochód został przekazany na konto Fundacji „Serce – Na pomoc chorym i potrzebującym dzieciom”. Głównym celem tej fundacji jest niesienie pomocy dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej, ale też wspieranie wszelkich form lecznictwa dziecięcego. W listopadzie ubiegłego roku dołączyliśmy się do zbiórki pieniędzy na operację serca mieszkańca Wodzisławia Śl. Pod hasłem „Piotrusiowe serduszko musi bić” ukryła się postać czteroletniego chłopczyka, który pilnie potrzebował pomocy. Z ochotą spacerowaliście korytarzem, dumnie trzymając skarbonkę z ogromnym sercem i napisem „Dla Piotrusia”. Wasze zaangażowanie zadziwiło wszystkich pracowników! Włączyliście do akcji rodziców. Znalazły się matki, które upiekły przepyszne „andrzejkowe ciasteczka”, a wy później sprzedawaliście je na szkolnej dyskotece. Dzięki tym wszystkim działaniom wpłaciliśmy na konto chłopca 593 zł 49gr.! Mamy nadzieję, że będziecie nas wspierać również w kolejnych akcjach. Każdy wasz miły gest, każda najmniejsza chęć pomocy i każde przez was podjęte działanie stale i od nowa udowadnia, że macie wielkie i otwarte na potrzeby innych serca! Dziękujemy. Samorząd Uczniowski


Poręba Wielka 2012 !

Piękno naszych polskich gór mogli podziwiać uczniowie klas szóstych, którzy przebywali w Porębie Wielkiej od 3.XII.2012r. do 8.XII.2012.
Wyjeżdzając w śnieżny, zimowy, poniedziałkowy ranek, nikt z uczniów nie wiedział jakie wrażenia przywiezie ze sobą.
Poręba Wielka przywitała ich wszystkich śniegiem, mrozem i czystym, górskim powietrzem- a widoki cudne. Gospodarze Ośrodka Wczasów Dziecięcych przyjęli wszystkich serdecznie i ciepło. Tydzień w Porębie Wielkiej upłynął szybko ale co zobaczyli i zwiedzili, na długo zostanie im w pamięci. Tego nie da się zapomnieć, gdyż organizatorzy Ośrodka uprzyjemniali im czas tak, że nie było sposobności się nudzić.
Uczniowie zwiedzili Zakopane, zdobywali szczyty, podziwiali panoramę Gorców, Beskidów i grzbietów Tatr. Byli w muzeum Władysława Orkana i poznali jego twórczość. Zwiedzili również Sanktuarium na Krzeptówkach, Muzeum Przyrodniczego Tatrzańskiego Parku Narodowego. Spacery po Porębie Wielkiej pozwoliły im zapoznać się z historią tego malowniczego miejsca, zwiedzić zabytkowy Park Wodzickich.
Oprócz zdobywania szczytów, podziwiania krajobrazów, nowych miejsc i zabytków historycznych, mieli oni możliwość sprawdzenia swoich umiejętności sportowych, muzycznych i tanecznych.Liczne nagrody, wyróżnienia, dyplomy świadczyły o tym, że nasi uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach organizowanych na terenie placówki.
Atrakcją turnusu był wyjazd na basen kąpielowy do Limanowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się się Mikołaj, który 6 grudnia pojawił się w placówce i rozdawał prezenty wszystkim uczestnikom turnusu.Rumiane policzki, uśmiechnięte twarze były dowodem tego, że nikt się nie nudził, a wręcz przeciwnie beztrosko spędzał czas.
Niestety, to co przyjemne szybko się kończy i czas wracać do domu.
W świetnych humorach nasi wychowankowie opuścili Porębę Wielką i pełni energii i zapału do nauki wrócili do Rogowa.


Życzenia

W Bożego Narodzenia dni urocze,
Niechaj szczęściem serce gra,
Niech zdrowie dobre was otoczy,
I na dni przyszłości trwa.
Niech te święta przyniosą wam Boże łaski,
spokój, radość i dostatek wszelki,
a Nowy Rok niech spełni marzenia
ukryte na samym dnie serca.
Życzenia składają: Dyryekcja, Grono Pedagogoiczne
oraz pracownicy Szkoły Podstawowej w Rogowie.


