Archiwum Aktualności
Bezpieczne wakacje 2014


Szkolny zestaw podręczników 2014/2015

Szkolny zestaw podręczników 2014/2015


Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

W dniu 26 czerwca 2014r na godz. 17.00 zapraszamy całą społeczność szkolną na Mszę Św. Zaś uroczyste wręczenie świadectw odbędzie się 27 czerwca 2014r. na sali gimnastycznej w budynku szkoły. Kl. I- IV o godz. 8.00 Kl. V- VI o godz. 10.00


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


MAKULATURĘ WARTO ZBIERAĆ!

Sukcesem naszych uczniów zakończył się XII konkurs zbiórki makulatury, organizowany przez Urząd Gminy w Gorzycach. Konkurs adresowany był do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów na terenie gminy Gorzyce. Nagrodzone zostały klasy, które zebrały największą ilość makulatury w przeliczeniu na jednego ucznia (w grupach: 1. do 19 uczniów w klasie,2. od 20 uczniów w klasie).

Miło nam więc poinformować, iż uczniowie klasy I B za zebranie 775 kg (40,78 kg makulatury na 1 ucznia) zajęli II miejsce „w grupie do 19 uczniów w klasie”, otrzymując nagrodę w wysokości 1.000 zł, zaś uczniowie klasy V B za zajęcie III miejsca w grupie powyżej 20 uczniów w klasie otrzymali 800 zł (zebrali 1232 kg, co dało 51,33 kg makulatury na 1 ucznia). Gratulujemy!

Dodatkowo firma "EKOLAND - Mariola Studnic", dokonująca odbioru makulatury, postanowiła przekazać nagrody pieniężne dla szkół, które zebrały największą ilość makulatury. W ten sposób Szkoła Podstawowa w Rogowie za zajęcie II miejsca otrzymała kwotę 230 zł (zebraliśmy łącznie 6.200 kg surowca!), która zostanie wykorzystana na pomoce naukowe. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za współpracę i zaangażowanie i zachęcamy do ponownego włączenia się do kolejnej edycji konkursu w roku 2014/2015!

Wyniki zbiórki makulatury w Szkole Podstawowej w Rogowie oddanej w roku 2014.


Powiatowy Konkurs Gawędziarski "Pogodomy po naszymu"

Julia Stebel (uczennica klasy III) udowodniła w Bluszczowie, podczas Powiatowego Konkursu Gawędziarskiego „Pogodomy po naszymu”, że godać to ona umie! Uczennica przygotowaną przez siebie gawędą wywalczyła 3 miejsce. Swą śląską mową zachwyciła zgromadzoną publiczność. Serdecznie gratulujemy sukcesu!


Zawody pływackie

Drużyna pływacka naszej szkoły zdobyła II miejsce w szafecie szkół podstawodych naszej gminy. Tymon Dziaćko zdobył III miejsce w wyścigu na dystansie 50m stylem dowolnym.
Gratulacje !!!
1


Turniej

Dnia 10.06.2014r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Zawodach w Dwuboju Zespołowym drużyn mieszanych o Puchar Dyrektora MOSiR Nautica w Gorzycach. Pomimo upalnego słońca, nasi zawodnicy dzielnie walczyli, wygrywając wszystkie mecze piłki nożnej i piłki siatkowej. Kolejny puchar za zajęcie I m-ca udekoruje naszą szkołę. Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 2


KOLEJNY SUKCES MATEUSZA KOŁKA

Po raz kolejny uczeń klasy VI b – Mateusz Kołek – dowiódł, że jego udział w konkursie to najczęściej jego kolejny sukces! W Powiatowym Konkursie z Przyrody dla Szkół Podstawowych Mateusz zajął III miejsce! Konkurs odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 7 i wzięło w nim udział 25 uczniów. Zainteresowania przyrodnicze Mateusza, a przede wszystkim umiejętność wykorzystania posiadanej wiedzy w praktyce przyczyniły się do tego, że tak świetnie poradził sobie z rozwiązaniem konkursowych zadań! Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów – teraz już w gimnazjum.


Konkurs piosenki

Tegoroczny III wewnątrzszkolny konkurs piosenki w języku obcym odbył się 09.06.2014 na naszej sali gimnastycznej. Impreza trwała dwie godziny, a głównym jej celem było uczestnictwo w zabawie poprzez śpiew. Każde dziecko otrzymało mały prezent i dyplom za udział w konkursie.
Dzieci zostały podzielone na dwie grupy wiekowe:
klasy 1- 3 - grupa młodsza i klasy 4 - 6 - grupa starsza.
Główni laureaci to:
Matylda Kołek - I miejsce w grupie starszej.
Karolina Kuczera i Nikola Szczęsny - I miejsce w grupie młodszej.
Emanuela Szkatuła i Wiktoria Rejowska - II miejsce w grupie starszej.
Amelia Bażan i Natalia Pawłowska - II miejsce w grupie młodszej.
Wojtek Zychma, Kinga Matuszek i Edyta Pietrasz - III miejsce w grupie starszej.
Emilia Szawerna - III miejsce w grupie młodszej.

1 2 3 4


Piłka nożna

3 czerwca 2014r. drużyna naszej szkoły zdobyła pierwsze miejce w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gorzyce, w finale nasi chłopcy pokonali drużynę z Czyżowic.
Gratulacje!!!
1 2


Sukces Kamila w Powiatowym Konkursie z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, iż Kamil Pawelec, uczeń klasy V b, w Powiatowym Konkursie z Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych zajął III miejsce. Konkurs ten odbył się 28 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Marklowicach, wzięło w nim udział 25 uczniów, głównie klas VI. Zagadnienia konkursowe obejmowały treści całej podstawy programowej, tym bardziej gratulujemy Kamilowi oraz dziękujemy za ogromne zaangażowanie. Oczywiście życzymy dalszych sukcesów!


III miejsce w X Międzygminnym Konkursie Ortograficznym

06 czerwca 2014 r. Mateusz Kołek, uczeń klasy VI b, zdobył III miejsce w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym „Zdobywca Złotego Pióra”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gorzyczkach. 20 uczniów z okolicznych szkół ponad trzydzieści minut pisało niezwykle trudny, najeżony ortograficznymi pułapkami tekst. Po sprawdzeniu prac wyłoniono trzech zwycięzców, wśród najlepszych znalazł się także Mateusz! Serdecznie gratulujemy!


Laureaci konkursu "KLIO"

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 6 Ogólnopolskim Konkursie Mitologicznym „KLIO” 2014. Ogromnym sukcesem jest zdobycie przez Kamila Pawelec (klasa Vb) 6 miejsca w kraju w kategorii: test wiedzy oraz I miejsca w szkole i uzyskanie dyplomu laureata. Ponadto nasz drugi uczeń, Mateusz Czyż (klasa IVb) zajął I miejsce w szkole oraz otrzymał dyplom laureata w kategorii: praca plastyczna. Test wiedzy składał się z 40 pytań zamkniętych jednokrotnego wyboru i 1 pytania otwartego, o zróżnicowanej skali trudności. Z kolei konkurs prac plastycznych polegał na zilustrowaniu wybranego mitu lub postaci mitologicznej. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do dalszej pracy, abyście mogli reprezentować naszą szkołę w kolejnej edycji.


Mateusz Kołek najlepszy w Powiatowym Konkursie Historycznym

Mateusz Kołek zwyciężył w Powiatowym Konkursie Historycznym pod Patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego dla uczniów Szkół Podstawowych. Do konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Lubomi, zgłosili się uczniowie klas IV – VI z 30 szkół. Uczestnicy zostali wyłonieni w I szkolnym etapie konkursu. Do II etapu przystąpili najlepsi uczniowie z każdej szkoły, a ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z pytań o charakterze zamkniętym oraz otwartym. Uczeń naszej placówki okazał się najlepszy, wyprzedzając pozostałych uczestników i zajmując zaszczytne I miejsce. Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych.


Żywa lekcja historii

Dużo łatwiej coś zapamiętać kiedy uczymy się tego przez doświadczenie. Z tego powodu 2 czerwca w naszej szkole odbyła się „Żywa lekcja historii” podczas której pan Krzysztof Banaś starał się przybliżyć naszym uczniom tematykę powstania styczniowego. Poza interesującym przedstawieniem faktów z tamtego okresu, zaprezentował również broń wykorzystywaną w tamtym okresie przez naszych powstańców.

1 2


Emilia najlepszym "Matematykiem Powiatu Wodzisławskiego" w kategorii szkół podstawowych.

