Archiwum Aktualności

Nadeszły wakacje! Pożegnanie roku szkolnego 2011/ 2012

29 czerwca 2012 r. w radosnym, ale zarazem podniosłym nastroju, zebraliśmy się wszyscy w sali Szkoły Podstawowej w Rogowie aby uroczyście zakończyć rok szkolny 2011/ 2012. Odświętnie ubrani uczniowie, ze wzruszeniem, ale i nieukrywaną radością recytowali ostatnie w tym roku wierszyki, śpiewali piosenki, odegrali krótkie scenki humorystyczne. Ważnym elementem uroczystości było wręczenie wyróżnień i nagród uczniom najbardziej pracowitym. Były świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe, dyplomy oraz ogromne oklaski dla tych wszystkich, którzy w tym roku szkolnym solidnie i rzetelnie pracowali. Pożegnaliśmy również tegorocznych szóstoklasistów, którzy obiecali, że będą godnie reprezentować naszą szkołę oraz poprzez swą postawę, pracę i naukę rozsławią jej imię.
Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne dziękuje wszystkim uczniom za tak miły choć trudny rok pracy, życzymy Wam Drodzy Uczniowie pięknych, słonecznych i niepowtarzalnych wakacji. Oby każdy dzień był ciekawy, atrakcyjny i przede wszystkim bezpieczny! Do zobaczenia we wrześniu!

Galeria

Podsumowanie roku szkonego 2011/2012:


Konkursy
Osiągnięcia plastyczne
Zawody sportowe
Świadectwa z wyróżnieniem
Działalność szkoły w roku 2011/2012

Konkurs "Warto być dobrym" rozstrzygnięty!

Nasza szkoła brała udział w I edycji akcji „Warto być dobrym” organizowanej przez Stowarzyszenie „Przyjazna Szkoła” pod patronatem Minister Edukacji Narodowej i UNESCO. Dzieci z 1500 szkół w całej Polsce brały udział w konkursie na dobre uczynki w ramach akcji. Nagrodą był rower górski marki KROSS. Od początku semestru dzieci konkurowały na to ile zrealizują dobrych uczynków w trzech kategoriach: pomoc drugiemu człowiekowi, zaangażowanie w środowisko klasy, szkoły, społeczność lokalną oraz działania globalne na rzecz praw człowieka i ochrony środowiska. Na koniec roku dzieci wybierały w każdej klasie ucznia, który okazał się najlepszy, a wśród najlepszych z całej szkoły został rozlosowany rower. 22 czerwca 2012r. w naszej placówce odbyło się losowanie nagrody głównej – roweru. Dwunastu uczniów – laureatów pierwszego etapu konkursu znalazło się w małej sali, dwanaście jednakowych karteczek znalazło się w koszyczku, które dokładnie wymieszała przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Koczwara, jej ręce miały do wykonania bardzo ważne zadanie - wylosować finalistę konkursu. Całości przyglądało się kilku nauczycieli oraz pan Florian Glenc (woźny). Pani Koczwara odwrócona tyłem do koszyczka z zamkniętymi oczami wylosowała jedną zieloną karteczkę. Zapadła niesamowita cisza. Po chwili wyznała obecnym kto został szczęśliwym właścicielem roweru. Był to chłopak z klasy IIa – Łukasz. Wszyscy gratulowali zwycięzcy. A my, dorośli, życzymy wszystkim dzieciom dużo szczęścia w konkursach. Powodzenia!

1 2


I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim "Szkoła moich marzeń"

Z nieukrywaną przyjemnością pragniemy poinformować, że nasza uczennica Aleksandra Krok zdobyła pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literackim. Ola napisała pracę pt.: „ Pomaluj kolorem uśmiechu szkolny świat”. 23 czerwca 2012r. uczennica została zaproszona na Festyn Gminny z okazji Jubileuszu 150 - lecia Szkoły Podstawowej w Jejkowicach, gdzie w uroczystej atmosferze wręczono jej główną nagrodę książkową. Olu, serdecznie gratulujemy!


Praca Alicji Holeksy w przepięknym zbiorze baśni!

„I Ty możesz zostać baśniopisarzem”- tak brzmiał tytuł V Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego, w którym brała udział uczennica naszej szkoły Alicja Holeksa. Na konkurs nadesłano 212 baśni aż z 15 województw, spośród tych prac nagrodzono 10 a z pozostałych wybrano 30, które zostały wydrukowane w pokonkursowym zbiorze. Jury, do którego należeli m.in. dziennikarze Radia Plus, Gazety Wyborczej docenili także i pracę Alicji, została ona umieszczona właśnie w tym zbiorze! „Sekrety skarbnika”, tak brzmiał tytuł utworu uczennicy, opisują tradycje Śląska oraz odnoszą się do świata wartości dobra i przyjaźni. Zachęcamy wszystkich do przeczytania tej niezwykłej baśni. Doceńmy wrażliwość i literacki talent dziewczyny! Zapraszamy do szkolnej biblioteki!


Pożegnania nadszedł czas...

W czerwcu uczniowie z VI b zorganizowali pożegnalne ognisko klasowe. Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od pieczenia kiełbasek, był też przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Po zjedzeniu tych wszystkich smakołyków przyszedł czas na mecz, tradycyjnie dzieci grały w piłkę nożną. Ognisko paliło się do późna, a czas, jak to zawsze na tego typu imprezach bywa, mijał bardzo szybko. Kończąc zabawę razem z wychowawczynią oraz towarzyszącymi rodzicami podsumowano sześć lat spędzonych w Szkole Podstawowej w Rogowie. Wspomnieniom towarzyszyła gitara i śpiew. Kolejny, wspólnie spędzony miły wieczór na zawsze pozostanie w pamięci uczniów klasy VI b!
1 2


Gala Najlepszych Roku Szkolnego 2011 / 2012

26 czerwca 2012r. spotkaliśmy się w murach naszej szkoły, by pochylić się nad tymi uczniami, którzy najefektywniej pracowali w mijającym roku szkolnym nad rozwijaniem swego talentu. Na uroczystość wręczenia nagród uczniom szczególnie wyróżnionym zaprosiliśmy wiele wspaniałych osobistości. Gościem honorowym gali był Wójt Gminy Gorzyce pan Piotr Oślizło, przybyli również Radni Sołectwa Rogów pan Stanisław Witosz oraz pan Konrad Kamczyk. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli także sołtysowie Rogowa oraz Bełsznicy, pani Halina Zbroja oraz pani Katarzyna Koczwara. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności i zdolności naszych Najlepszych z Najlepszych, co kilkakrotnie podkreślił w swym późniejszym wystąpieniu wójt gminy. Grono pedagogicznie na czele z panią dyrektor dziękuje uczniom za ich ciężką, całoroczną pracę, której efekty mogliśmy nagrodzić i wyróżnić podczas uroczystej gali. Dziękujemy także rodzicom za zaangażowanie oraz uczestniczenie w życiu naukowym swych pociech. Wszyscy pragniemy jeszcze raz podkreślić, że udział uczniów w Gali Najlepszych jest największą, prestiżową nagrodą przyznawaną przez naszą szkołę. Jesteśmy dumni z jej uczestników, kolejny raz gorąco gratulujemy im osiągniętych sukcesów! Uczniowie Gali Najlepszych roku szkolnego 2011 / 2012