Szkolna Wigilia i Jasełka

21 grudnia był dniem szczególnym w naszej szkole, bowiem jak co roku o tej porze uczniowie wszystkich klas, wraz z ich nauczycielami, przełamali się opłatkiem i życzyli sobie wszystkiego dobrego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęścia w Nowym 2010 Roku.
Następnie wszyscy wzięli udział w Jasełkach, przygotowanych przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem Siostry. Wprowadziły one nas w podniosły i radosny bożonarodzeniowy nastrój. Mamy nadzieje, ze atmosfera miłości i zrozumienia będzie towarzyszyć nam przez cały rok.
Jasełka 2012


Konkurs "Gwiazda Betlejemska"

Zwycięzcą gminnego konkursu "Gwiazda Betlejemska" została Edyta Katryniok. Uczennica klasy VIb zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas IV - VI. Na konkurs wpłynęło 35 prac, z czego 5 bezpośrednio rywalizowało z pracą Edyty w jej kategorii. Do 21 grudnia można zobaczyć wystawę z pracami w kościele parafialnym w Rogowie. Zwyciężczyni gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Akcja "Gwiazdka"

Nasza szkoła włączyła się w tym roku szkolnym do akcji PCK pt. " Gwiazdka". Akcja ta jest nam znana, bo co roku w niej uczestniczymy. Dzięki hojności naszych uczniów gromadzimy stroiki świąteczne i słodycze, które pózniej przekazujemy Rejonowemu Zarządowi PCK w Wodzisławiu Śl., a ten zaś ofiarowuje je samotnym ludziom, będącym pod ich opieką . W tegorocznej akcji ofiarowaliśmy 20 stroików i wiele słodyczy, za co dziękujemy uczniom oraz ich rodzicom.


Studnia dla Południa

7.XII. 2012 r. zakończyliśmy akcję " Studnia dla Południa". W ramach akcji rozwieszaliśmy plakaty, sporządziliśmy gazetki ścienne. Wychowawcy poszczególnych klas przeprowadzili lekcje na temat prawa do wody i problemów związanych z dostępem do wody przez mieszkańców Sudanu. W klasach I-III przeprowadzono lekcje pt. " Woda w życiu codziennym", zaś w klasach IV-VI " Woda - bezcenne dobro naszej planety". Dodatkowo przedstawiono na ten temat uczniom prezentacje multimedialne. Akcja zainteresowała uczniów, którzy chętnie się do niej włączyli . Ich zdaniem przeprowadzona akcja była ciekawa, a gadżety były dodatkowym urozmaiceniem. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. Sprzedaliśmy gadżety wodne oraz przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzyo łącznej wartości 358 zł.


Konkurs PCK

3.XII. 2012 braliśmy udział w konkursie PCK w Wodzisławiu Śl. " Eskulapiada PCK". Opiekunem uczniów była pani Małgorzata Matus.Konkurs dotyczył wiadomości z zakresu wiedzy o zdrowym stylu życia oraz udzielania pierwszej pomocy. Ważne były nie tylko wiadomości teoretyczne, ale również praktyczne. Brali w nim udział Tomasz Czyż oraz Jakub Sallah Alddin. Mimo, że nie zajęli znaczącego miejsca chłopcom należą się brawa za wytrwałość i staranie w zdobywaniu nie łatwej, fachowej wiedzy.


Pasowanie klas I na czytelnika

19. XII. 2012 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. W tym roku występ teatralny przedstawili uczniowie i uczennice klasy IVb. Przybliżyli oni swoim młodszym kolegom rolę bibliotekarza i zachęcali do czytania książek. Pokazali im różnorodne książki, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę, np. książki kulinarne, przyrodnicze, atasy i inne. Aktorzy odegrali scenki z znanych bajek, a zadaniem przyszłych czytelników było odgadnięcie ich tytułu.
Godne podziwu było tak bardzo szybkie odgadnięcie przedstawionych bajek. Nowi czytelnicy wykazali się też wiedzą na temat sposobów szanowania książek.
Po uroczystym pasowaniu nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomiki, zakładki do książki oraz słodycze.
Życzymy im wielu przygód z ciekawymi książkami !

11 12 13


Bezpieczny stok

www.bezpiecznienastoku.pl
www.msport.gov.pl/turystyka
wypoczynek.men.gov.pl


Gminny Konkurs Plastyczny

11.12.2012r. odyło się w naszej szkole podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego "GWIAZDA BETLEJEMSKA". Organizatoerm tego konkursu była Szkoła Podstawowa w Rogowie. Na konkurs wpłynęło 35 prac.
Nagrodzono i wyróżniono prace:
Kategoria SP klasy I-III:
I miejsce -Dagmara Goraus - SP Olza klasa III
I miejsce forma przestrzenna -Przemysław Grabarek - SP Olza klasa III
Wyróżnienie Emil Szymiczek - SP Rogów klasa IIIb
Kategoria SP klasy IV- VI:
I miejsce - Justyna Kamczyk - SP Olza klasa IV
I miejsce forma przestrzenna - Edyta Katryniok SP Rogów klasa VIb
Wyróżnienie - Emilia Penkała, Oliwia Kołek, Patrycja Maksim SP Rogów klasa IVa
Kategoria Gimnazja:
I miejsce - Sandra Jasiak Gimnazjum Rogów klasa IIa
Wyróżnienia dodatkowe:
Karolina Lazar - SP Rogów klasa Ia
Julia Krzyżok - SP Rogów klasa IIb
Wiktoria Szczęsny - SP Rogów klasa IIIb
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wykonane prace, a nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

1


Zawody "Mikołajkowe"

Szkoła Podstawowa w Rogowie zdobyła III miejsce w Międzynarodowych Zawodach w Piłkę Nożną Halową w Gorzyczkach.