Emila Kuczera uczennica klasy Vb zajęła 1 miejsce w I Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego, Burmistrza Miasta Rydułtowy i Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs odbył się 28 maja 2014r. w Zespole Szkół w Rydułtowach. W konkursie uczestniczyło 31 uczniów z 29 szkół, głównie byli to uczniowie klas VI. Emilia pokonała swoich starszych kolegów, kolejny raz udowodniła, że nauka jest jej pasją a ona sama ma niezwykłą zdolność koncentracji.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Dla rodziców

List do Rodziców, Opiekunów i Wychowawców z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka


Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe PANDA 2014.

Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca w Ogólnopolskich Konkursach Przedmiotowych PANDA 20114. Dyplomy laureata i nagrodę książkową otrzymali:
Emilia Kuczera z klasy Vb za zajęcie 1 miejsca z matematyki i 3 miejsca z języka angielskiego;
Kamil Sowa z klasy VIa za 1 miejsce z języka niemieckiego;
Tymon Dziaćko z klasy IVa za 5 miejsce z języka angielskiego.
Dyplom wyróżnienia otrzymali:
Kamil Pawelec z klasy Vb za 9 miejsce z języka angielskiego, języka polskiego i przyrody oraz 10 miejsce z matematyki;
Mateusz Kołek z klasy VIb za 9 miejsce z języka niemieckiego i przyrody;
Emilia Kuczera z klasy Vb za 7 miejsce z języka polskiego;
Tymon Dziaćko z klasy IVa za 6 miejsce z języka polskiego;
Artur Bugla z klasy IVa za 9 miejsce z języka polskiego.
Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.


Kolejne sukcesy Emilii w Konkursie Matematycznym.

Emilia Kuczera, uczennica klasy Vb może poszczycić się kolejnym sukcesem matematycznymi. W Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas V zajęła I miejsce. Okazała się najlepsza wśród piątoklasistów powiatu wodzisławskiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

1 2


Telewizja Polska stałym gościem Szkoły Podstawowej w Rogowie czyli Internetowy Teatr TVP dla szkół

14 maja w skromnych progach naszej szkoły gościliśmy Teatr Groteska z Krakowa. Wydarzenie to było możliwe dzięki realizowanemu przez Telewizję Polską ogólnopolskiemu projektowi, którego celem jest zaprezentowanie wybitnych inscenizacji teatralnych uczniom przedszkoli i szkół. Spektakle odbywają się na żywo i są transmitowane poprzez wykorzystanie Internetu. Każde przedstawienie to inna historia, ale też i inny teatr. Około osiemdziesięciu uczniów naszej szkoły obejrzało spektakl „Malutka Czarownica”, który urzekł dzieci bajkową scenografią, piękną, porywającą muzyką, inspirującymi pomysłami, niesamowitymi kreacjami aktorskimi, fantazyjnymi maskami i kostiumami. Realizacja teatralna zmuszała dzieci do wyciągnięcia morału z przedstawionej historii, wspominającej o walce dobra ze złem, o zasadach, których nie wolno łamać, o przyjaźni dla której warto żyć i którą należy pielęgnować jak najlepszy kwiat. Zadowoleni, roześmiani uczniowie kolejny już raz, dzięki różnym inicjatywom podejmowanym w szkole, mogli brać udział w prawdziwej uczcie teatralnej. Ich zaangażowanie, skupienie oraz emocje na twarzy są dla nas dowodem na to, iż każda tego typu akcja jest opłacalna i będzie miała wymierne korzyści. Mamy więc nadzieję, że te niezwykłe lekcje teatralne, których w szkole będzie coraz więcej, zachęcą wszystkich naszych wychowanków do szerszego pogłębiania kulturalnego oblicza.


Sukces naszych uczniów w Konkursie Języka Angielskiego

16 kwietnia troje uczniów naszej szkoły wzięło udział w XI Powiatowym i III Międzyregionalnym Konkursie Języka Angielskiego w Wodzisławiu Śl. Reprezentowali nas: w kategorii klas 4 – Tymon Dziaćko, w kategorii klas piątych – Maksymilian Myśliwiec oraz w kategorii klas szóstych – Mateusz Kołek. Chłopcy uzyskali bardzo dobre wyniki i zajęli wysokie miejsca: I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego oraz I miejsce w Międzyregionalnym Konkursie Języka Angielskiego w kategorii klas czwartych otrzymał Tymon Dziaćko VI miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego oraz wyróżnienie w Międzyregionalnym Konkursie Języka Angielskiego w kategorii klas szóstych otrzymał Mateusz Kołek Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy dalszych sukcesów!


Kolejny raz uczniowie naszej szkoły konkurowali w zawodach 4-bój LA w Gorzyczkach.

9 maja 2014 r okazał się szczęśliwym dniem dla naszej szkoły, gdyż dziewczęta i chłopcy zajęli I miejsce! Grupa dziewcząt to: Karolina Kaszuba, Wiktoria Bańczyk, Marta Opic, Angelika Zdrzałek, Sara Lasak, Julia Kuczaty i Oliwia Walicka Grupa chłopców to: Denis Waś, Daniel Tokarczyk, Szymon Świerkosz, Mateusz Kołek, Rafał Waszek, Mateusz Elsner Obie drużyny reprezentowały naszą gminę w finałach powiatowych. Dziewczęta zajęły 4 m-ce, a chłopcy 5 m-ce. Gratulujemy i życzymy naszym sportowcom wielu sukcesów!

1


Konkurs ortograficzny

18 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzycach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny klas I – III. Z dumą informujemy, że nasi uczniowie zajęli wysokie miejsca. I miejsce zajął Adrian Swoboda z kl. III B i tym samym reprezentował naszą gminę na Powiatowym Konkursie Ortograficznym w Szkole Podstawowej nr 1 w Gorzycach. III miejsce zajęła uczennica kl. III A Dominika Leśnik. Gratulujemy im wyników i życzymy dalszych sukcesów na polu ortograficznym.

1


Przedstawienie

Klasa III B w ramach Zajęć Teatralnych przygotowała przedstawienie pt.”Wiosno, wiosenko”, do którego obejrzenia zaprosiła klasy I C i II A. Wszyscy świetnie się bawili.

1


Przedszkolaki w szkole

15 maja 2014 roku to ważny dzień dla naszej szkoły. Pierwszy raz zaprosiliśmy do nas wszystkich przedszkolaków na Dzień Otwarty. Na sali gimnastycznej przygotowano dla nich występy. Jako pierwsza wystąpiła kl. II B z piosenką „Bałkanica”. Potem kl. III B zaprezentowała przedstawienie, przygotowane w ramach Zajęć Teatralnych, pt:”Leśna szkoła dzieci woła!” Po przedstawieniu, rodzeństwo Matylda i Maksymilian Kołek zaprezentowało wszystkim swoje talenty muzyczne, grając na flecie i gitarze. Na zakończenie zaprezentowali się uczniowie klas I A i I C z tańcami przygotowanymi na kółku tanecznym. Po występach kl. III B obdarowała przedszkolaków upominkami przygotowanymi przez nich na zajęciach teatralnych. Następnie zaprosiliśmy przedszkolaków do zwiedzenia szkoły, a szczególnie klasopracowni edukacji wczesnoszkolnej, gdzie mogli pobawić się w kącikach tematycznych, porysować kredą na tablicy oraz otrzymać pieczątki - -słoneczka. Myślimy, że wizyta u nas w szkole przedszkolakom się podobała i mile będą ją wspominali.

1 2 3


Wyróżnieni w konkursie o Unii Europejskiej

Trzech uczniów z klasy IVa: Artur Bugla, Tymon Dziaćko oraz Łukasz Klon, zostało wyróżnionych w Powiatowym Konkursie Wiedzy o UE dla klas IV-VI Szkół Podstawowych pt. "Ojcowie Europy". 8 maja wsali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury w Czyżowicach zebrało się 10 trzyosobowych zespołów reprezentujących szkoły naszego powiatu. W I etapie konkursu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy o Unii Europejskiej, którego wyniki wyłoniły 5 najlepszych drużyn, w tym reprezentantów SP w Rogowie. Wśród finalistów naleźli się również uczniowie ze szkół w Skrzyrzowie, Godowie, Turzy Śl. oraz W Czyżowicach. W II etapie uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami, na które udzielali ustnych odpowiedzi. Reprezentanci naszej szkoły walczyli zawzięcie o 3. Miejsce z SP w Turzy Śl. Wyjątkowo przeciwnicy byli silniejsi, jednak nasza drużyna zdobyła wyróżnienie. Wszyscy opiekunowie zgodnie przyznali, że poziom konkursu był bardzo wysoki, tym bardziej więc gratulujemy Arturowi, Tymonowi i Łukaszowi przejścia do II etapu i walki o podium.
Życzymy Wam również dalszych sukcesów!