Gala Najlepszych 2011/2012

Galeria


Wykaz podręczników 2012/2013

Podręczniki


BEZPIECZNE WAKACJE


Finał gminnego konkursu : "Nałogi plagą"

Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w gminnym konkursie poświęconym profilaktyce uzależnień. Małą tradycją staje się fakt ,że nasi uczniowie zdobywają w nim czołowe miejsca i wyróżnienia. Nie inaczej było i w tym roku. Zdobywczynią drugiego miejsca w kategorii klas starszych została Magdalena Glenc. Również drugie miejsce lecz w kategorii klas I-III zajęła uczennica Julia Krzyżok a uczennica klasy III Julia Kuczaty zdobyła wyróżnienie. Podczas uroczystej gali nagrody i dyplomy wręczała finalistom pani Sekretarz Gminy Maria Władarz. Podkreślała ona ,że nikt nie powinien zapominać o przesłaniu konkursu, którym jest ostrzeżenie przed złem związanym z pułapką uzależnienia. Gratulujemy laureatom i zapraszamy uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu.


Podsumowanie kampanii: "Bezpieczne kibicowanie "

W odezwie na apel Śląskiego Kuratora Oświaty nasza szkoła przystąpiła do kampanii: "Bezpieczne kibicowanie". Uczniowie wszystkich klas zostali zapoznani przez swoich wychowawców z zasadami zdrowej rywalizacji fair play oraz odpowiedniego kibicowania na imprezach sportowych. Mieli też okazję zobaczyć prezentacje multimedialne udostępnione przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i ROM "Metis" pt. : Zachowuję się bezpiecznie na imprezie sportowej" oraz "Sportowe rady Sznupka". Praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy na temat kulturalnego kibicowania miało miejsce na festynie szkolnym gdzie zostały zorganizowane zawody piłki nożnej chłopców klas IV-VI o puchar dyrektora szkoły oraz zawody na najlepiej kibicującą klasę. Przygotowane zostały stosowne stroje, transparenty, okrzyki i piosenki dopingujące daną drużynę. Najlepszą ekipą kibicującą okazały się uczennice z klasy VIB.
Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły zostali wyczuleni na potrzebę odpowiedniego i godnego sportowego kibicowania i będą o tym pamiętać szczególnie w czasie trwania zbliżających się Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.


Dzień Dziecka

Wszystkim NASZYM UCZNIOM z okazji Dnia Dziecka życzymy pogodnych i radosnych dni. Pragniemy by były one spędzane w otoczeniu samych przyjaznych i pełnych zaufania ludzi. Niech w Waszym życiu i sercu wciąż gości wiosna, a wszystkie chwile niech upływają Wam pod znakiem zabawy i szczęścia.
Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz wszyscy pracownicy szkoły


Dzień Dziecka z krakowską grupą teatralną "Moralitet"

Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka 29.05.2012r. zaproszono do szkoły grupę teatralną, która zaprezentowała nam spektakl profilaktyczno-edukacyjny pt.: "Konkurs". W przedstawieniu brało udział dwóch aktorów, którzy poprzez sztukę wyjaśnili nam skąd bierze się przemoc i jak się ona rozwija. Podpowiedziano nam także w jaki sposób można ten nakręcony mechanizm zatrzymać. Aktorzy wyraźnie zakomunikowali widowni, że bardzo łatwo swym zachowaniem dopuszczamy do sytuacji, które krzywdzą innych. Obecność osób, które potępiają przemoc, prowadzi do zahamowania zachowań agresywnych u danej osoby, natomiast otoczenie pochwalające agresję wpływa na jej nasilenie się. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie otoczeni byli osobami, które nie aprobują i nie tolerują zachowań agresywnych Dziękujemy za tak wspaniały prezent i ogromną lekcję wartościowych wzorców.


Zakończyliśmy basenowe lekcje wychowania fizycznego

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie w roku szkolnym 2011/ 2012 już tradycyjnie, wyjeżdżali w ramach lekcji wychowania fizycznego na pływalnię do Gorzyc. W czasie zajęć podopieczni mieli okazję korzystać z wszystkich atrakcji kompleksu basenowego, także brali udział w zajęciach nauki pływania prowadzonych przez instruktora. Jak co roku nauka ta wpłynęła owocnie na umiejętności uczniów, ponieważ kilkunastu z nich przystąpiło do egzaminu i zdobyło kartę pływacką! O pozytywnych stronach korzystania z basenu można by mówić dużo. Wspomnimy tylko, że pływanie jest uważane za najbezpieczniejszą i najbardziej wszechstronną dyscyplinę sportu. Aktywność tego typu poprawia ogólny stan zdrowia, dlatego zachęcamy wszystkich do korzystania z tej właśnie atrakcji szkoły!


Powiatowe zawody LA

Dnia 22-05-2012 r odbyły się powiatowe zawody lekkoatletyczne dziewcząt w Wodzisławiu Śl. Po wielu trudach sportsmenki mogą się poszczycić 4 miejscem w powiecie. Rywalizowały ze szkołami z Pszowa, Marklowic, Wodzisławia (5 i 28), Godowa, Skrzyszowa i Radlina.
Gratulacje!!!

1


Uczennica naszej szkoły zajęła II miejsce w Międzygminnym Konkursie Ortograficznym!!!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VI b Martyna Konieczna 21.05.2012r. zajęła drugie miejsce w VIII Międzygminnnym Konkursie Ortograficznym "Zdobywca Złotego Pióra". Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową im. Mikołaja Reja w Gorzyczkach. Gorąco gratulujemy wspaniałej umiejętności prawidłowego i bezbłędnego pisania ! Czekamy na dalsze sukcesy!