GRATULUJEMY !


Akcja humanitarna

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Studnia dla południa".
O akcji


Święto Odzyskania Niepodległości

W poniedziałek 12-go listopada z okazji Święta Odzyskania Niepodległości zorganizowany został w naszej szkole uroczysty apel. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przypomnieli nam okoliczności odzyskania przez Polskę niepodległości, a także znaczenie i wagę słowa: ojczyzna i patriotyzm.

1 2


Wojewódzki Konkurs Matematyczny „NUDNA MATEMATYKA”

8.11.2012r odbył się finał XXI Konkursu Matematycznego "NUDNA MATEMATYKA" dla uczniów klas IV zorganizowanego przez Pracownię Matematyki i Informatyki Pałacu Młodzieży w Katowicach. Uczennica klasy IVb naszej szkoły Emilia Kuczera zajęła II miejsce. Aby dotrzeć do finału Emilia musiała wcześniej rozwiązać zadania podczas eliminacji oraz półfinału. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Pasowanie klas I na ucznia

Dnia 29 października odbyło się uroczyste pasowanie klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Na początku uroczystości dzieci zaprezentowały przedstawienie, które przygotowały wraz z wychowawcami. Po przedstawieniu pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę, a pani dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Rogowie. Wszyscy byli bardzo przejęci, zarówno dzieci, jak i rodzice. Uroczystość zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

2


I miejsce dla szkolnego kółka recytatorskiego!

Uczniowie kółka recytatorskiego zajęli I miejsce w etapie rejonowym IV Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o Charakterze Profilaktycznym "PROFORMA”! Konkurs ogłoszony został przez Wojewodę Śląskiego i Kuratorium Oświaty, adresowany był do wszystkich szkół i placówek województwa śląskiego. Konkurs zawsze ma na celu promowanie wśród dzieci i młodzieży treści budujących pozytywne międzyludzkie relacje, zachowań wyrażających koleżeństwo i współpracę oraz sprzeciwia się agresji i przemocy. Nasz zespół reprezentowało 10 uczniów klas IV – VI, którzy przygotowali autorski scenariusz oraz zagrali tak, że podbili serca jury i całej publiczności! Z prawdziwą przyjemnością pragniemy zaznaczyć, że jako laureaci pierwszego miejsca grupa aktorów zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, gdzie będzie reprezentować Delegaturę Rybnik!


Stypendium Wójta Gminy Gorzyce

Mamy zaszczyt poinformować całą społeczność szkolną, że Stypendium Wójta Gminy Gorzyce za wybitne osiągnięcia dydaktyczne i bardzo dobre wyniki w nauce za rok szkolny 2011/2012 otrzymali uczniowie:
Mateusz Kołek i Kacper Greiner.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


„Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić.”

15 października z okazji święta upamiętniającego rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej uczniowie zorganizowali uroczystą akademię, w czasie której podziękowali wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w ich wykształcenie. Samorząd Uczniowski z okazji Dnia Nauczyciela jeszcze raz życzy całemu Gronu Pedagogicznemu wszystkiego co najlepsze, spełnienia ukrytych marzeń i pragnień, wielu sukcesów zawodowych i niesłabnącego zasobu sił do walki o każdą, nawet najbardziej oporną, szkolną duszyczkę!


Zawody sportowe

10 października odbyły się Gminne Zawody w Piłkę Nożną, chłopcy z naszej szkoły zdobyli I miejsce i awansowali do rozgrywek powiatowych.
GRATULUJEMY !!!


Z makareną przez życie! Pokaz tańców egzotycznych !

Tego dnia atmosfera w sali gimnastycznej naszej szkoły niczym nie przypominała jesiennej aury, która niestety już coraz częściej panuje za naszymi oknami! 3 października w Szkole Podstawowej w Rogowie odbył się pokaz tańców egzotycznych. Para tancerzy z łatwością rozgrzała dziesiątki par oczu, które z uwielbieniem ich śledziły. Każdy wyuczony przez artystów ruch makareny czy tańców hawajskich został zapamiętany, a potem precyzyjnie odtworzony na „deskach” szkolnego korytarza! Gro z naszych podopiecznych od tego dnia już doskonale wie, kim chce zostać w przyszłości. Tancerzem oczywiście! Żywimy prawdziwą nadzieję, że udało nam się zaszczepić w waszych sercach, kochani uczniowie, choć odrobinę autentycznej pasji i nieco więcej zainteresowania!