13 maja 2014 r. odbył się w Raciborzu XIII Wojewódzki Konkurs Piosenki Niemieckiej.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas pierwszych ,tj. Emilia Szawerna ( solistka), Milena Menżyk oraz Milena Nowak (duet), Dominika Juzek oraz Natalia Matus (duet). Przedstawicielem starszych klas była Edyta Pietrasz (solistka).Rywalizacja była ogromna! Z całego województwa śląskiego zjechało się około 100 wykonawców. Nasze uczennice walczyły dzielnie, za co im serdecznie dziękujemy! W kategorii duetów IV miejsce zdobyły uczennice klasy pierwszej: Dominika Juzek i Natalia Matus. Serdecznie dziękujemy im oraz wszystkim pozostałym uczestnikom konkursu za godne reprezentowanie naszej szkoły oraz za wytrwałość podczas przygotowań. Dziękujemy też rodzicom naszych uczennic za wsparcie oraz wszelką pomoc.

1 2


Apel z okazji 3 maja

30 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji święta uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji odśpiewaliśmy hymn, przedstawiono raport, a następnie uczniowie klasy 5a i 3b przedstawili, krótkie wystąpienie. Zaprezentowano wiersze, piosenki oraz przedstawiono dzieje Polski w XVIIIw. Apel został przygotowany przez panią Błędowską oraz panią Grabiec, wraz z pomocą zaangażowanych klas.


Fenomenalny sukces Emilii w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "PANGEA"

Emilia Kuczera, uczennica klasy V b, kolejny już raz udowodniła, że nauka jest jej ogromną pasją a ona sama ma niezwykłe zdolności matematyczne. W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „PANGEA” znalazła się w grupie 20 uczniów, wyróżnionych w kategorii szkoła podstawowa klasy V. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Vistula oraz Międzynarodowe Gimnazjum i Liceum „Meridian” w Warszawie. Do pierwszego etapu zgłosiło się 103 264 uczniów z całej Polski. W styczniu odbył się etap szkolny, w którym zadania rozwiązywało 49 uczniów naszej szkoły w kategoriach - klasy IV, V, VI. W każdej kategorii 500 najlepszych matematyków zostało zaproszonych na wielki finał, który odbył się 28 marca na Uniwersytecie Vistula w Warszawie. Naszą szkołę reprezentowała Emilia. Podczas wielkiego finału trwającego 90 minut uczniowie rozwiązywali 30 zadań testowych o różnym stopniu trudności. Zdaniem uczestników konkursu zadania były bardzo trudne. 8 kwietnia opublikowano wyniki konkursu i mogliśmy cieszyć się z sukcesu naszej uczennicy. 29 kwietnia Emilia wzięła udział w ceremonii rozdania nagród, która odbyła się na Uniwersytecie Vistula. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wyrażamy również wdzięczność rodzicom Emilii za dowiezienie córki do stolicy.


Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny 2014"

Bardzo dobrze wypadli uczniowie naszej szkoły w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkurs „Kangur Matematyczny 2014”. Dyplomy i nagrody za wyróżnienie uzyskali:
w kategorii Żaczek - Magda Katryniok z klasy IIb
w kategorii Maluch 1 - Julia Krzyżok z klasy IIIb
w kategorii Maluch 2 - Matylda Kołek z klasy IVb
w kategorii Beniamin 1 - Emilia Kuczera z klasy VB

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.


W poczekalni życia …

24 kwietnia uczniowie kółka recytatorskiego zaprezentowali społeczności szkolnej ujmujące przedstawienie pt. „W poczekalni życia”. Młodzi aktorzy wspaniale bawili się naśladując życie dorosłych. Głośno śmiali się z biznesmenów zniewolonych pieniędzmi, z ludzi zabieganych, ciągle goniących za sukcesem, za sztucznym szczęściem. Mówili o ludziach agresywnych i porywczych, stale szukających konfliktu, ale też o dorosłych niosących innym ciepło i radość. Przedstawieniu nadano nieco nietypową formę, połączono je z prezentacją multimedialną, która będąc jednocześnie częścią spektaklu przybliżała uczniom terminologię teatralną. Cały występ podsumowano króciutkim quizem, który sprawdzał u widzów stopień opanowania nowych wiadomości. Wszyscy wypadli fantastycznie! Szkolny popis młodym artystom dostarczył wielu wrażeń oraz niewątpliwie rozwinął ich talent aktorski, zaś dla publiczności występ ten stał się okazją do wspaniałej zabawy.
Wszystkim uczniom kółka recytatorskiego, którzy byli zaangażowani w pracę nad przygotowaniem przedstawienia serdecznie dziękuję.

1 2 3 4


Pasowania na Czytelnika

17 lutego odbyła się w naszej szkole uroczystość „Pasowania na Czytelnika” uczniów klas pierwszych. Z tej okazji uczniowie klas piątych wraz z p. Małgorzatą Matus przygotowali dla nich przedstawienie teatralne. Przebrani za postacie ze znanych bajek zachęcali nowych czytelników do korzystania z naszego księgozbioru, szanowania książek. Zwracali również uwagę uczniów na to, że dzięki książce mamy możliwość spotkania się z niezwykłymi ludźmi oraz odwiedzenia tajemniczych i pięknych miejsc. Pierwszoklasiści chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich quizach, zagadkach czytelniczych, wykazując się bardzo dobrą znajomością baśni. Wszystkie dobre odpowiedzi na zadane pytania zostały nagrodzone słodkimi upominkami. Nasi nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zakładki. Smakołyki zafundował nasz szkolny sklepik, za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też wszystkim uczestnikom imprezy za ich czynny udział.

1 2 3 4


Zdrowo żyć –pięknie żyć!

Pod takim hasłem odbyła się 28 marca w Szkole Podstawowej w Rogowie impreza profilaktyczno-zdrowotna połączona z obchodami „ Dnia Służby Zdrowia”, na którą zaproszono gości specjalnych p. Marię Musioł- naszą emerytowaną pielęgniarkę szkolną oraz p. Ewę Moczała - obecną pielęgniarkę szkolną. Uczniowie pamiętali o ich święcie i z tej okazji wręczyli paniom drobne upominki. W trakcie imprezy uczniowie mieli możliwość zobaczyć przygotowaną z tej okazji prezentację multimedialną, dzięki której zaczerpnęli wiele cennych informacji na temat prowadzenia zdrowego stylu życia. Zdali sobie sprawę, że zdrowie to nie tylko zdrowe odżywianie, ale również dobre relacje z rówieśnikami oraz bycie przyjacielem dla samego siebie. Zwrócono uwagę uczniów na ważne i cenne wartości w kontaktach z ludźmi, takimi jak: życzliwość, autentyczność, otwartość, odwaga, tolerancja oraz dostrzeganie pragnień i potrzeb innych ludzi. Znaczącą sprawą było również ukazanie wpływu stresu na fizyczną i psychiczną kondycję młodzieży szkolnej. Uczniowie zostali zapoznani z różnymi sposobami niwelowania napięcia emocjonalnego. Wśród nich znalazły się ,np. : ruch fizyczny, ćwiczenia relaksacyjne, ćwiczenia oddechowe. Te ważne zagadnienia zostały też zawarte w przedstawieniu profilaktycznym przygotowanym przez uczniów klas piątych. Wychowankowie zdali sobie spraw, że zdrowo i pięknie żyć, to znaczy stawiać czoło przeciwnościom, przezwyciężać lęki. Uciekanie od problemów do alkoholu i innych używek niczego nigdy nie rozwiązało, co uwidoczniono w jednej ze scen spektaklu obrazującej mecz pomiędzy uosobionym „ Zdrowiem”, a „ Alkoholem”. Przedstawieni w nim zawodnicy byli tak naprawdę skazani na wieczne porażki, upadki i urazy. Jedynym zwycięzcą w rozegranym meczu okazało się „ Zdrowie”. Uczniowie mieli okazję już wcześniej pracować nad poruszanym tematem przygotowując w ramach konkursu gazetki ścienne. Wykonane gazetki świadczyły o dużym zaangażowaniu uczniów w samodzielnym poszukiwaniu wiadomości na temat zdrowia. W konkursie tym I miejsce zajęła klasa Vb, a wyróżnienie za wartość merytoryczną otrzymała klasa VIa.
Współczesny świat narzuca nam pośpiech, ale czasami warto się zatrzymać i zastanowić nad tym jak żyjemy i co robimy dla swojego zdrowia.