Festyn Rodzinny 2012

Pogodny, upalny dzień zachęcił wszystkich uczniów oraz ich krewnych do wspólnej zabawy na festynie rodzinnym. Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rogowie wraz z dyrekcją oraz nauczycielami przygotowała na tegorocznej imprezie sporo atrakcji. Były występy artystyczne i sportowe, podopieczni popisywali się wokalnie, instrumentalnie oraz tanecznie. Festyn uatrakcyjniały stoiska z zabawkami, smakołykami czy lodami. Najmłodszym uczestnikom najbardziej przypadł do gustu ogromny dmuchany zamek, zaś ci starsi wybierali pyszne domowe ciasto i aromatyczną kawę. Wszystkim zgromadzonym podobały się konkursy, które odbywały się w trakcie festynu. Rodzice z zapałem "kulali kluski śląskie" lub tworzyli fantazyjne sałatki, a chłopcy z klas IV – VI brali udział w rozgrywkach o "Puchar Dyrektora Szkoły". Puchar ten wręczony został drużynie klasy VB! W czasie festynu można było zobaczyć przepiękną wystawę lalek Barbie a także magiczny pokaz baniek mydlanych.
Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie festynu.
Galeria


Gminnym Konkursie Języka Angielskiego

16 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Gminnym Konkursie Języka Angielskiego dla klas I - III "English is easy", który odbywał się w Szkole Podstawowej im. Wincentego Woźniaka w Czyżowicach. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą w zakresie języka angielskiego wypełniając test przygotowany przez organizatorów konkursu. Po sprawdzeniu testów ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
- Oliwier Mika - I miejsce w kategorii klas I
- Matylda Kołek - I miejsce w kategorii klas II
- Emilia Kuczera - II miejsce w kategorii klas III.


Biała Szkoła w Porębie Wielkiej !

Już tradycją stało się, że uczniowie naszej placówki spędzają kilka wspólnych dni w Porębie Wielkiej na tzw. białej szkole. Obecne klasy VI wybrały sobie za termin odpoczynku już zupełnie nie "biały miesiąc", co w ogóle nie przeszkadzało im w świetnej zabawie. 23.04.2012r. czterdziestu pięciu roześmianych i rozgadanych uczniów klas VI zebrało się na parkingu przyszkolnym, by wyruszyć w stronę przygody w urokliwe rejony Gorców. Czekały tam na nich góry ze swoimi niezdobytymi szlakami oraz lasy z ukrytymi w gąszczach żmijami. Każdy dzień pobytu dostarczał uczestnikom niesamowitych wrażeń, spowodowanych oczywiście atrakcjami tego urokliwego, choć nadal tajemniczego zakątka Polski. Szóstoklasiści m.in. zwiedzili Orkanówkę (wstąpili do muzeum biograficznego Władysława Orkana), przechadzali się po ulicach Zakopanego oraz za pomocą kolejki linowej zdobyli górę Tobołów. Uczniowie w radosnej, wiosennej atmosferze spacerowali po Gorczańskim Parku Narodowym. Po tygodniowym pobycie w Porębie Wielkiej tę pogodną i góralską aurę wychowankowie naszej szkoły przywieźli do Rogowa.
Galeria


FESTYN

1


4-bój lekkoatletyczny

Dnia 10 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych w Gorzyczkach. Zarówno dziewczyny jak i chłopcy zmagali się w czterech konkurencjach: bieg na 60 metrów, skok w dal, rzut piłeczką palantową oraz bieg długi (dla dziewcząt 600m i chłopców 1000m). Po ciężkich zmaganiach w tak trudnej dyscyplinie, jaką jest czwórbój lekkoatletyczny możemy się poszczycić 1 miejscem dziewcząt oraz 4 miejscem chłopców.
Nasze sportsmenki będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych. Życzymy dalszych sukcesów
1 1


Zawody pływackie

14 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach pływackich w Gorzycach. Uczniowie klas I-III pływali na dystansie 25 m stylem dowolnym, a dziewczęta i chłopcy klas IV-VI stylem dowolnym, klasykiem i grzbietem na długości 50 m. Wszyscy bardzo się starali osiągnąć jak najwyższe wyniki, bijąc tym samym swoje dotychczasowe rekordy. Jednak na najwyższym podium staną tylko jeden uczeń, Kacper Greiner, zdobywając 1 miejsce w stylu klasycznym oraz 2 miejsce w stylu dowolny. Gratulujemy.
1


Rozwiązanie konkursu: "Janusz Korczak człowiek o gorącym sercu!"

20. 04. 2012r. chętni i odważni uczniowie przystąpili do konkursu pt.: " Janusz Korczak- człowiek o gorącym sercu". Konkurs był kolejnym działaniem wpisującym się w projekt "Z Januszem Korczakiem na co dzień" realizowanym przez Szkołę Podstawową w Rogowie. Wszystkim uczniom szkoły na lekcjach do dyspozycji nauczyciela przedstawiono prezentację pt. " Janusz Korczak –Nie ma dzieci są ludzie". Prezentacja bardzo obrazowo a zarazem szczegółowo przedstawiła życie i działalność wybitnego pedagoga. Uczniowie w grupach omawiali prawa dziecka realizowane przez Starego Doktora. Kolejnym etapem zabaw z Korczakiem był kilkustronicowy test, który najlepiej rozwiązała, zajmując tym samym pierwsze miejsce DEBORA KACAŁA z klasy V a. Uczennicy gratulujemy sukcesu, a wszystkim, którzy coś więcej chcą dowiedzieć się o Januszu Korczaku oraz projekcie realizowanym w naszej szkole polecamy stronę : http://2012korczak.pl/node/204


Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja !

27.04.2012r. cała społeczność szkolna zebrała się na apelu, którym pragnęliśmy uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Warto pamiętać, że konstytucja ta regulowała ustrój prawny kraju, a prace nad nią rozpoczął król Stanisław August Poniatowski podczas Sejmu Czteroletniego w 1788r. W czasie uroczystości wspaniale przygotowani uczniowie deklamowali wiersze oraz śpiewali piosenki patriotyczne. Przypomnieli nam także o obowiązku szanowania kraju naszych pradziadków, dziadków i ojców.

1 2


Dzień Ziemi

Data 19.04.2012r. zapisze się w historii szkoły w sposób szczególny, bowiem w tym dniu obchodziliśmy także Dzień Ziemi. Uczniowie klasy IV b z dumą opowiadali nam o tym jak należy traktować Ziemię, dlaczego warto o nią dbać i co robić by w przyszłości móc korzystać z uroków pięknych krajobrazów, czystych rzek i pachnących lasów. Wszyscy zgodnie przyznaliśmy, że nasze życie uzależnione jest od Matki Ziemi, dlatego trzeba o nią dbać i ją szanować. Zawsze, nie tylko w tym dniu!