Wyjątkowy Dzień Chłopca w IV B

W tym roku dziewczyny z „IV b” z okazji Dnia Chłopca oprócz upominków przygotowały także dla swych klasowych młodzieniaszków niezapomniane ognisko! 6 października dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców trójki klasowej odbyło się tradycyjne pieczenie kiełbasy! Pogoda nam dopisała zaś uśmiechy na twarzach bez wątpienia wyraziły chęć powtórzenia tego typu imprezy!
1 2 3 4


Europejski Dzień Języków

We wtorek 2-go pażdziernika odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.
Wybrani uczniowie, pod okiem ich nauczycieli języków obcych, przygotowali program artystyczny - pięknie przebrani i ucharakteryzowani odegrali przedstawienie w językach angielskim i niemieckim. Jak co roku w trakcie obchodów Europejskiego Dnia Języków było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli się przekonać, jaką frajdą może być nauka języków obcych.

1 2 3 4 5


Mamy już wyniki wyborów do Szkolnego Samorządu Uczniowskiego!

28. 09. 2012r. do godziny czternastej wychowankowie Szkoły Podstawowej w Rogowie mogli oddać głos na swego kandydata. Wybory przebiegały bardzo sprawnie, czuwał nad nimi sumienny komitet wyborczy w składzie : Julia Walczak, Katarzyna Gawron. Uczniowie także rzetelnie podeszli do wypełnienia swego obowiązku, wszyscy uprawnieni, obecni w szkole zagłosowali! Największą liczbę głosów (23) otrzymała Oliwia Karcz, która została wybrana nową przewodniczącą szkoły! Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy zrealizowania całego programu wyborczego! Zapraszamy także na relację z wyborów umieszczoną na stronie CEO „Samorządy mają głos” : http://wybory.ceo.org.pl/

1 2


Narkotyki? Nie, dziękuję!

19 września naszą szkołę odwiedziła niezwykła grupa teatralna z Krakowa, która zaprezentowała dzieciom przedstawienie profilaktyczne pt.: „Niebezpieczna gra”. Uczniowie w trakcie spektaklu poznali mechanizm uzależnienia, dowiedzieli się też, czemu KAŻDY narkotyk zagraża naszemu zdrowiu i życiu. W sposób niezwykle prosty i bezpośredni aktorzy opowiedzieli, dlaczego warto uważnie wybierać sobie przyjaciół i nigdy nie sięgać po jakiekolwiek środki odurzające. Mamy nadzieję, że ta niezwykła lekcja asertywności pozostanie z wami na zawsze!


Wybory do Samorządu Uczniowskiego!

Jeszcze tylko tydzień uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie mogą zapoznawać się z programem wyborczym kandydatów do Samorządu Uczniowskiego! 28 września w świetlicy odbędą się oficjalne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wszyscy uprawnieni do głosowania od pierwszego tygodnia września mieli możliwość zapoznania się z programem wyborczym kandydatów, zaś plakaty z ich propozycjami zostały wywieszone w holu głównym szkoły. Teraz z niecierpliwością czekamy na głosowanie i oczywiście jego efekty! O wynikach poinformujemy później, zaś same wybory opisane zostaną na platformie internetowej „Samorządy mają głos”, ponieważ w tym roku szkolnym w takiej właśnie ogólnopolskiej akcji uczestniczymy! Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia i oczywiście trzymamy za was kciuki!


Zebranie rodziców

12 września 2012r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się ogólne zebranie rodziców, po którym zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas.


UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2012/2013!

Serdecznie miło nam poinformować wszystkich naszych uczniów, że 3 września przywitaliśmy NOWY ROK SZKOLNY! Przepiękną akademię przygotowali uczniowie klas czwartych. Bohaterowie tego dnia podkreślali, że przed nami wiele wspólnych, ciekawych chwil! Pani Dyrektor Ilona Kisiel szczególnie gorąco przywitała tych, którzy tego dnia po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. Ciepłe słowa skierowała także do pozostałych wychowanków. Na inaugurację roku szkolnego przybył też gość honorowy, Wójt Gminy Gorzyce, Pan Piotr Oślizło, który wszystkim dzieciom życzył wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz wielu sukcesów. Dołączamy się do tych życzeń i trzymamy za WAS kciuki!


Rozpoczęcie roku szkolnego 20012/2013

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013 odbędzie się 3.09. Zapraszamy wszystkich na mszę św., która zostanie odprawiona o godzinie 8.00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie. Po mszy spotykamy się w sali gimnastycznej szkoły. Do zobaczenia


Powrót
Opieka nad stroną: T.Sosulski