1 2 3 4


Z wizytą w teatrze …

W Międzynarodowy Dzień Teatru, 27 marca, uczniowie kółka teatralnego klas IV – VI wybrali się do Wodzisławskiego Centrum Kultury na fantastyczny spektakl pt. „Zielony wędrowiec”. Przedstawienie wystawił rybnicki Teatr Guziczek, który urzekł uczestników wyjazdu nietuzinkową, symboliczną scenografią, wspaniałymi, tętniącymi życiem, kolorowymi strojami oraz niezapomnianą grą małych aktorów. Tuż po zakończeniu spektaklu, po gromkich brawach, odbyły się warsztaty teatralne, prowadzone przez reżysera przedstawienia p. Izabelę Karwot. W zabawie tej wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy do tej pory wspominają energię, osobowość oraz przejmującą charyzmę pani Izabeli. Ćwiczenia przez nią zaproponowane zapewne zostaną wykorzystane w trakcie szkolnych zajęć. Bo też ta bajka i w tejże właśnie aranżacji nieprzypadkowo znalazła się w tegorocznych, realizowanych celach kółka teatralnego. Ukazuje ona podopiecznym w prosty i przystępny sposób świat wartości, często przez współczesność zapomnianych, świat widziany okiem dziecka i przez dziecięcego aktora zagrany. Naładowani pozytywną energią, pomysłami oraz nowymi doświadczeniami, wychowankowie wrócili do szkoły, wymuszając jednak obietnicę kolejnego takiego wyjazdu.


Rozdanie nagród w gminnym konkursie "RECYKLINGOWE CUDEŃKO"

W dn. 09.04.2014 w WDK Olza odbyło się uroczyste rozdanie nagród w konkursie ekologicznym „Recyklingowe cudeńko”. W konkursie tym brało udział 6 szkół podstawowych z naszej gminy. Zadaniem uczestników było wykonanie zabawki przestrzennej wykorzystując odpady i śmieci. Obecny na rozdaniu nagród wójt gminy Gorzyce Piotr Oślizło podziękował uczestnikom za pomysły i wysiłek włożony w stworzenie tych prac oraz przypomniał o tym ważnym zadaniu i obowiązku każdego człowieka- jakim jest segregacja śmieci. Uczniowie naszej szkoły wykonali jako jedyni największą ilość prac, które zostały nagrodzone tj:
W kat. klas I-III:
2 m. Kacper Radzyński kl. II a "Robot- śmieciobot"
3 m. Dawid Czepelka kl. I b "Wiatrak"
Kaja Rybarz kl. II b "Tekturowy Myc, Myc"
Wyróżnienie:
Martyna Tomala kl. I a "Świnka Pigi"
Natalia Matus kl. I a "Świecące Ufo"
Agata Lukoszek kl. I c "Ekspres"
Adam Guła kl. I c „Walle”
W kat. klas IV-VI:
Wyróżnienie: Sara Lasak kl. IV a "Maskotka olimpijska Eko- Koluś"

Gratulujemy wygranym, zachęcamy do udziału w innych konkursach i do segregacji śmieci!

1 2 3


Szkolny konkurs recytatorski

17.03.2014r w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski uczniów klas I-III na temat ;Przyroda w poezji''.Do konkursu zgłoszono 21 uczniów z klas I-III.Wszyscy uczestnicy starali się wypaść jak najlepiej.Komisja po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała I miejsce w kategorii poszczególnych klas ;w klasie I pierwsze miejsce otrzymała Natalia Matus ,w klasie II-Magda Katryniok ,w klasie III-Julia Krzyżok.Uczniowie Ci będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie gminnym,który odbędzie się 26.03.2014r w Szkole Podstawowej nr2 w Gorzycach.Wszystkim nagrodzonym życzymy powodzenia w drugim etapie konkursu!

1 2


Gminny konkurs recytatorski

Z przyjemnością i radością informujemy wszystkich o sukcesie naszej uczennicy z klasy IVb Matyldy Kołek, która zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 7.03.2014r. w Szkole Podstawowej w Gorzycach. Zaś 18.03.2014r. Matylda reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w RCK w Rydułtowach.
Dziękujemy i życzymy Matyldo dalszych sukcesów !


Teatralne przygody

W ciągu kilku ostatnich tygodni klasy I-III dwukrotnie uczestniczyły w przedstawieniach teatralnych przygotowanych specjalnie dla nich. Pierwsze przedstawienie odbyło się 17 lutego w Wiejskim Domu Kultury w Czyżowicach. Oglądając "Wielkie psotki małej Dorotki" dzieci mogły przypomnieć sobie zasady ekologii, których powinniśmy przestrzegać na co dzień. Mogły również wziąć aktywny udział w przedstawieniu pomagając Dorotce posprzątać podwórko i segregując śmieci. Drugie przedstawienie pt. "Prawdziwy skarb" odbyło się na terenie naszej szkoły 4 marca. Opowiadało historię Żółwia i Papugi, którzy odkrywają, że największym skarbem na świecie jest prawdziwa przyjaźń i trzeba o nią dbać. Przedstawienia dostarczyły dzieciom wielu pozytywnych wrażeń.

1 2


Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole!

Tradycją naszej szkoły jest już coroczne organizowanie imprezy z okazji Dnia Babci i Dziadka. I tym razem na wysokości zadania stanęły klasy IIA i IIB.
11.02.2014 do sali OSP w Rogowie zaproszono babcie i dziadków. Oprócz wierszy, piosenek, dowcipów, reklam klasy drugie wykazały się talentem aktorskim. W odpowiedniej scenerii, z odpowiednimi rekwizytami, w pięknie przygotowanych strojach klasa IIA przedstawiła bajkę „Śpiąca Królewna”, zaś IIB bajkę „Czerwony Kapturek” lecz w nieco innej formie – po śląsku. To jednak nie były wszystkie atrakcje przygotowane przez dzieci. Pokaz tańca, gra na flecie, na gitarze i skrzypcach zakręciły niejedną łzę w oczach gości. I tym razem jesteśmy pewni, że nasi uczniowie pokazali się z jak najlepszej strony, czego efektem były gromkie brawa od wszystkich zgromadzonych.
W podziękowaniu za opiekę nad wnukami trójki klasowe przygotowały dla wszystkich słodki poczęstunek. Przy kawie i dobrych domowych wypiekach miło spędziliśmy czas.
Gratulujemy wszystkim uczniom klas II wspaniałego występu i życzymy dalszych sukcesów.

1 2 3


KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY

W miniony piątek w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Powiatowego Konkursu Plastycznego „Kapliczki- małe formy architektury sakralnej” organizowanego przez SP w Rogowie. W kategorii klas I-III drugie miejsce zajęła nasza uczennica Nikola Bańczyk z klasy IIIb. Na konkurs nadesłano 69 prac, które zostały ocenione przez trzyosobowe jury składające się z dwóch redaktorek gazety „U nas”- pani Krystyny Okoń i Bibiany Dawid, oraz pana Janusza Węgrzyk plastyka z WDK w Olzie. Prace były oceniane w 3 grupach wiekowych: klas I-III, klas IV-Vi oraz w kategorii klas gimnazjalnych. Uczestnicy konkursu mieli do wyboru 3 formy techniczne: forma płaską, przestrzenną oraz formę fotograficzną. Spośród 69 prac, aż 22 zostały nagrodzone. Na uroczystości rozdania nagród pojawił się Wójt Gminy Gorzyce Pan Piotr Oślizło. Gratulujemy wszystkim laureatom konkursu i zapraszamy do wzięcia udziału za rok.


Ekumeniczny Konkurs Biblijny „Jonasz”

25 lutego 2014r. Szkoła Podstawowa w Rogowie wraz z parafią NSPJ przeprowadziła rejonowy etap XVII Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” 2013\2014. Tematem konkursu był tekst Ewangelii św. Mateusza. W etapie rejonowym wzięło udział 22 uczniów z 7 szkół podstawowych i gimnazjów. Do finału, który odbędzie się 6 maja w Kurii Diecezjalnej w Bielsku - Białej zakwalifikowało się 14 uczestników. Z naszej szkoły finalistami zostali: Kołek Mateusz, Kołek Matylda, Bugla Artur, Kwaśnica Jakub i Mika Oliwier. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.


Każdy znaczek wspiera misje

Pod takim tytułem Szkoła Podstawowa w Rogowie po raz kolejny zorganizowała Gminny Konkurs o tematyce misyjnej. Celem konkursu jest zbieranie stemplowanych znaczków, które przesłane do referatów misyjnych służą jako makulatura filatelistyczna. Dochód z jej sprzedaży przeznaczony jest na pomoc mieszkańcom krajów misyjnych. W tym roku w konkursie wzięli udział uczniowie z pięciu szkół Gminy Gorzyce. Dzięki ich wrażliwości i zaangażowaniu misyjnemu zebraliśmy10`307 znaczków. Wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los mieszkańców krajów dotkniętych wieloma cierpieniami z całego serca dziękujemy.