Dzień Teatru

19.04.2012r. aktorzy kółka recytatorskiego przedstawili wszystkim uczniom szkoły mini spektakl teatralny pt.: "W mitologicznym Labiryncie". W sali zagrzmiało od uderzeń piorunów Zeusa, zaszeleściło liśćmi drzew Persefony, zaszumiało delikatnymi morskimi falami Posejdona oraz zadudniło dźwiękiem toczonego głazu Syzyfa. Uczniowie poznali historię Eris i jej maleńkiego jabłuszka, które w efekcie zmieniło losy boskiego świata, napili się z kielicha Dionizosa i zatańczyli z antycznymi bachantkami. Scenariusz przedstawienia uatrakcyjniono rozgrywkami mitologicznymi, a w trakcie obchodów tego dnia rozwiązano także konkurs na : " Najpiękniejszy Plakat Reklamujący Międzynarodowy Dzień Teatru." Na przedstawienie zaprosiliśmy także wszystkie dzieci z Przedszkola w Rogowie. Goście byli zachwyceni występem swych starszych kolegów, mieli także okazję zapoznać się z klasami najmłodszych uczniów. Kochane urwisy posiedziały w ławeczkach, popisały po tablicy, policzyły na liczydle Potem z uśmiechem na swych twarzach odeszły do siebie, mówiąc, że wrócą tu kiedy nadejdzie na to czas!


Osiągnięcia plastyczne uczniów

W minionych miesiącach uczniowie naszej szkoły brali udział w wielu konkursach plastycznych, organizowanych na różnych szczeblach począwszy od gminnych, po ogólnopolskie, zajmując w nich wysokie miejsca.
• W konkursie powiatowym pt.: „Wielkanocne zwierzątka” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Czyżowicach, w kategorii klas IV- VI, II miejsce zajęła Edyta Kartyniok z kl. V B.
• „Wiosenna ozdoba okienna” to gminny konkurs, który zorganizował WDK Gorzyce. Tam też wysokie II miejsce zajęła Edyta Katryniok z kl. VB. A wyróżnieniem może pochwalić się Kamil Sowa z kl. IV A.
• Kukiełką przedstawiającą Calineczkę Magdalena Glenc z kl. VI B. zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Baśniowy świat Andersena” organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.
• 19. kwietnia w Urzędzie Gminy w Gorzycach nastąpiło uroczyste rozdanie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu „Zapobiegajmy pożarom”. Reprezentanci naszej szkoły wspięli się na wysokie miejsca na podium, na szczeblu gminnym i powiatowym. Przypomnijmy: na etapie gminnym uczennice naszej szkoły: Paulina Osadnik zajęła III miejsce w kategorii klas I-III, Julia Karnówka z kl. IV A zdobyła II miejsce, a Edyta Katryniok odebrała nagrodę za III miejsce w kategorii klas IV-VI. Na etapie powiatowym konkursu Paulina Osadnik zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej, Edyta Katryniok zdobyła I miejsce, a Julia Karnówka zajęła II miejsce. Gratulujemy serdecznie wszystkim laureatom i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach wszystkich uczniów!


Diecezjalny Kongres Misyjny

21 kwietnia w Mikołowie w Bazylice św. Wojciecha odbył się I Diecezjalny Kongres Misyjny, na który przyjechało około 400 dzieci. Wzięło w nim udział również Szkolne Kółko misyjne, do którego należą następujące uczennice; Ewa Lenard, Edyta Katryniok, Magda Opic, Ania Bugla, Edyta Glenc, Ewa Zgrzędek, i Marta Biela wraz z s. Krystianą. Kongres odbył się z inicjatywy Ks.Arcybiskupa Wiktora Skworca, który też celebrował Msze Świętą w czasie której nasze uczennice niosły dary ofiarne [ symbolizujące dany kontynent] , ubrane w stroje 5 kontynentów.
Po mszy świętej, oraz po ciepłym posiłku był czas na słodkie ciastka oraz zabawę, którą prowadziła p. Ewelina Płaczek wraz z Dorotą Nosiadek z Rogowa, z naszymi uczennicami. Całe spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą różańcową, prowadzoną również przez dzieci z Kółek misyjnych. Nasze uczennice prowadziły I dziesiątkę różańca, ubrane w zielone koszulki PDMD, symbolizujące kontynent Afrykański. Z wielką radośćią i z zapałem powróciliśmy do Rogowa, myśląc o przyjeździe za rok na II Kongres Misyjny.

1 2 3


Gminny konkurs recytatorski

18 kwietnia 2012r nasza placówka zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski dla klas I - III pt: "Cztery pory roku". W konkursie brało udział 7 szkół (16 uczniów) tj.: SP Czyżowice ( kl. I - Martyna Sikora, kl. II - Agnieszka Łatka, kl. III - Julia Reś ), SP Turza ( kl. I - Julia Skrodzka, kl. II - Dominika Gonsior, kl. III - Małgorzata Kucza ), SP 2 Gorzyce ( kl. I - Weronika Czerwińska, kl. III - Emilia Kołaczkowska), SP Bluszczów ( kl. I - Emilia Siedlaczek), SP Gorzyczki ( kl. III Aleksandra Świerczek), SP 1 Gorzyce ( kl. I - Kinga Szewczul, kl. II - Martyna Warzeszka, kl. III - Aleksandra Elias), SP Rogów ( kl. I - Julia Stebel, kl. II - Tymon Dziaćko, kl. III Maksymilian Myśliwiec). Komisja obradowała w następującym składzie:
- pani Irena Sauer - prezes Zarządu Powiatowego Towarzystwa Kultury Teatralnej w Wodzisławiu Śl.;
- pani Bibianna Dawid - dyrektor WDK w Czyżowicach;
- pani Joanna Styrnol - nauczycielka języka polskiego w Gimnazjum w Rogowie.
Po ciężkich zmaganiach z wierszami, wydawałoby się na pozór łatwymi, komisja przyznała I miejsce w kategorii poszczególnych klas:
Kl. I - Martyna Sikora
Kl. II - Dominika Gonsior
Kl. III - Małgorzata Kucza
Finalistki będą reprezentowały naszą gminę w konkursie wojewódzkim w Gliwicach.
Dziewczyny! Trzymamy za was kciuki!

1 2


Szkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 13 kwietnia 2012 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I - III pt.: "Cztery pory roku". Komisja w składzie: Katarzyna Koczwara - przewodnicząca, Jolanta Wuwer i Małgorzata Matus, po wysłuchaniu wszystkich uczestników przyznała I miejsce w kategorii poszczególnych klas:
Kl. I - Julia Stebel
Kl. II - Tymon Dziaćko
Kl.III - Maksymilian Myśliwiec
Uczniowie Ci będą reprezentować naszą szkołę w konkursie gminnym.

1 2


Święta Wielkanocne

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy wszystkim przyjaciołom szkoły, rodzicom oraz uczniom wiosenne życzenia. Niech w czasie Świąt Paschy w Waszych sercach, rodzinach i domach zagości radość, spokój i wielka nadzieja odradzającego się życia!
Życzą Dyrektor, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej w Rogowie

Przerwa świąteczna trwa od 5.04.12 do 10.04.12
Do szkoły wracamy 11.04.12.


Uwaga szóstoklasiści!

Przypominamy wszystkim uczniom klas szóstych, że 03.04.2012r. o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej w Rogowie odbędzie się SPRAWDZIAN. Zbiórka o 8.30.


Konkurs matematyczny dla klas III

23.02.12r. odbył się wojewódzki konkurs matematyczny "Mistrz Tabliczki Mnożenia". Konkurs ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 7 w Gliwicach.
Uczennica klasy III b Szkoły Podstawowej w Rogowie Emilia Kuczera zdobyła w nim I miejsce, tym samym stała się "Mistrzem Tabliczki Mnożenia".
Emilia nie spoczeła na "laurach", ale znowu 23.03.12r. wzięła udział w powiatowym konkursie matematycznym, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 4 w Wodzisławiu Śl, tam zajęła II miejsce i przeszła do konkursu wojewódzkiego, który odbył się 14.04.12r. w Czerwionce-Leszczynach, tam znowu zdobyła II miejsce.

Gratulujemy uczennicy tak dużych sukcesów i zachęcamy do dalszej pracy !


Konkurs dla Rad Rodziców "Mam 6 lat"

Regulamin i szczegóły konkursu znajdują się na stronie www.men.gov.pl oraz na stronie Kuratorium Oświaty w Katowicach www.kuratorium.katowice.pl


Wiosenne odwiedziny szlachty polskiej w Szkole Podstawowej w Rogowie!

Wraz z nadejściem pierwszego dnia wiosny do naszej szkoły zawitali prawdziwi przedstawiciele szlachty polskiej, którzy zorganizowali uczniom żywą lekcję historii. Prezentowali najprawdziwsze szaty i zbroje rycerskie, omawiali ich uzbrojenie. Opowiadali z zapałem o największej w historii formacji wojennej, czyli polskiej husarii. Podawali uczniom ciekawostki dotyczące życia rycerza i jego kultury oraz obyczajów, omawiali prawo rycerskie. W sposób szczególny przybliżyli zbroję husarii, opowiadali o historii pochodzenia ich skrzydeł, a także o ich praktycznym wykorzystaniu.
Lekcja ta trwała około dwóch godzin, a podobała się wyjątkowo. Dzieci miały okazję zobaczyć dawne stroje, a także aktywnie uczestniczyć w pokazie, mogły przymierzyć strój rycerski lub dotknąć nietuzinkowej szabli średniowiecznej.


1 % podatku

Pobierz bezpłatny program PIT Format 2011!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Dzień Kobiet w Szkole Podstawowej w Rogowie

Niezwykłe poruszenie wśród społeczności szkolnej wywołali uczniowie klasy VI a stylizując się na ludzi pierwotnych. Za pomocą prostej, ale bardzo wymownej historyjki (umiejscowionej właśnie w tamtych czasach) uświadomili zgromadzonej publiczności niezwykłą rolę kobiety w życiu. Potem były życzenia, poważne i bardzo oficjalne oraz spontaniczne serdeczności muzyczne, które chyba spodobały się najbardziej. Telewizyjne hity zatańczone przez uczennice klasy VIa oraz Va spotkały się z burzą oklasków oraz owacjami na stojąco, nie obyło się też bez bisów. Wszyscy, mali i ci nieco więksi bawili się świetnie.
Dziękujemy wam panowie za kwiaty, życzenia i laurki muzyczne oraz za przygotowanie tak czarującej akademii.

1 2 3 4


Kup wielkanocną świeczkę i pomóż chorym dzieciom!

Samorząd Uczniowski zdecydował się dołączyć do akcji prowadzonej przez Fundację Serce, która od lat pomaga chorym i potrzebującym dzieciom poprzez rozprowadzanie wielkanocnych świec. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na wspieranie i rozwój wszelkich form lecznictwa dziecięcego i opieki zdrowotnej nad dziećmi. Cena - 8 zł. Wszystkich zainteresowanych prosi się o kontakt z opiekunem SU.
Okaż serce, nie bądź obojętny na krzywdę i cierpienie innych!


"Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!"

Pod takim hasłem 24.02.2012 r. w naszej szkole obchodzony był dzień Bezpiecznego Internetu 2012. Tegoroczne hasło miało zwrócić uwagę rodziców, dziadków i opiekunów na fakt, że Internet powinien być elementem łączącym pokolenia, ale bezpieczny dla wszystkich. Uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej by zobaczyć przygotowane prezentację multimedialne i filmiki "Owce w sieci" o zagrożeniach z Internetu. W dalszej kolejności uczniowie klas I-III prezentowali przygotowane komiksy na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu i recytowali swoje hasła, rymowanki i wierszyki o Internecie. Klasy IV - VI przygotowały plakaty z Kodeksem Internauty i rebusy. Uczniowie wszystkich klas z bardzo dużym zaangażowaniem przygotowali się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wszyscy będą pamiętać o zasadach, które obowiązują użytkowników Internetu i dla swojego bezpieczeństwa nie będą ich łamać pod żadnym pozorem.

Wyniki konkursów zorganizowanych z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!"