Laureaci:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Rogowie
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 im. A. Mickiewicza
w Gorzycach III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Gorzycach
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Olzie
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Turzy Śląskiej


Konkurs

20 lutego odbyło się w naszej szkole rozdanie nagród dla zwycięzców Gminnego Konkursu "My Picture Dictionary". Był to konkurs skierowany do klas I-III, a jego uczestnicy musieli wykazać się zarówno znajomością języka angielskiego, jak i umiejętnościami plastycznymi. Ich zadaniem było przygotowanie obrazkowego słownika języka angielskiego. Prace konkursowe zostały ocenione przez nauczycieli języka angielskiego oraz plastyki, a wyniki przedstawiały się następująco:
Kategoria klas I:
- I miejsce - Emilia Lubszczyk (SP Rogów)
- Wyróżnienie - Dawid Wyjadłowski (SP Czyżowice)
Kategoria klas II:
- I miejsce - Emilia Wrana (SP Turza Śl.)
- II miejsce - Oliwia Stepczuk (SP Turza Śl.)
- III miejsce - Emilia Łyp (SP Bluszczów)
- Wyróżnienie - Emilia Szymiczek (SP Rogów)
Kategoria klas III:
- I miejsce - Julianna Lazar (SP Rogów)
- Wyróżnienie - Kacper Karczyński (SP Bluszczów)

Zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!!!

1


"RAZEM TWORZYMY LEPSZY INTERNET"

Dzień Bezpiecznego Internetu 2014 to ogólnopolska i międzynarodowa akcja, w której wzięła udział Szkoła Podstawowa w Rogowie. Tegoroczne hasło - "Razem tworzymy lepszy Internet!" - miało nas uczulić na ogromną rolę każdego Internauty w kształtowaniu przyszłości Internetu, który zrewolucjonizował naszą codzienność i wymaga stałej troski i zaangażowania wszystkich użytkowników, aby był zjawiskiem bezpiecznym, pozytywnym i stwarzającym nieograniczone możliwości twórcze. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do dzieci i młodych ludzi.. Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej by zobaczyć przygotowane prezentacje multimedialne i filmiki o zaletach i zagrożeniach , jakie daje dostęp do Internetu. W dalszej kolejności uczniowie poszczególnych klas prezentowali przygotowane plakaty na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i recytowali swoje hasła, rymowanki i wierszyki o Internecie. Uczniowie wszystkich klas z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wszyscy będą pamiętać o zasadach, które obowiązują użytkowników Internetu i dla swojego bezpieczeństwa nie będą ich łamać pod żadnym pozorem.
Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

1. Konkurs plastyczny klasy I-III
Bartosz Szymiczek IIIb

2. Konkurs grafiki komputerowej klasy IV-VI
Wyróżnienia:
Emilia Penkała Va
Matylda Kołek IVb
Oliwia Walicka Vb
Mateusz Kołek VIb
1 2 3 4 5 6


Vanessa Benauer zdobywczynią drugiego miejsca w IV Międzyszkolnym Konkursie "Wykreuj historię"

Spośród 87 prac, które napłynęły do Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Jejkowicach wybrano kilka najlepszych, które uhonorowano i nagrodzono. Uczennica klasy V b Vanessa Benauer w kategorii „Moja mała wiktoria – kartka z pamiętnika” zajęła drugie miejsce. Swój niewątpliwy sukces osiągnęła dzięki ogromnemu zaangażowaniu, jaki włożyła w napisanie przepięknego świadectwa, ukazującego pokonywanie swych największych, często bezlitosnych słabości. By podnieść jakość swej pracy, uczennica dodatkowo zapiski z pamiętnika pięknie przyozdobiła. Wszystkie jej starania zostały zauważone i docenione przez jury konkursu, które także zachwyciło się niewątpliwym, literackim talentem naszej podopiecznej. Vanesso serdecznie gratulujemy i oczywiście czekamy na kolejne laury!

1


Przygotowanie szkoły na przyjęcie uczniów klas pierwszych w roku szkolnym 2014/2015

Zachęcamy do wglądu w ankiety MEN przygotowane na potrzeby sprawdzenia stanu przygotowania szkoły do przyjecia uczniów klas pierwszych ( w tym szesciolatków ) Ankietę wypełnił Dyrektor Szkoły i Rodzice uczniów klas I.

1 2 3 4


Bal przebierańców 2014

W poniedziałek 10.02.2014 odbył się bal przebierańców dla klas I-III. O godzinie 16 na sali gimnastycznej zebrały się różne postacie z bajek: księżniczki, czarownice, diabełki, rycerze, piraci, ninja oraz inne np. biedronki, policjanci, kowboje, pszczółki, damy dworu. Można było spotkać też wilkołaka, pielęgniarkę, muszkietera czy też samego Chucka Norrisa. Wszyscy doskonale się bawili w rytmach karnawałowych piosenek, a po zakończonym balu jeszcze długo nuciliśmy „ będzie, będzie zabawa, będzie się działo….! Uczniowie klas I-III niechętnie udali się do swoich domów, wiedząc że następny bal dopiero za rok.

1 2 3


KONKURS

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Tona książek do rozdania" Organizatorem konkursu jest portal nowowydane.pl. Konkurs polega na zalogowaniu się na stronie internetowej : www.nowowydane.pl i oddaniu jak największej ilości głosów na swoją szkołę, która w zależności od zdobytego miejsca ( od I-III miejsca ) ma możliwość wygrania nawet do 150 kg książek. W tym konkursie mogą wygrać książki również osoby indywidualne ( biorące udział w konkursie).Głosować można tylko raz, a udział mogą brać tylko osoby, które ukończyły 18 lat.
Konkurs trwa od 2 listopada 2013 r. do 31 marca 2014r.


SZKOŁY NA PLUS

3 1 2


Dzień Bezpiecznego Interentu


Podziękowania

Rada Rodziców
serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania szkolnej zabawy karnawałowej, która odbyła się 1 lutego 2014r. w Domu Przyjęć AVANTI w Bluszczowie.
Szczególne podziękowania składamy również na ręce sponsorów:
"EKO-GLOB" Halina i Janusz Kuczaty - Bełsznica
P.H.P.U. "IZOL -PLAST " SP.z o.o. - Rogów
Firany „Gramar " - Grażyna i Marian Szymiczek - Rogów
Kebab „Bodzio - Bogusław i Ewa Sociera - Wodzisław Śl.
Przetwórstwo wędliniarskie - Kałuża Eryk - Rogów
"Smaczek" przetwórstwo owocowo-warzywne - Szymiczek Irena - Bełsznica
Marek i Justyna Płaczek - Bełsznica
Piekarnia - Grzegorz i Natalia Szymiczek - Rogów
Salon Fryzjersko-kosmetyczny - Katarzyna Kubica - Rogów
Więżby i pokrycia dachowe - Maciej Sochacki - Bełsznica
Karina i Tomasz Draga - Rogów
Mariola Milion - Bełsznica
Gminny Ośrodek Turystyki Sportu i Rekracji "NAUTICA" - basen Gorzyce
Pani Sołtys z Bełsznicy- Katarzyna Koczwara
Karina i Dariusz Pawelec -Rogów
Ciastkarnia „Dajana" - Beata Nielaba - Rogów
"Czysty ząbek" - Izabela i Artur Durczok - Rogów
Sklep wielobranżowy „U Ignaca ‘’ – Rogów
Prezes Banku Spółdzielczego w Gorzycach- Mirosław Grabiec

Zaś wszystkim uczestnikom zabawy dziękujemy za miłą atmosferę i wytrwałość w tańcach do białego rana.


Szczególne osiągnięcia uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PINGWIN!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy o szczególnych osiągnięciach naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym PINGWIN.
Emilia Kuczera z klasy Vb została podwójną laureatką. Uczennica zdobyła dylom laureata za zajęcie 3 miejsca w konkursie z języka polskiego oraz dyplom laureata za zajęcie 5 miejsca w konkursie z matematyki . Dyplom wyróżnienia za zajęcie 9 miejsca zdobyli: Mateusz Kołek z klasy VIb z języka niemieckiego, Kamil Pawelec z klasy Vb z języka polskiego oraz Paweł Fornagiel z klasy IVb i Maksymilian Myśliwiec z klasy Va z przyrody. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów!