1. Konkurs plastyczny klasy I-III
I miejsce Miłosz Greiner klasa IIb
II miejsce Julianna Lazar klasa Ia
III miejsce Mateusz Czyż klasa IIb
Wyróżnienia Zuzanna Cichy klasa IIa, Jakub Kwaśnica klasa IIa

2. Konkurs grafiki komputerowej klasy IV-V
I miejsce Daniel Tokarczyk klasa IVa
II miejsce Mateusz Gawliczek i Kamil Rybarz klasa Va
III miejsce Dariusz Matus i Kamil Kuhn klasa Va
Wyróżnienie Wiktoria Rejowska klasa IIa

3. Konkurs na Prezentację Multimedialną klasy VI
Wyróżnienie Aleksandra Krok klasa VIb, Robert Duda klasa VIa

1 2 3 4


Warto być dobrym !!!

www.ps.org.pl
Akcja zbierania Znaczków

Od 36 lat siostry Służebniczki służą Bogu i ludziom na misjach w Afryce. Prowadzą ośrodki zdrowia, pracują wśród trędowatych, katechizują, pracują w wioskach. Głównie misje utrzymują Siostry jak i Przyjaciele Misji, do których S. Misjonarki zwracają się o pomoc.
Jedną z form pomocy jest Akcja zbierania Znaczków.
W naszej Szkole odbył się Gminny Konkurs "Każdy znaczek wspiera misje".
Do tego konkursu przystąpiły szkoły .I tak
I miejsce zdobyła - Szkoła Podstawowa w Gorzycach [ 4150 znaczków]
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Rogowie [3563 znaczków]
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Bluszczowie[ 420 znaczków]
Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy podjęli ten trud;uczniom tych szkoł, również Przedszkolu w Rogowie które też ofiarowało znaczki, wszystkim dorosłym, nauczycielom.
Akcja trwa nadal , dlatego zachęcam do zbierania znaczków.
Akcę prowadzi s. M. Krystiana


Wyłoniliśmy zwycięzców Szkolnego Konkursu Walentynkowego !

Redakcja "Szkolnej Plotki", po raz pierwszy w historii szkoły, ogłosiła konkurs na najlepsze życzenia walentynkowe. Spośród wszystkich prac jury jednogłośnie wybrało wiersz Agaty Szwedy, która zdobyła I miejsce. Komisja doceniła także prace Oliwii Karcz oraz Edyty Pietrasz, życzenia te nagrodzono wyróżnieniem. Przepiękne, miłosne pozdrowienia zostały wydrukowane w lutowym wydaniu "Szkolnej Plotki", tam też można się z nimi zapoznać.
Tradycyjnie już zwycięzcom gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zaangażowanie.


Konkurs pt." Kolęda, pastorałka , piosenka zimowa"

24 stycznia odbył sie w naszej szkole Konkurs pt. ,, Kolęda, pastorałka , piosenka zimowa''
Wzięło w nim udział 69 dzieci.
Dzieci pięknie śpiewały przygotowane przez siebie piosenki.- widownia hojnie nagradzała solistów i zespoły brawami.

JURY wyróżniło następujące dzieci ;
W kategorii I- III
Soliści
I miejsce - Julia Krzyzok- Kl. Ib
II miejsce - Jakub Kwaśnica- IIa
Zespoły
I miejsce- Wiktoria Glenc, Julia Rduch, Marta Opic, Wojciech Zychma- Kl. IIIa
II miejsce- Matylda Kołek, Bartosz Kuczera, Szymon Leśnik, Wiktoria Szczęsny, Julia Kaszuba- kl. IIb

W kategorii IV- VI
Solisci
II miejsce- Magdalena Opic- kl.Vb
III miejsce- Emilia Szczeponek - kl. Va
Wyróżnienia - Jakub Salach ALddin, Julia Karnówka- Kl. IVa

Zespoły
I miejsce Edyta Katryniok, Marta Biela- kl. Vb
I miejsce- Mateusz Rajman, Kacper Greiner, Bartosz Mazur, Łukasz Swoboda, Daniel Gorzolnik- Kl. VI b
Wyróznienia
Magda Glenc, Julia Tkocz, Basia Sanecznik- Kl. VIa
Debora Kacała, Oliwia Mucha, Oliwia Karcz- Kl. Va

Konkurs szkolny przygotowały i przeprowadziły- S. Krystiana oraz p. Kasperczyk


Szkolny Konkurs pt."Każdy znaczek wspiera Misje"

--20 stycznia zakończył sie Szkolny Konkurs pt. ,, Każdy znaczek wspiera Misje" . Trwał on od października do 20 stycznia. Wzięło w nim udział 16 dzieci. Dzieci pilnie przy pomocy dorosłych ; nauczycieli, P. Sekretarki zbierały znaczki , które będą przeznaczone na dożywianie głodujących dzieci Afryki. Dzieci nazbierały 1750 znaczków, dorośli 1813. W sumie 3563.
Zostały wyróznione następujące dzieci;
I miejsce - Piotr Graczyk- Kl. VIa
II miejsce - Wojciech Zychma- Kl. IIIa
III miejsce- Kamil Pawelec- Kl. IIIb
Konkurs przygotowała oraz przeprowadziła S. Krystiana


Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił rok 2012 Rokiem Janusza KorczakaZ myślą o naszych dzieciach a także przysługujących im prawach, dyrekcja, rada pedagogiczna oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie postanowili wziąć czynny udział w obchodach Roku Janusza Korczaka. Zachęceni listem Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka, zaplanowaliśmy szereg działań realizowanych na terenie placówki. Działania dotyczyć będą postaci Starego Doktora oraz myśli i idei, które on wprowadził, nadaliśmy im tytuł : "Z Januszem Korczakiem na co dzień ..." Bliżej zapoznać się można z naszymi planami na stronie: http://2012korczak.pl/wydarzenia_Polska/page/18/0
Zachęcamy również wszystkich do zakupienia lutowego wydania "Szkolnej Plotki", gdzie ukarze się szeroki artykuł na temat wybitnego lekarza i pedagoga.


Niezapomniane chwile w kinie

Uczniowie kółka filmowego rozpoczęli ferie zwariowanym hitem kinowym "Kot w Butach". Na seans wybrali się do kina w Rybniku, tam też utrwalili swą wiedzę na temat filmu animowanego. Sympatyczny kociak zachwycił wszystkich uczestników wycieczki, a jego towarzysze i rywale oraz ich komentarze i riposty pozwoliły się optymistycznie nastawić na całe dwa tygodnie lenistwa! Polecamy komedię widzom w każdym wieku!


Osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej w Rogowie

Konkursy wiedzy
Konkursy plastyczne
Zawody sportowe


Szkolny konkurs plastyczny "Najciekawsza Choinka"

W konkursie wzięło udział 11 uczniów klas I-VI, którzy przygotowali choinki różnej wysokości, stworzone z różnych materiałów tj.: makaron, zapałki, tasiemka, szyszki, piórka itp. Komisja w składzie: mgr Agnieszka Parma i mgr Katarzyna Chlebisz zdecydowały spośród 11 choinek wyróżnić 4. Wyróżnienia i nagrody za najciekawsze choinki otrzymali :
Oliwia Sowa (kl. IV b)
Mateusz Fibic (kl. IV b)
Malwina Kowalska (kl.VI b)
Beata Porwoł (kl.VI a)
Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody pocieszenia.