I miejsce w XIII Międzyszkolnym Konkursie „Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie”

Prawdziwym sukcesem zakończył się występ naszych uczniów podczas XIII Międzyszkolnego Konkursu „Boże Narodzenie w Poezji i Kolędzie”, który odbył się 16. 01.2014r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Radlinie. Tymon Dziaćko oraz rodzeństwo Matylda i Maksymilian Kołek oczarowali całą publiczność niezwykle oryginalnym połączeniem recytacji wiersza Jana Twardowskiego „O prostym pacierzu” na tle delikatnego i subtelnego akompaniamentu kolędy „Lulajże Jezuniu”. Ta prawdziwa uczta dla koneserów dobrej poezji i muzyki zakończyła się niepodważalnym sukcesem naszych podopiecznych. Pierwsze miejsce uczniów gwarantuje im, mam nadzieję, dalszą tak owocną współpracę, czego oczywiście wszystkim nam życzę. Serdecznie gratuluję!


Osiągnięcia uczniów

Osiągnięcia uczniów za I półrocze w roku szkolnym 2013/2014


Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego „Zaproś Anioły do szkoły”

16 stycznia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Bluszczowie nastąpiło rozwiązanie gminnego konkursu plastycznego „Zaproś Anioły do szkoły”. Zadaniem uczestników było wykonanie anioła z masy solnej. Do konkursu napłynęło 70 prac z całej gminy. Uczniowie naszej szkoły jak zwykle nie zawiedli!!! I zebrali największą ilość nagród!
kat. kl. I – I m. Pola Mika (kl. I c)
III m. Agata Klon (kl. I c)
wyróżnienie Marta Ciuraj (kl. I c)
kat. kl. II – I m. Magda Katryniok (kl. II b)
wyróżnienie Kinga Bielaczek (kl. II a)
kat. kl. III – II m. Bartosz Szymiczek (kl. III b)
Nagrodzonym uczniom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do dalszego udziału w konkursach.

1 2 3


"1% dla mojej szkoły"

1% dla mojej szkoły


Akcja PCK

Nasze szkolne koło PCK wraz z opiekunami pragnie podziękować za wsparcie przeprowadzonych w tym semestrze akcji charytatywnych. To dzięki Waszej pomocy :
- Wsparliśmy akcję „ Na pomoc dzieciom z Filipin” – uzbieraliśmy 120 zł,
- Sprawiliśmy radość wielu starszym i samotnym ludziom, podopiecznym Rejonowego Zarządu PCK z Wodzisławia Śl przynosząc stroiki świąteczne w ramach akcji "Gwiazdka” .
- Pomogliśmy Domom Dziecka w akcji „ Góra Grosza”. Uzbieraliśmy 127 zł.
Dziękujemy!!!!


„MUZYCZNY SUKCES MATYLDY I MAKSA!”

Miło nam poinformować, iż muzykalne rodzeństwo z naszej szkoły: Matylda (kl. IV b) i Maksymilian Kołek (kl. II b) zajęło I miejsce w V Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej, Kolęda, Kolęda – Gorzyce 2013”. Ten wspaniały duet wokalno – instrumentalny (Matylda gra na flecie poprzecznym, Maks jest gitarzystą) swoim wykonaniem kolędy „Lulajże Jezuniu” oraz pastorałki „Gore gwiazda Jezusowi” zachwycił jurorów i obecną na konkursie publiczność. „Młodzi artyści”, jako laureaci, wystąpili w koncercie Bożonarodzeniowym”, który odbył się w WDK w Gorzycach. Matyldzie i Maksowi serdecznie gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

1 2 3


„W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU”…

Pod takim hasłem odbył się w naszej szkole edukacyjny koncert muzyczny (poprowadzony przez Agencję Artystyczną Pawła Sobika). W trakcie jego trwania zapoznaliśmy się z różnymi rodzajami fletów. Dowiedzieliśmy się o sposobie gry i budowie: fletu poprzecznego, fletu piccolo, fletu prostego (sopranowego, altowego, tenorowego, basowego). Śpiewaliśmy wspólnie popularne kolędy, rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem. Niektórzy uczniowie zostali zaproszeni „na scenę” do wspólnego grania, śpiewania… Koncert wszystkim bardzo się podobał. Z pewnością przyczynił się do pogłębienia zainteresowania muzyką, dostarczył niezapomnianych wrażeń i był okazją do miłej zabawy.

1 2 3


Zabawa Karnawałowa

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rogowie Serdecznie zaprasza na zabawę karnawałową która odbędzie się 01.02.2014 w Domu Przyjęć Avanti w Bluszczowie o godzinie 19.00 przy muzyce DJ-a.
Bilety w cenie 150 zł zapisy do 16 stycznia w sekretariacie Szkoły


Jasełka w klasie I b

Jasełka z bajkowymi postaciami w wykonaniu uczniów klasy pierwszej b odbyły się 19 grudnia 2013r. W uroczystości uczestniczyli rodzice, dziadkowie oraz rodzeństwo naszych pierwszoklasistów . Mali artyści zachwycili zaproszonych gości bardzo tradycyjnymi, ale jakże nietypowymi jasełkami. Postacie z bajek, m. in. Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Dziewczynka z zapałkami czy Rybak ze złotą rybką składali dary Jezusowi. Wszyscy z zachwytem podziwiali naszych uczniów i nagrodzili ich gromkimi brawami.


Biała Szkoła w Porębie Wielkiej

Przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas szóstych mogli uczestniczyć w wyjeździe na Białą Szkołę do Poręby Wielkiej. Całą wyprawę opisała uczennica klasy szóstej, w liście do Pani Dyrektor, Julia Karnówka:

"Szanowna Pani Dyrektor,
Na początku mojego listu pozdrawiam Panią serdecznie.
Chciałam Pani opowiedzieć o naszym pobycie w Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej.
Byliśmy tam w terminie 16-12-2013r do 21-12-2013r. Po dotarciu na miejsce Panie Wychowawczynie odczytały nam regulamin ośrodka. Zwiedziliśmy budynek a następnie okolicę. Pierwszego dnia odbył się konkurs tańca dyskotekowego w którym były wyróżnione miejsca. W pozostałych dniach były organizowane zawody sportowe tj.: wyścigi rzędów, konkurs rzutów do kosza, strzałów na bramkę, piłki nożnej itp. Była również zorganizowana wycieczka na górę Suchora, na którą wjeżdżaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Zwiedzaliśmy tam obserwatorium astronomiczne. Panie opowiadały nam o Gorcach i Beskidzie Wyspowym. Odbyła się również wycieczka do Zakopanego.
Zwiedzaliśmy tam Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach (wybudowane przez Górali w podziękowaniu za wyzdrowienia Jana Pawła II), Muzeum Tatrzańskiego Parku Narodowego, skocznie narciarskie, Gubałówkę i Krupówki. Wybraliśmy się też do Orkanówki (muzeum w Porębie Wielkiej gromadzące i przechowujące pamiątki związane z pisarzem Władysławem Orkanem). Mieliśmy możliwość grania w tenisa stołowego, bilard, ćwiczenia na siłowni, oglądania filmów itp.
Ostatniego dnia odbyło się przedstawienie pt.:”Wilia”. W przedstawieniu brało udział 7 uczniów. Inscenizacja pokazywała dawne zwyczaje związane z Wigilią w góralskim domu. Potem Śpiewaliśmy góralskie kolędy i podzieliliśmy się opłatkiem.
Bardzo podobało mi się w Porębie Wielkiej. Chętnie pojechałabym tam i na letnie wakacje.
Na tym kończę mój list i jeszcze raz Panią serdecznie pozdrawiam.
Julia Karnówka
Klasa VIA"


Pragnę dodać, że organizatorami wyjazdu były wychowawczynie klas VI-tych: mgr Katarzyna Kasperczyk i mgr Elżbieta Sosulska a opiekunami na wyjeździe byli: mgr Elżbieta Sosulska i mgr Tymoteusz Sosulski.
Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i zaufanie oraz Pani Dyrektor za umożliwienie zorganizowania wyjazdu .

1


Lekcja otwarta w k.IIIb.

9 grudnia 2013r. klasa IIIb gościła w klasie rodziców. Najpierw przedstawili przygotowaną inscenizację pt.: „ Leśna szkoła dzieci woła”, a potem odbyła się lekcja : Co trzeba wiedzieć o lesie? Rodzice mogli zobaczyć, jak pracujemy na zajęciach, głośne czytanie, ile nauczyliśmy się o lesie i jego mieszkańcach oraz, że zadania matematyczne też umiemy rozwiązywać. Po zajęciach zadowoleni wraz z rodzicami wróciliśmy do domów.


Konkurs gwary śląskiej klas I-III pt. : „ Lekarstwo na wszelkie choroby”.

5.XII.2013 r. dwóch uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w XI Międzyszkolnym Konkursie Gwary Śląskiej klas I-III w ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śl. Grzegorz Hajduczek z kl. IIa zajął III miejsce, a rozprawiał o tym, „ Jak gibko wykluczyć Se ze ciynżkich chorób”. Zaś Julia Stebel z kl. IIIb otrzymała wyróżnienie za godka pt: „ Francik, Maryjka i doktor”. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Mikołaj w naszej szkole.

Jak co roku, 6 grudnia, naszą szkołę odwiedził Mikołaj, który obdarował uczniów prezentami. Dla nikogo nie zabrakło prezentu i dobrego słowa.


Manuela Jarzębska zdobywczynią III miejsca w Konkursie Gawędziarskim "Fedrowani w godce"

Po raz drugi uczennica Manuela Jarzębska reprezentowała szkołę w konkursie gawędziarskim "Fedrowani w godce", który co roku jest organizowany przez Wodzisławskie Centrum Kultury oraz stowarzyszenie "Vladislavia". Tradycją się stało, że dziewczynka z konkursu tego wraca z nagrodą. W tym roku zdobyła III miejsce, a sukces osiągnęła swym niebywałym wdziękiem artystycznym, śląską dykcją oraz bezbłędnie opowiedzianą gawędą o górnikach. Manuela 15 grudnia uczestniczyła w uroczystej gali, w czasie której odebrała dyplom oraz nagrodę. Kolejny raz serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.


WESOŁYCH ŚWIĄT

1


Szkoła Podstawowa w Rogowie „Szkołą Matematycznych Innowacji”

Projekt „Matematyka Innego Wymiaru organizacja Matematycznych Mistrzostw Polski Dzieci i Młodzieży” był jednym z największych projektów innowacyjnych w Polsce obejmujących swoim zasięgiem ponad 31 tysięcy uczniów i 2 tysiące nauczycieli z 1126 szkół w kraju współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W trakcie realizacji projektu w szkołach na terenie całej Polski powstały grupy ELITMAT TEMA złożone z uczniów chcących rozwijać swoje zdolności matematyczne prowadzone przez ELITMAT LEADERÓW czyli nauczycieli z pasją, wykorzystujących nowoczesne materiały dydaktyczne i wspierających nauczanie matematyki metodami efektywnej nauki. Spoiwem łączącym i wspomagającym ich pracę był portal ELITMAT SPACE z bazą materiałów dydaktycznych przeznaczonych do wykorzystania na zajęciach dodatkowych. 57 nauczycieli najbardziej zaangażowanych w działania projektowe ze szkół z całej Polski zostało wyróżnionych tytułem „Innowacyjny Nauczyciel Matematyki”, a ich szkoły otrzymały status „Szkoły Matematycznych Innowacji”.
Nasza Szkoła znalazła się w grupie szkół, które otrzymały status „Szkoły Matematycznych Innowacji” a pani Teresa Sosna zostało wyróżnionych tytułem „Innowacyjny Nauczyciel Matematyki”.


Wycieczka do Radzionkowa

11 grudnia uczniowie klas III wybrali się na wycieczkę do Muzeum chleba w Radzionkowie. Pierwszym punktem wycieczki była projekcja filmu „Chleb”, dotyczącego historii chleba, jego pochodzenia, tradycji z nim związanych oraz procesu produkcji. Następnie uczniowie udali się do piekarni, w której samodzielnie wykonali warkoczyki z ciasta chlebowego. Czekając na wypieki uczniowie zwiedzili muzeum z przewodnikiem oraz uczestniczyli w prelekcji o szacunku do chleba. Ważnym punktem zwiedzania była wizyta w dawnej klasie szkolnej. Dzieci poznały zwyczaje panujące przed laty w szkołach, dawne książki, elementarze, stroje, przybory, a także mogły spróbować pisania rysikiem na kamiennych tabliczkach. Ostatnim etapem wycieczki była długo wyczekiwana konsumpcja własnych wypieków oraz zakup pamiątek. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni.

1 2 3 4


Spektakle profilaktyczne w naszej szkole

28 listopada teatr Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa wystawił dla uczniów naszej szkoły dwa przedstawienia. Dla klas młodszych była to : „Świąteczna przygoda”. To pouczająca opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni, osadzona w bajecznej, zimowej scenerii. Skłania widzów do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. . Ten spektakl porusza także bardzo istotny temat – radosnego oczekiwania. Ukazuje magię Świąt i ich wartość w życiu człowieka.

1 2 3
Uczniowie klas IV-VI mieli okazję zobaczyć przedstawienie pt.: „Nowy”. Przedstawia ono problem przemocy i nietolerancji. Ukazuje, że pokojowe sposoby rozwiązywania konfliktów mogą dać możliwość zwycięstwa, że na przemoc nie można odpowiadać przemocą. Oba przedstawienia miały na celu uwrażliwienie młodego widza i odnosiły się do trwałych wartości takich jak: dobro, przyjaźń, uczciwość, tolerancja. Poruszana tematyka wpisała się zatem w przedświąteczną atmosferę. Występ został sfinansowany z funduszy Rady Rodziców i był to mikołajkowy prezent dla dzieci.

1 2 3


Powiatowy Konkurs Czytelniczy

26 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły: Milena Kacała, Bartłomiej Kwaśnica z klasy IIA i Julia Krzyżok z klasy IIIA uczestniczyli w Powiatowym Konkursie Czytelniczym klas I-III "Tuwim Dzieciom". Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 1 w Gorzycach. Wzięło w nim udział 27 szkół naszego powiatu. Po ciężkich zmaganiach na temat życia i twórczości Juliana Tuwima zakwalifikowaliśmy się do II etapu konkursu jako jedna ze szkół najwyżej ocenionych przez jurorów. Po części pisemnej, która była ograniczona czasowo zajęliśmy 5 miejsce. Radości nie było końca. Gratulujemy uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

1


Mikołajkowe zawody

2.12.2013r. drużyna naszej szkoły zdobyła pierwsze miejsce w X Międzynarodowym Mikołajkowym Turnieju Piłki Halowej.
Skład drużyny:
Denis Waś, Błażej Jęczmionka, Kamil Smołka, Daniel Tokarczyk, Skórka Michał, Mateusz Tomala, Bartosz Kuczera, Goraus Kacper.
GRATULUJEMY!!!

1 2 3 4


Piłka Nożna Halowa

28.11.2013r. chłopcy z naszej szkoły wzieli udział w Zawodach w Piłkę Nożną Halową klas I-III w Olzie

1 2


SING ALONG

Nasza uczennica Julia Kaszuba z klasy IVb zdobyła I miejsce w V Powiatowym Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "SING ALONG".
GRATULACJE !
W tym roku śpiewane były piosenki z bajek Walta Disneya.
Uczestnikami konkursu były także uczennice z klasy Vb Edyta Pietrasz i Julia Kuczaty.

1


Nie warto kłamać - czyli przedstawienie „Kozucha – kłamczucha”

W piątek 8.11.2013r. w naszej szkole gościł krakowski teatr lalek „Kukiełka”. Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie „Kozucha- kłamczucha”. Wszyscy bardzo uważnie śledzili losy pracowitej Paulinki i kozy, która wszystkich oszukiwała i okłamywała. Ale wiadomo, że „kłamstwo ma krótkie nogi” i „nie uszło ono kozie na sucho…” . To przedstawienie dało widzom wiele do myślenia i nauczyło, że nie warto kłamać.

1 2 3


Konkurs czytelniczy

W dniu 13 listopada odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy dla klas drugich i trzecich pt. „Tuwim dzieciom”. Przystąpiło do niego 11 uczniów.
I miejsce zajął Bartłomiej Kwaśnica ( 15 pkt)
II miejsce - Julia Krzyżok oraz Milena Kacała ( 13 pkt)
III miejsce - Oliwier Mika oraz Nikola Bańczyk ( 12 pkt.)
W drugim etapie naszą szkołę będą reprezentowały osoby, które zajęły I, II miejsca.
Życzymy im powodzenia!!!!


"Sprzątanie Świata"- zakończone.