Bóg się rodzi ... w każdym z nas ! Wyjątkowe Jasełka w Szkole Podstawowej w Rogowie

22.12.2011r. uczniowie klas IV-VI w niezwykle barwny sposób przedstawili w szkole Narodzenie Bożej Dzieciny. Prace nad realizacją scenariusza siostra Krystiana rozpoczęła już kilka miesięcy wcześniej. Zaangażowani uczniowie oraz ich rodzice starannie i dokładnie przygotowywali dekoracje oraz wszystkie swoje stroje bądź ich elementy. Efekt tych prac był naprawdę zdumiewający. Tegoroczne przedstawienie wzruszało bezbronnością dziewczynki z zapałkami, bulwersowało obojętnością tłumu przechodniów oraz ujmowało pojednaniem, do którego doszło dzięki Narodzeniu Pańskiemu. Występ szkolnych aktorów oraz chórku (który rozwija się pod okiem p. Katarzyna Kasperczyk) trwał około 20 minut, być może niewiele, nie czas jednak w tym niecodziennym spektaklu był najważniejszy, tutaj liczy się jego zawsze aktualny i nieziemski, choć ludzki, wymiar.Galeria


Sympatyczna wizyta szóstoklasistów w Domu Sportu w Rogowie

Z przyjemnością informujemy, że uczniowie klasy szóstej "b" 18.12. mieli zaszczyt wystąpić ze swym programem artystycznym w Domu Sportu w Rogowie, gdzie odbywał się turniej skata. Przed drużynowymi rozgrywkami uczniowie zaprezentowali swe ulubione skecze, a także przygotowali coś wyjątkowego, tylko dla zebranych gości. Zgromadzona publiczność owacjami na stojąco pożegnała szkolnych artystów!

11


Konkurs matematyczny dla klas III

W dniu 1.12.11r odbył się pierwszy etap XII wojewódzkiego konkursu matematycznego dla klas III "Bajkowe zadania" na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Uczennica naszej szkoły Emilia Kuczera przeszła I etap i zakwalikowała się do II etapu, który odbył się 12.12.11r. w Pałacu Młodzieży w Katowicach, tam zdobyła II miejsce w województwie.
Gratulujemy uczennicy tak dużego sukcesu i zachęcamy do dalszej wytrwałej pracy.


Przedstawienie kukiełkowe pt.:"Piękna i Bestia"

13.12.2011r. dzięki uprzejmości Rady Rodziców, dzieci naszej szkoły mogły obejrzeć przedstawienie kukiełkowe pt.:"Piękna i Bestia"


11 12 13 14


Mikołaj w Szkole Podstawowej w Rogowie

6.12.2011 r.
Jak co roku, naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, który wraz ze swoją świtą obdarowywał uczniów prezentami. Dla nikogo nie zabrakło prezentu i dobrego słowa.

1 2 3


Niech Święta Barbara nieustannie otacza Was i Wasze Rodziny ochronnymi ramionami ... czyli uroczyste obchody Dnia Górnika w Domu Sportu w Rogowie

Kolejny raz uczniowie Szkoły Podstawowej w Rogowie kultywując tradycję i kulturę regionu Śląska zorganizowali uroczystą akademię z okazji Dnia Górnika. Część artystyczną rozpoczęto od tradycyjnych życzeń i piosenek związanych tematycznie z Barbórką. Chwilę później uczniowie swym szkolnym, amatorskim kabaretem skutecznie rozbawili zgromadzonych, sprawiając, że każdy z górników w niezwykle pogodnym nastroju opuścił salę i udał się na pyszny, świąteczny obiad. Całą oprawę artystyczną przygotowali uczniowie chóru szkolnego, klasy VI b oraz klasy III b wraz z ich opiekunami.
1 2 3


"Fedrowani w godce" - trzecie miejsce dla Oliwii Karcz!

02.12.2011r. w Wodzisławskim Centrum Kultury odbył się konkurs gawędziarski "Fedrowani w godce" organizowany przez Stowarzyszenie "Vladislavia". Konkurs odbył się za zgodą Naczelnika Wydziału Edukacji Eugeniusza Ogrodnika. W tym roku tylko jedna uczennica naszej szkoły, Oliwia Karcz, zdecydowała się stanąć na deskach wodzisławskiego teatru, tym bardziej jest nam miło poinformować, że dziewczynka ta zajęła III miejsce. Warto dodać, że w jury zasiadali wytrawni znawcy gwary śląskiej i jej gawęd w składzie: Ewelina Kuśka, Gerwazy Mikułka oraz Eugeniusz Tomas. Oliwia miała naprawdę poważną konkurencję, w jej kategorii gawędy mówiło blisko trzydziestu rywali. Okazuje się jednak, że dziewczyna na gwarze oraz śląskich obyczajach zna się najlepiej! Będziemy towarzyszyć Oliwce podczas uroczystego wręczenia nagród, które nastąpi w trakcie koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Vladislavii, tymczasem serdecznie gratulujemy uczennicy ogromnego sukcesu!
1


Odwiedziny Biskupa w parafii i ... w naszej szkole!

25.11.2011r., w ramach wizytacji w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie, odwiedził naszą szkołę biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Józef Kupny. Grono pedagogiczne z trzech szkół (Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Bluszczowie, Gimnazjum w Rogowie oraz gospodarza spotkania Szkoły Podstawowej w Rogowie) z nieukrywanym wzruszeniem już od kilku dni oczekiwało na to wyjątkowe spotkanie. Dyrektor szkoły pani Ilona Kisiel oficjalnie przywitała Księdza Biskupa, by zaraz po tym oddać głos uczniom gimnazjum, którzy przygotowali przepiękny montaż słowno-muzyczny. Po części artystycznej Niecodzienny Gość nawiązał bezpośredni kontakt z wszystkimi osobami w sali a następnie skierował kilka słów do zgromadzonych. Przebiegające spotkanie miało niezwykle ciepłą atmosferę, a słowa Księdza Biskupa zapadły głęboko w pamięci słuchaczy.

1 2 3


Dzień pełen wrażeń

17 listopada w Szkole Podstawowej w Rogowie odbyły się 2 prezentacje:
1 z okazji "Międzynarodowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Samochodowych" - prezentacja dotyczyła pasów bezpieczeństwa.
2 prezentacja propagowała zdrowy styl życia oraz przestrzegała przed uzależnieniami.
Na koniec uczniowie naszej szkoły zaprezentowali bardzo ciekawy spektakl, który dał nam wiele do myślenia.

1 2 3 3


Przedstawienie teatralne "Jaś i Małgosia"

Ósmego listopada 2011 roku najmłodsi z e szkoły, czyli pierwszaki pojechały do WCK w Wodzisławiu Śl. na Widowisko Teatru Lalek Banialuka z Bielska - Białej pt.: "Jaś i Małgosia". Zabawa była świetna! Przedstawienie wszystkim się podobało. Mali odbiorcy zrozumieli, że należy szanować i kochać swoje rodzeństwo.

1 2 3


Kameralny wyjazd uczniów do Teatru Muzycznego w Gliwicach

"Magiczna ósemka" w taki sposób żartowali o sobie uczniowie, którzy 12.10.2011r. zdecydowali się uczestniczyć w niesamowitym spektaklu muzycznym pt.: "The Beatles & Queen". Podopieczni z nieporównywalnym do niczego zainteresowaniem oglądali nieziemskie przedstawienie muzyczne. Późniejsze relacje były różne, jedni byli zachwyceni, innym się tylko podobało, a ostatni, wspomnę, że najmłodszy członek "teatralnej ekipy", w trakcie występu nieomal zasnął. Wszyscy jednak potrafili odtworzyć historię tak wspaniale przedstawionych dwóch muzycznych żywiołów, jak i też wszyscy wyrażali tę samą prośbę: taki wyjazd należy powtórzyć!


III miejsce w rejonowych eliminacjach Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną!!!

Nic dodać, nic ująć! Uczniowie kółka recytatorskiego wspaniale zaprezentowali się na rybnickich deskach teatralnych! Nasi aktorzy przedstawili swój 20 minutowy scenariusz związany z profilaktyką przeciwko przemocy i agresji w szkole, tym sposobem zajęli trzecie miejsce! Optymistyczny spektakl promował pozytywne wartości, przedstawiał wiarę w możliwość istnienia świata bez agresji. To wszystko oraz wspaniałą grę naszych młodych aktorów doceniło Szanowne Jury, w skład którego wchodziły Panie zajmujące się od lat zawodowo aktorstwem pod przewodnictwem przedstawicielki Kuratorium Oświaty! Wszystkich, którzy chcą zobaczyć ten wyjątkowy popis artystyczny zapraszamy 14.11.2011r. do Domu Kultury w Czyżowicach! Więcej informacji na plakacie.


Oddaj stary telefon Świętemu Mikołajowi !!!

Uwaga! W tym roku Samorząd Uczniowski zdecydował, że dołączamy do akcji, którą prowadzi Fundacja Świętego Mikołaja. Zbieramy stare, niekoniecznie dobre i niekoniecznie działające telefony komórkowe! Zachęcamy wszystkich do poszperania po szufladach i oddania zbędnych, nieużywanych telefonów. Więcej o akcji na stronie : www.mikolaj.org.pl

1


Konkurs na Nauczyciela z Poczuciem Humoru , Nauczyciela Bratnią Duszę oraz Nauczyciela Piłę rozstrzygnięty!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Nauczycielem z Poczuciem Humoru oraz równocześnie Nauczycielem Bratnią Duszą został pan Wojtek Pucka, wygrał znacznie przewyższającą innych nauczycieli liczbą głosów. Zaś Nauczycielem Piłą uczniowie bezdyskusyjnie okrzyknęli księdza Leonarda Malornego. Wszystkim podopiecznym dziękujemy za oddanie głosu, zaś zwycięzcom gratulujemy!!!


Zielona szkoła

W dniach 03-17.09.2011r. 37 uczniów klas trzecich przebywało na Zielonej Szkole w Darłówku w Ośrodku Wypoczynkowym "LAGUNA". W czasie pobytu zwiedzili: Darłowo, Kołobrzeg oraz Ustkę. Weszli na latarnię morską w Darłówku, odwiedzili Wioskę Indian, chatę rybaka, Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, Park Wodny, Zamek w Darłowie i wiele innych ciekawych miejsc. Często spacerowali brzegiem morza, bawili się na plaży, moczyli nogi w morzu. Bawili się przy ognisku i na dyskotekach. Było fantastycznie!!!

1 2 3


Wycieczka - Żorskie Centrum Regionalne

25 października 2011r. odbyła się wycieczka klas drugich i trzecich do Żorskiego Centrum Regionalnego. Dzieci uczestniczyły w lekcji "Kiszona kapusta w spiżarni babci", dzięki której poznały tradycyjny sposób kiszenia kapusty. Wszyscy mogli spróbować kapusty surowej i kiszonej, a także wziąć udział w szatkowaniu kapusty przed jej ukiszeniem. Dzieci śpiewały piosenki związane z tematyką zajęć, które zakończyły się wykonaniem pracy plastycznej "Kosz pełen warzyw".

1 2 3


Dzień Edukacji Narodowej

14 października, uroczystą mszą świętą w naszym kościele, uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Po mszy wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uroczystą część artystyczną.
Nie zabrakło w tym dniu gorących życzeń i kwiatów, za co chcielibyśmy podziękować naszym uczniom i ich rodzicom.
Galeria


Pasowanie pierwszoklasistów

12 października 2011 r. w Szkole Podstawowej w Rogowie odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów!

1 2 3 4 5 6


Wyjazdy na basen

Od 03.10 rozpoczęliśmy po raz kolejny cykl wyjazdów na basen, w ramach czwartej godziny WF-u.


Dzień Języków

30.09.2011 r. odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Wybrani uczniowie, pod okiem nauczycieli języków obcych, przygotowali program artystyczny - pięknie przebrani i ucharakteryzowani odegrali przedstawienie w językach angielskim i niemieckim. Jak co roku w trakcie obchodów Europejskiego Dnia Języków było dużo śmiechu i dobrej zabawy, a najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli się przekonać, jaką frajdą może być nauka języków obcych.

Galeria


Podziękowania

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

PODZIĘKOWANIA


Zebranie rodziców

Zebranie rodziców w Szkole Podstawowej w Rogowie odbędzie się 22.09.2011 o godzinie 17.00


Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Drodzy Uczniowie! Kolejny raz przekroczyliście drzwi prowadzące do magicznej krainy nauki i wspólnie rozpoczęliśmy NOWY ROK SZKOLNY 2011/2012.
Życzymy Wam wielu wspaniałych, edukacyjnych przygód, niesamowitych wrażeń i oczywiście samych najwyższych ocen.Powrót
Opieka nad stroną: T.Sosulski