Jesienne miesiące są w naszej szkole czasem, gdy w sposób szczególny pomagamy Ziemi. Międzynarodowa Akcja " Sprzątanie Świata" łączy ludzi mieszkających na całej naszej planecie. Uczniowie naszej szkoły jak co roku włączyli się w działania proekologiczne związane z tą akcją. W ciągu kilku tygodni sprzątaliśmy teren wokół szkoły, podwórko i skwery, zbieraliśmy odpady w lesie i Parku "Dąbki". Dzięki współpracy z Urzędem Gminy w Gorzycach zostaliśmy zaopatrzeni w worki na śmieci i rękawice.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Niecodzienne spotkanie

25 października samorząd uczniowski naszej szkoły brał udział w spotkaniu z wójtem Gminy Gorzyce. Spotkanie zostało zorganizowane w GZOF-ie w ramach obchodów 40 lecia gminy i miało na celu zaprezentowanie pracy samorządów szkolnych jej władzom, którą reprezentowali: wójt gminy Piotr Oślizło, z-ca wójta Czesław Zychma, wiceprzewodniczący rady gminy Marian Jureczko, dyrektor GZOF Gorzyce Helena Łyp oraz radna gminy Lucyna Gajda. Uczniowskie delegacje opowiedziały o swej szkolnej działalności a później, jak na przedstawicieli szkół wypadało, zadawały władzom pytania, które najczęściej dotyczyły uczniowskich losów oraz regionu, w którym mieszkają. Sympatyczną atmosferę zebrania „młodych samorządowców” upamiętniono zasadzeniem przed gminnym budynkiem przepięknego platana.

1 2


Poznajcie nas! Samorząd Uczniowski roku szkolnego 2013/2014

Przypominamy, że od 1.10.2013r. w szkole działa nowy samorząd, który sami wybraliście. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się wspaniale układała, bo to przecież WASZE prawa i interesy reprezentujemy, oczywiście dbając o dobre imię i honor szkoły. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę zaangażować się w podejmowane przez nas działania! Nasze motto: „Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to, aby jednakowo dobrze działo się wszystkim, którzy razem uczą się, działają…, żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał…, żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się, pilnował porządku i praworządności… to nie tylko praca, ale i walka… w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości”. Janusz Korczak

1


Edukacyjna wycieczka klas piątych

15 października uczniowie klas piątych wybrali się na nietuzinkową wycieczkę, która oprócz oczywistych walorów integracyjnych posiadała także przyświecające jej cele kulturalne oraz historyczne. Wychowankowie zagościli w przepięknym grodzie rycerskim w Byczynie, gdzie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach, pobierali np. lekcje fechtunku na różnego rodzaju broń białą, uczyli się tańca dawnego, poznawali elementy uzbrojenia rycerskiego a całość zwieńczyli wspólnym ogniskiem. Po tych atrakcjach udali się do Opola, gdzie w Teatrze im. Jana Kochanowskiego kształtowali swoją osobowość poprzez lekcje teatralne. Krocząc ukrytymi przed widzem korytarzami, zapoznali się ze scenami i ustawionymi na niej dekoracjami, z widownią, garderobą oraz szerokim słownikiem, który ściśle towarzyszy ludziom należącym do tego kręgu kultury. Uczestnicy wycieczki jednogłośnie zdecydowali, iż są żądni jeszcze więcej tego typu przygód turystycznych, dlatego już dziś proszą o kolejne eskapady, które będą rozwijały ich poglądy na świat.

1 2 3 4 5


O środkach stylistycznych nieco inaczej niż zwykle

24 października panowie Habela oraz Lenczar z agencji „Pro-Art–Krak” przeprowadzili w sali naszej szkoły humorystyczną lekcję języka polskiego. Rzecz dotyczyła środków stylistycznych. Aktorzy z niezwykłą prostotą oraz łatwością napisali barwny list do ukochanej, który służył jako materiał analizy i interpretacji literackiej. Na jego podstawie w sposób jasny, ale precyzyjny wytłumaczono nam na czym polega dźwiękonaśladownictwo, czemu warto stosować porównanie oraz dlaczego zakochanym tak bardzo przydaje się metafora. Poznaliśmy także wiele innych środków artystycznych, które od tej pory niewątpliwie nie będą już nam przysparzały żadnych kłopotów.

1 2


Konkurs „Moja wieś w Europie”

W dniu 30 września 2013 r. w Sali Błękitnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego "Moja wieś w Europie". Z naszej gminy w kategorii I, miejsce III zdobyła Julianna Lazar (lat 9) z klasy III a, Szkoły Podstawowej w Rogowie. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła jej młodsza siostrzyczka Karolina Lazar (lat 7) z klasy II a, też ze Szkoły Podstawowej w Rogowie. Podczas uroczystości nagrody wręczył Członek Zarządu Województwa Arkadiusz Chęciński. Nagrodami w konkursie były kamery cyfrowe, aparaty fotograficzne, odtwarzacze MP4 i MP3. Konkurs ogłoszono w maju tego roku i skierowano go do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich województwa śląskiego. Odbywał się on w dwóch kategoriach: I - klasy I-III oraz II - klasy IV-VI. Na konkurs w sumie wpłynęło 390 prac z ponad 70 szkół naszego regionu (I kategoria: 201 prac, II kategoria: 189 ).Celem konkursu było rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o funduszach unijnych na obszarach wiejskich, Europejskim Funduszu Rolnym na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz promocja działań wdrażanych przez Samorząd Województwa w ramach PROW 2007-2013. Wszyscy mali uczestnicy konkursu wykazali się wielkim talentem, pomysłowością i wyobraźnią. Każda praca zachwycała, zarówno ciekawą techniką wykonania, jak również oryginalnością własnej interpretacji tematu. Tematyka prac obejmowała przykłady zmian, które dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych zaszły na terenie wybranej wiejskiej gminy, przede wszystkim wykorzystanie środków w Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. W dziecięcych pracach pojawiały się zatem nowe place zabaw, boiska sportowe, parki, odnowione domy kultury czy pojemniki do segregacji odpadów.

1 2 3


Dzień Edukacji Narodowej

14.10.2010r. odbyła się szkolna akademia zorganizowana z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podopieczni dziękowali nauczycielom za trud, serce oraz wkład w wychowanie i nauczanie.


Pasowanie na ucznia

7 października 2013 o godz. 16.30 sala gimnastyczna zapełniła się rodzicami uczniów klas I, przybyła pani dyrektor, nauczycielki klas I-III oraz przewodnicząca Rady Rodziców. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali bohaterów dnia, którymi byli uczniowie klasy I a, I b i I c. To oni zostali pasowani na ucznia. Część artystyczną rozpoczęła klasa I a, wkraczając na salę w takt „Poloneza”. Klasa ta wyrecytowała również wiersze dotyczące ich nowego „szkolnego etapu życia”. Kolejnym punktem było odtańczenie „Tańca torreadora” przez kl. I b, następnie dzięki nim przenieśliśmy się do krainy smerfów, które również zaczęły uczęszczać do szkoły. Jako ostatnia zaprezentowała się klasa I c, maszerując ochoczo w rytm „Marsza Radetzkiego”. Po wyrecytowaniu przez nich wierszy, nastąpiło ślubowanie, a po nim pani dyrektor pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej w Rogowie, kładąc na jego ramieniu symboliczny ołówek. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Na pożegnanie klasa I c odtańczyła gorący, wakacyjny taniec i w tych radosnych rytmach wszystkie pierwszaki rozeszły się do klas, na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Razem z „świeżo pasowanymi” pierwszakami cieszyły się również ich wychowawczynie- p. Oślizło,p. Szymiczek i p. Chlebisz.

1 2 3 4 5


Europejski Dzień Języków

30 września odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Wybrani uczniowie, pod okiem nauczycieli języków obcych, przygotowali program artystyczny - przebrani i ucharakteryzowani odegrali przedstawienie w językach angielskim i niemieckim.

1 2 3 4 5 6 7 8


Znamy już wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Rogowie!

Z prawdziwą przyjemnością pragniemy poinformować, że 30. 09. 2013r. w Szkole Podstawowej w Rogowie odbyły się oficjalne wybory do władz samorządu uczniowskiego. Na początku września przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji „Samorządy mają głos”, która pomogła nam w sposób prawidłowy przeprowadzić kampanię wyborczą oraz głosowanie. Szkolnym lokalem wyborczym stała się świetlica a nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: Kamil Pawelec oraz Julia Kuczaty. Społeczność uczniowska w tajnym, równym, powszechnym i bezpośrednim głosowaniu wybrała nowego przewodniczącego szkoły, którym został Szymon Świerkosz, uczeń klasy VI a. Funkcję zastępcy przewodniczącego będzie zaś pełnić Julia Kuczaty, uczennica klasy V b. Zwycięzcom gratulujemy równocześnie dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie!

Relacje z wyborów można śledzić na stronie : http://www.wybory.ceo.org.pl


Zaproszenie na festyn

festyn


Stypendium

INFORMACJA O PRZYZNANIU POMOCY MATERIALNEJ O CHARAKTERZE SOCJALNYM – STYPENDIUM SZKOLNE


Wyprawka 2013

INFORMACJA - WYPRAWAKA 2013


Rozpoczęcie roku szkolnego 20013/2014

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbędzie się 2.09.

Powrót
Opieka nad stroną: T.Sosulski